• Thriller

Čistý a střízlivý (1988)

Sice nevim, jak to probíhá v americkejch odmašťovnách, ale tohle mi přišlo dost divný. Michael Keaton se zapíše na nějakou léčbu ze závislosti a je tam asi 2 tejdny, z toho půlku času navíc tráví někde mimo odmašťovnu a najednou je rozlučkovej večírek a je prohlášenej za vyléčenýho. Pak tam má ještě nějakej románek s jednou ženskou, která v tý odmašťovně byla taky, ale to mě nebavilo vůbec. Aspoň můžete vidět Morgana Freemana v dobách, kdy ještě nebyl žádná hvězda.

Paša (1968)

Na filmu se poved začátek a konec. Prostředek je takovej nemastnej, neslanej a docela nudnej. Samozřejmě, že Jean Gabin v roli detektiva je skvělej jako vždycky, ale celkově to neni žádná velká sláva. Co se týče dabingu, kterej všichni vychvalujou, tak jako dobrý. Ale to, jak je předabovanej/přezpívanej Serge Gainsbourg, je fakt úlet. 60%

Divoké historky (2014)

Těžko uvěřit, že v zemi telenovel vznikla takováhle bomba... Snad jenom historka s odtahovkou a pak ta poslední ze svatby jsou trochu zdlouhavý. Ale jinak těžko tomu něco vytknout. Pro mě jasnejch 5 hvězd.

Jeff, který žije s mámou (2011)

Od komedie o nějakym zhulenym flákačovi jsem si teda sliboval větší zábavu. Jeff je totiž dost nezajímavá postava, která jenom čumí do blba a blábolí nějaký zhulený nesmysly. Jako komedii bych to ani neoznačil. Našel jsem tam všeho všudy asi 3 vtipný momenty. Jason Segel a Ed Helms se tam v podstatě celou dobu jen tak plácaj od ničeho k ničemu, až se cca po hodině doplácaj někam na most, kde se najednou zpomalenej hulič Jeff promění v Davida Hajzlhofa z Pohřební hlídky, nasadí ke sprintu a bez váhání skočí z mostu do vody a začne zachraňovat nějaký lidi. Nakonec si všichni padnou kolem krku a začnou chápat, že se vlastně maj všichni strašně rádi. Naštěstí je film dost krátkej, takže se to dalo dokoukat. Jinak kameramanovi by měl někdo přerazit ruce.

Správná posádka (1983)

O projektu Mercury je asi lepší přečíst si nějakej článek, kde jsou holý fakta bez tý vaty kolem. Film neni špatnej, ale je šíleně zdlouhavej. Klidně se z toho mohly vyhodit všechny ty vedlejší linky o tom, jak to maj kosmonauti doma s manželkama a podobně. Jinak zajímavý je, že Ed Harris je fakt strašně podobnej Johnu Glennovi.

Soumrak (1998)

Je sice hezký, že ve filmu hraje tolik hvězd a Reese Witherspoon tu ukáže kozy, ale takhle nudnou detektivku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář neni zrovna moc originální, chybí tomu amosféra, napětí, prostě skoro všechno, co by člověk u dobrý detektivky očekával. Ke konci už jsem spíš koukal na hodiny a bylo mi úplně jedno, jestli Paul Newman ten případ vůbec vyřeší...

10 položek a méně (2006)

Moc nevim, jak tohle ohodnotit. Je to taková one-man show Morgana Freemana ve filmu, kterej je bohužel úplně o ničem. Úvodní část ze supermarketu vypadala docela slibně a přinesla pár vtipnejch situací, ale potom se tam akorát kecá o kravinách a jezdí autem. Na druhou stranu to má takovou pohodovou atmosféru, celkem hezky se na to kouká a Morgan Freeman tenhle nicneříkající film prostě dokázal utáhnout. Navíc je film hodně krátkej, takže jsem se u toho ani nestačil vyloženě nudit. Jinak jsem se těšil na Dannyho DeVita, ale ten se tam ukáže asi na 10 vteřin. 60%

Cheap Thrills (2013)

Boháči v tomhle filmu maj opravdu pěknýho koníčka. Najdou nějaký dva pošuky a dávaj jim prachy za to, aby prováděli nějaký hovadiny. Rozjíždí se to fakt zajímavě, ale postupně film upadá do stereotypu, kdy jenom čekáte, jakej další úkol si David Koechner na ně vymyslí a za kolik peněz to ty dva blbci udělaj. Ale docela to uteklo a třeba takový handlování o částku za useknutej malíček mě docela rozesmálo. Je to taková poněkud drsnější verze Blbce k večeři :-)

Boží stvoření (2013)

Úychlnej film o jednom retardovi, kterej chodí po lese, vydává nějaký nelidský zvuky a občas souloží s mrtvolou. Taky se mimochodem vysere a pak si klackem rozmaže hovna až na záda. Člověk neví, jestli má u toho zvracet, nebo se tomu smát. Koukal jsem na to dost nevěřícně. Ale vůbec mě to nebavilo a celkově to je docela blbost.

Flirtování s katastrofou (1996)

Ben Stiller v další z mnoha rolí smolaře a nešiky tentokrát cestuje po USA a hledá svoje biologický rodiče a zažívá nejrůznější absurdní situace. Ale rozhodně to nestojí jenom na Stillerovi. Alan Alda, Lily Tomlin, Richard Jenkins a moh bych vyjmenovat v podstatě všechny herce, který všechny ty bizarní postavičky zahráli perfektně. Kromě trochu pomalejšího rozjezdu a nevýraznýho konce se tomu dá těžko něco vytknout. Překvapuje mě celkem nízký hodnocení. Mně se tahle komedie rozhodně líbila. Humor mi trochu připomínal filmy Woodyho Allena. 80%