• Thriller

Uprchlíci (1986)

Dvojice nešika Pierre Richard a drsňák Gérard Depardieu opět funguje podobně jako třeba ve filmu Otec a otec. Já jsem se u týhle komedie slušně bavil, ale jenom tak do půlky. Pak se spíš hraje na city. Popravdě musim napsat, že americká předělávka z roku 1989 mě teda bavila víc.

Smějící se policajt (1973)

Já jsem si myslel, že to bude taková ta klasická 70's kriminálka, která je plná honiček a střílení. Tady je akce dost málo. Dvojice detektivů spíš hledá, pátrá, sleduje, provádí výslechy, atd... Bohužel to postupem času trochu sklouzává do stereotypu. Možná to chtělo přidat trochu víc akce, možná by jenom stačilo film o trochu zkrátit. Ale nemůžu říct, že bych se u toho vyloženě nudil. Jsou to takový slabší 4 hvězdy.

Verdikt (1982)

Nečekal jsem, že když stojí Sidney Lumet za kamerou a Paul Newman před kamerou, tak se u filmu budu tolik nudit. Dost často bylo pro mě jedinou zábavou hledání Bruce Willise. To se týká hlavně první poloviny. Ve druhý polovině se to naštěstí trochu rozjede a následuje poctivý soudní drama. Celkově jsem ale od týhle dvojice prostě čekal něco víc. Jinak Bruce Willis je ve filmu vidět jako komparz při Newmanově závěrečný řeči u soudu. 60%

Nejlepší kšeft mýho života (1988) (TV film)

Adamec ty filmy a seriály točil spíš na kvantitu než na kvalitu. Tohle je zase další těžkopádný televizní drama z jeho tvorby, který se hodí na zaplácnutí času, když nemáte nic jinýho na práci. Trochu to dokázali zachránit herci. Zdeněk Martínek jako vitální doochodce, Pavel Zedníček, kterej vedle práce na národním výboru ještě zvládá lámat ženská srdce, záporák Brzobohatý nebo popelka Šafránková s příšerným normalizovaným účesem zahráli svoje (možná trochu hloupý) role celkem věrohodně.

Frekvence (2000)

Já mám tenhle typ filmů jako je třeba Donnie Darko nebo Osudový dotek docela rád. I tohle se mi líbilo, ale ten americkej happy end s bejzbolem to teda zabil. 70%

Youngblood (1986)

Youngblood je klasický sportovní béčko z 80. let plný snad všech klišé, který jsou v těchto filmech k vidění. Ale asi jsem na to byl zrovna nějak naladěnej, takže mě to svým způsobem i celkem bavilo. Nejzábavnější mi přišla asi postava věčně nasranýho trenéra. Za zmínku ještě stojí, že si ve filmu můžete povšimnout v několika málo záběrech mladýho Keanu Reevese v jedný z jeho prvních rolí. A docela ujde soundtrack, pod kterym je podepsanej William Orbit. Jinak oficiální text distributora je zase poněkud nesmyslnej.

Trumbo (2015)

Do teď jsem o existenci nějakýho Daltona Trumbo neměl ani ponětí, takže jsem ani moc nevěřil tomu, že životopisnej film o něm se mi bude kdovíjak líbit. Ale hned od začátku mě to chytlo a 2 hodiny utekly jako voda. Našly se tam teda i nudnější chvíle a navíc mám doslova alergii na sestry Fanningovy, takže když se ve druhý polovině na scéně objevila Elle Fanning a začala tam ze sebe chrlit nějaký hesla z volebního programu pirátský strany, tak mě to moc nepotěšilo. Naopak mě potěšil John Goodman v pro něho dost typický, i když teda jenom vedlejší roli. K tomu sympatická Diane Lane a skvělá záporačka Helen Mirren. Film má momentálně hodnocení 80% a to podle mě odpovídá.

Zlato (2016)

Je to dobře zahraný a dobře natočený, ale toto téma mě moc neoslovilo. Nejzajímavější na celym filmu je asi to, že Matthew McConagněco se s přibývajícími roky dá považovat opravdu za Áčkovýho herce. Dřív jsem ho bral spíš jako herce druhý kategorie. A z Bryce Dallas Howard se s přibývajícími roky stala docela šťabajzna. Za mlada se mi teda moc nelíbila.

Dívka ve vlaku (2016)

Jedna kráva tam pořád chlastá a jezdí vlakem a blábolí nějaký nesmysly. Druhá kráva nechlastá a nejezdí vlakem, ale blábolí snad ještě větší nesmysly. A třetí kráva se mi pletla s druhou krávou, takže jsem chvílema ani nevěděl, která je která. Do toho jsem se navíc ztrácel v čase, protože tam bylo pořád "před měsícem, před týdnem" a podobně. Kupodivu to postupně začalo dávat trochu smysl a nakonec přišlo i nějaký rozuzlení. Ale celkově mě to moc nebavilo.

Benzin a olej (1955)

Když já napíšu, že se mi líbil černobílej film z roku 1955, tak už to musí bejt něco extra, protože já tyhle prehistorický filmy fakt nemám moc rád. Tohle je opravdu dobrej kriminální film s překvapivou pointou. Samozřejmě je film zubem času už poněkud nahlodán a občas působí trochu naivně, ale mě to bavilo. Jinak by mě zajímalo, kterej pablb zase vymyslel českej název, protože gas-oil (gazole) je nafta. Žádnej benzín a olej.