• Pohádka

Duch nad zlato (2013) (TV film) odpad!

Prkenné, bez jiskry a bez nápadu... Točit Andersenovy věci si může dovolit jen málokdo. Vyžaduje to pochopení specifického, silně sociálně-kritického podtextu Andersenova díla a jeho poslání. Proto adaptovat Andersenovy pohádky pro TV/film jako odlehčenou pohádkovou taškařici, která bez původní specifiky ztrácí téměř úplně smysl a logiku a zůstane jen pár holých pohádkových triků, to nefunguje. Tady je toho důkaz, který už mi nesmí na oči! A další důkaz zprivatizované filmové/TV tvorby jako produktu konzumu! Hodnotné umění se dnes už nerentuje! A herectví už také není uměním, ale stalo se/muselo se stát, jako všechno, podnikáním!

Hořící keř (2013) (TV film)

Film není nic jiného než ohavná antisocialistická propaganda, prolhaně vykonstruovaná. Ukázka zneužití lidského neštěstí pro politické účely. Ukázka zneužití umění/filmového jazyka k manipulaci a vyplachování mozků zejména mladé generace. Vyspekulované dílo, které jistě potěší všechny zaryté antikomunisty neboli fašisty a znovu upevní jejich zvrhlé politické přesvědčení. Za bolest a utrpení, které jsou vždy a všude, bez ohledu na okolnosti, zase jen bolestí a utrpením, jedna hvězda.

Pornopung (2013)

Další úlet na téma "skandinávská mentalita", která je bud´ "nadoraz" nebo "nic". Nakonec zjistíme, že i to "nadoraz" vlastně není nic. Skandinávská mentalita je totiž strojená a primitivní...Hlavní a velký frajer a všehoznalec (Herbert Nordrum) nejen že se v celém filmu pořádně neodhalí, ale jeho "orální scéna" v úvodu filmu je prachsprostý podvod - orálující děvenka totiž tak dokonale a nepřirozeně zakrývá/drží rukama kořen "jeho" pyje, že se naskýtá otázka, zda frajerův skutečný penis neleží zmuchlaný někde mezi jeho nohama, zatímco děvenka oráluje plastikového "mańáska". "Učeń"(Ole CH. Ertvåg), kterého zbývající dva zaučují v sexu a balení holek a nakonec ho vyškolí na celkem nechutného prasáčka, není nijak zvlášt´ přitažlivý. Jedna hvězda za osvěžující nahotu Anderse Rydninga = jedna úplná erekce a nádherná close-up běžecká scéna na konci filmu...Jinak mě to celé spíš nudilo než bavilo a knižní předlohu určitě shánět nebudu!

Učedník (2013)

Strohý severský příběh, který by býval potřeboval více "št´ávy a koření". Otec-tyran spěje pomalu a jistě k tragickému konci, který je pro jeho okolí vysvobozením, ale možná i pro něho samého. Musela jsem se vyloženě nutit, abych to dokoukala. Podruhé po tomto "suchopáru" určitě nesáhnu.

Klip (2012) odpad!

Úděs v mnoha směrech. Pohyblivá nekvalitní kamera nebo dokonce mobil je opravdu "balzám" pro oči. Ztopořený úd je komplet ve všech záběrech plastik-fejk a jinak žádný přirozený úd v tomto tzv. erotickém škváru nenajdete. Omladina na Balkáně asi rychleji a totálně propadá až na samé dno "svobodné" společnosti. Nic proti námětu, který ukazuje život zoufalé a politováníhodné mládeže v totalitě falešné a nelidské "svobody a demokracie" neboli konzumu tedy fašismu jako normality, ale více filmařské kvality a nula podvodů na diváky by zde určitě pomohlo!...A tohle se pouští na festivaly, do kin apod. a tleská se tomu - proč? Jaká doba,  takové "umění"! Jaký pán, takový krám! Hnus!

Sexuální kroniky současné francouzské rodiny (2012) odpad!

Panebože! Opět jeden typický produkt moderního/současného erotického kina. A zdaleka ne jediný a poslední, takových už bylo a ještě bude. Velké a drahé produkce explicitní erotiku/nahotu, pravděpodobně z komerčních důvodů, nahrazují erotikou fingovanou = podvod nebo žádnou, zatímco explicitní erotické produkce zase nemají prostředky ani zázemí na výrobu kvalitního eventuálně i výpravného příběhu...A zde máme příklad takové laciné erotické frašky, kde se dokola opakuje jen povídání a sexování bez jakékoli dějové konstrukce a hloubky. Všichni pánové tady jsou navíc celkem odporní a mladý Onan, který se sexuálně hledá, až se konečně najde, je dokonce obřezaný! NE,děkuji. Tohle mě nechává úplně chladnou.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Další zboží, tentokrát rádobypohádkové, z továrny METRO-EPSTEIN-STRACH. Těžkopádný příběh se jakžtakž rozjede ca. až v 50.minutě, kdy se totálně rozvleklý a nezáživný děj přenese na "Monte Carlos", ale to už je pozdě, i když příběh konečně začne být o chlup zábavnější. Trojan sice není špatný herec, ale že bych si kvůli němu sedla na pr... jako spousta zde přítomných, to určitě ne. Navíc je fyzicky dosti odpudivý. Zato jsem si zde smlsla na legendárním Josefu Somrovi=obdivuhodná profesionalita spojená s božskou lehkostí a přirozeností.  Jedna hvězda tedy za něho a současně za Lenku Krobotovou a její precizní a velmi komickou reakci po  otevření rakve typu "Bída" - bomba! Bohdalka za mrzký peníz sehraje ráda cokoli - třeba i umírající ropuchu.  ...Škoda že jako celek je to na koleně spíchnutá slátanina, ke které nemám chut´ ani potřebu se vracet.

V kruhu koruny (2012) (seriál) odpad!

Anglickou královnou byla i černoška?! Církevním hodnostářem v té době mohl být v Anglii i černoch?! Ne, děkuji! Protlačovat ohavnou a nebezpečnou multi-kulti či etnickou korektnost i do historie, kdy něco takového bylo naprosto vyloučené a nemyslitelné, je gzblití!!!

Vrásky z lásky (2012)

Naše ani zahraniční kino po roce 1989 už nemá vlastně nic moc co nabídnout. Ale stále platí rčení "vyjímka potvrzuje pravidlo". Vrásky z lásky jsou jednou takovou vzácnou vyjímkou. Technicky sice střiženo podle celosvětově zaběhnuté současné šablony, ale koukat se na to určitě dá.

American Horror Story (2011) (seriál) odpad!

Další typická US-americká krvavá a vulgární slátanina o ničem podle zaběhnuté šablony = hnus všeho druhu, ale zato silně cenzurovaný sex i nahota. Už tak otravná forma vyprávění je úplně rozbouraná hrubým/násilným střihem. Dekadentní americká produkce, která může (po)bavit jen mentálně oslabené obecenstvo nebo blázny, kteří už nevědí, co roupama. Poslední novější americké veledílo, které jsem prubla - další už nebudou. Thenks very mač!!!