• Thriller

Jsou z nás (1994)

V roce 1994 v Austrálii řádila ve filmovym průmyslu zřejmě nějaká růžová lobby. Moc filmů se tam netočí, ale tenkrát stihli během jedinýho roku natočit jednak známější Dobrodružství Priscilly, královny pouště a potom ještě toto o poznání komornější drama, ve kterym Russell Crowe hraje homosexuálního instalatéra, kterej se snaží sbalit homosexuálního zahradníka. Jinak film ze začátku vypadal, že by se snad mohlo jednat o nějakou černou komedii, ale k zasmání toho zase tak moc nebylo. A v závěru se z toho stane ždímačka na slzy. Já tyhle "dojemný" filmy nemám rád. Zajímavý je to snad jedině pro někoho, kdo chce vidět Russella Crowa v roli homobuzny. Jinak je to ztráta času. Nechápu, kde to nabralo tak vysoký hodnocení.

Míle od domova (1988)

Netušim, jestli se Gary Sinise tenkrát začetl do učebnic marxismu-leninismu, nebo měl k tomu nějakej jinej důvod, ale proč natočil tuhle bizarní obžalobu kapitalismu, je pro mě záhadou. Richard Gere zdědí farmu, vezme si různý půjčky a úvěry a pak se strašně diví, že banka chce po něm vrátit peníze. Z nějakýho zvláštního důvodu je po celou dobu filmu zdůrazňováno, že tu farmu dokonce navštívil před lety sám Nikita Chruščov a moc se mu ta farma líbila. Škoda, že jim tam tenkrát Chruščov neprozradil nic o kolektivizaci zemědělství. Mohli si tam vytvořit nějaký kolchozy po vzoru SSSR a Richard Gere by tak byl ušetřen všech problémů. No takže Richard Gere a jeho submisivní bratr ukážou bance prostředníček a rozjedou rebélii proti systému. Třeba ukradnou auto, ale to je v cajku, protože to stejně určitě bylo nějakýho zasranýho bankéře. A všichni okolo ještě uznale pokyvujou hlavou ve stylu "kdybych na to měl koule, tak to udělám taky". Celkově to je neskutečná kravina, která nemá ani hlavu ani patu. Hvězdu dávám akorát za pár hezkejch záběrů.

Vyvrhel (1991)

Jsem tady v menšině, ale mě ten film nebavil. Je to šíleně rozvleklý, plný rozhovorů o ničem a po 2 hodinách přijde naprosto nicneříkající konec. Jedna hvězda za film a druhá hvězda za herce. Škoda akorát, že Charles Bronson a Dennis Hopper nedostali trochu víc prostoru.

Gambler (1974)

Poznal jsem pár lidí, co dokázali do automatů naházet všechny svoje peníze, potom i cizí peníze a stejně pořád sháněli, kdo by jim ještě půjčil. James Caan tady předvádí přesně to samý. Prohraje, půjčí si, zase prohraje, půjčí si jinde a takhle pořád dokola. No, mě to nějak nechytlo. James Caan svou roli zahrál asi celkem dobře, ale jak už tady napsal Malarkey, tak příběh gamblera ze 70. let z USA je pro mě něco strašně vzdálenýho. Slabý 3 hvězdy.

Pes baskervillský (2000) (TV film)

Koukal jsem na to jenom tak jednim okem, protože jsem u toho vařil. A jako kulisa při vaření mi to připadalo docela ok. Jinak ten pes baskervillský nepůsobil vůbec nijak hrozivě. Byl to takovej opelichanej vořech. Daleko hrůzostrašněji vypadaly xichty toho služebnictva.

Oklamaný (1971)

Bylo zajímavý vidět Eastwooda taky v jiný roli, než jako neohroženýho detektiva, kterej bojuje za správnou věc. Tady měl Eastwood roli poněkud schizofrenní a já jsem ani pořádně nevěděl, jestli ho mám chápat jako klaďase, nebo záporáka. Jinak se mi film ale moc nelíbil. Nerad to řikám, ale remake z roku 2017 mi přišel o trochu lepší.

Oklamaný (2017)

Kdyby se udělovala nějaká cena za nejnudnější filmy, tak Sofia Coppola bude žhavou kandidátkou na vítězství. Film jsem viděl už před delší dobou a v podstatě jsem ho úplně vypustil z hlavy. Vzpomněl jsem si na něj až teď, když jsem v televizi natrefil na originál s Eastwoodem. Nutno dodat, že toto sice byla nuda, ale originál byl snad ještě horší. Když teda budu srovnávat s originálem, tak nakonec tomu ty 3 hvězdy dám, protože tohle aspoň má chvílema docela slušnou atmosféru a celkově to bylo takový uvěřitelnější. 50%

Takoví jsme byli (1973)

Nesnášim Barbru Streisand jako takovou, ale když ještě navíc hraje roli nějaký salónní levičácký aktivistky, která se chová takovym způsobem, že má nejspíš krámy asi 400 dní v roce, tak to bylo na mě už poněkud silný kafe. Navíc ten film by stál nejspíš za hovno i kdyby tam místo Streisandky hrál někdo jinej. Tohle mě naprosto minulo. Ani Robert Redford mě tady moc nenadchnul. Navíc v jeho téměř 40 letech působil v roli študentíka ve školní lavici trochu mimo. Ono bylo vůbec komický, že stárnutí hlavních postav se vyřešilo tak že Barbra Streisand změnila účes. Co jsem zatím viděl filmy režiséra Pollacka, tak jeho tvorba mě vůbec nebere.

Roznese tě na kopytech (2013) (TV film)

Poněkud naivně jsem si myslel, že by se snad Šteindler pro změnu mohl objevit v nějaký vtipný roli. Já jsem ho dřív měl rád a obvykle jsem se u jeho filmů nebo pořadů zasmál, ale kam to v posledních letech dopracoval, to je spíš k pláči. Tady jsem se teda moc nezasmál. A když už, tak rozhodně né Šteindlerovi. Jinak příběh mě moc nebavil a rozhodně tomu taky nepomohlo, že herce do vedlejších rolí patrně posbírali někde v Brně na pracáku. Jakž takž něco zahrál Jiří Dvořák a Nela Boudová. Nějvětšim kladem filmu je to, že trvá jenom 70 minut, takže se to dalo vydržet do konce. 30%

Pension pro svobodné pány (1967)

Věřim tomu, že svoje diváky si film najde, ale mně ta přehnaná teatrálnost dost vadila. K zasmání je tam toho zoufale málo, spíš mi to přišlo často vyloženě trapný. Čekal jsem od toho něco podobnýho jako Svatba jako řemen, ale ty filmy jsou úplně jiný.