• Pohádka

Maska (1994)

Velmi dobrý Jim Carrey v tuctové, na běžícím pásu slepené, typicky americké produkci. Plytký, nesčetněkrát omletý námět silně podpořený efektní, ale pouze a jen vyspekulovanou komikou.

Přání zabít 5 (1994) odpad!

Pár modelek s obnaženými prsy. Pár krvavých scén. Překombinované konečné zúčtování a bezmezná nuda.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) odpad!

Našla jsem to v kůlně pro speciální odpad, který se pak pravidelně odváží do třídírny a spalovny. Při tom vysokém hodnocení a do nebe opěvovaném KULTU tohoto veledíla jsem samozřejmě nemohla odolat, abych si opět nepřipomněla(tohle jsem ale zkoukla s obtížemi poprvé a naposled!) úpadkovou US-pakulturu a od 90.let, zejména pod vlivem právě této US-žumpy, i totální úpadek kultury evropské. Kolik takových krvavých "kultů" už v té krvavé USA spatřilo světlo světa? Stovky? Snad dokonce tisíce? Aby ne, když americký sen/americká "demokracie" sestává jen a pouze z krve, vražd, drog, megalománie osobní i společenské, násilí všeho druhu včetně válek atd., a tenhle hnus se snaží (a úspěšně!!!)USA exportovat do celého světa nejen na plátnech kin a formou dalších médií, ale i v reálu....Kult, který devastuje mysl i duši mladého často dokonce dětského (dítě se dnes dostane v podstatě ke všemu a ani se nemusí příliš snažit) diváka zejména tím, že mu podsouvá skrznaskrz zkažený a v ohavnostech všeho druhu si libující konzumní kapitalistickou společnost jako jediný možný model lidského bytí, jako normalitu, jako svobodu-lásku-a-demokracii! Kult, který obdivují a do nebe vyzdvihují po krvi uslintané zdegenerované a zfetované masy, neustále pońoukané, oblbované a drážděné tupými anti-rudými d´ábly a psychicky vybočenými fašisty. Masy prahnou po krvi druhých, byt´ často jen pro zábavu, ale svoji krev by na trh nesly velmi nerady!...Co tedy v tomto kultu uvidíte? Vše, co jsem popsala výše, nic jiného neočekávejte - krev, drogy a kamuflovaná erotika je to jediné, na co se onen "umělec" Tarantýno zmohl. A jak jinak, použil  k tomu  bandu haulywůdských slizáků v čele s přímo gzblití odporné dvojice nájemných vrahů(Travolta+Jackson). Silný a zdlouhavý dialog o masáži a lízání, ale samozřejmě jen slova, protože kdyby se opravdu lízalo, sedm nominací na Oskara a ostatní početná ocenění by se vypařila jako pára nad hrncem...Tento KULT bude nekompromisně směněn v některém z antikvariátů za nějaký lidsky hřejivý a umělecky hodnotný NE-KULT!

Scarlett (1994) (seriál) odpad!

Nezábavný a otřepaný příběh. Timothy Dalton se na spoustu rolí vůbec nehodí, jako např. zde. A k tomu naprosto nekoukatelná, neposlouchatelná (viděno v originálu), doslova odpudivá Joanne Whalley. Fuj!

The Dwelling Place (1994) (seriál)

Tohle už nelze nazvat ani červenou knihovnou, tohle je nádherná moderní pohádka bez kouzel a čár, vystavěná na spoustě "pohádkových" náhod a situací, které by se v reálu asi těžko odehrály. Opět bravurně "sesmolený" hutný příběh z pera Catherine Cookson, který nenechá jedno oko, zvláště to ženské, suché...Jediný malinký rušivý element filmu jsou moderně "natrvalené" vlasy hlavní představitelky = takto upravená kštice mi prostě nepasuje do začátku 19.století.

Učitel tance (1994)

Jedna hvězda za skvělou Janu Hlaváčovou v roli vrchní sestry. Jinak námět o hlupákovi, který hazarduje se svým zdravím až k tragickému konci, mi moc nesedí.

V erbu lvice (1994)

Chvíli jsem si zvykala na tuto zfilmovanou legendu a adaptaci literární předlohy a posléze jsem musela uznat vysokou kvalitu filmu a profesionalitu a vytříbený vkus režiséra Ráži. Na malém prostoru a bez početného komparzu, zato ale s výborně vybranými herci, skvělou výpravou a krásnými (českými)exteriéry podal režisér Ráža věrohodný a unikátní obraz raného středověku u nás... Michal Dlouhý je úžasný jako potulný německý minstrel, Boris Rösner má/měl vše potřebné pro role drsných a tvrdých chlapů, čiší z něj divoká mužnost a je velmi přitažlivý...Velmi příjemné vidět zřídka "používanou" slovenskou Evu Krížikovú...Ale všichni zúčastnění aktéři jsou na jedničku... Po r.1989 natočit takovýhle skvost, klobouk dolů! Stará poctivá filmařina se holt nedá zapřít...Bonbónek pro filmové fajnšmekry!

Jedna kočka za druhou (1993)

Sílu divadelního představení to nemá, ale ujde to díky řadě skvělých herců. Postlerová se v roli psychicky nestabilní děvenky/hysterky natolik snažila, že se film stal málem nekoukatelným. Ale to asi nebyla její vina/chyba, spíše to po ní pan režisér tak žádal.