• Thriller

Babel (2006)

Na tento film jsem slyšel ze všech stran samou chválu, ale mě to nějak nechytlo. Na první pokus jsem to vypnul asi po 30 minutách, na druhej pokus jsem to dokoukal do půlky a tu druhou půlku jsem pak dokoukával další den. Film se skládá ze 3 částí (marocká, mexická a japonská), který jsou spolu tak nějak okrajově propojený. Jediná část, která za něco stála, byla ta marocká. Sice je to poněkud diletantsky natočený (střela z pušky si zřejmě během letu řekla, že Cate Blanchett je na vodstřel, tak udělala obrat, obletěla autobus kolem dokola a trefila se do tý krávy), ale budiž. Dalo se na to celkem koukat. Mexická část o nějaký chůvě a její cestě na svatbu a ze svatby mě nebavila vůbec. A japonská část s hluchou japonkou byla úplně mimo. Opět další důkaz, že jakmile se někdo snaží v Japonsku točit film, dopadne to zhruba stejně, jako snažit se hrát v Somálsku lední hokej. Takže ta marocká část je dejme tomu tak na 3-4 hvězdy, mexická na 1 hvězdu a japonská je pomalu zralá na odpad. Celkově týhle spatlanině dám 2 hvězdy, ale možná to je až moc.

Kalifornie (1993)

Dominic Sena je sice sračker, ale tohle nebylo úplně špatný. Zachránil to asi hlavně Brad Pitt, kterej v roce 1993 sice ještě nebyl žádná velká hvězda, ale tady toho psychopata zahrál naprosto přesvědčivě. Juliette Lewis tu naivní kravku zahrála taky slušně, ale její postava mi lezla na nervy od první chvíle. Druhej pár tvořenej agentem Mulderem a Michelle Forbes zůstal trochu v jejich stínu. Nějak mi ani jeden z nich nebyl moc sympatickej a řikal jsem si, že by je měl Pitt radši odprásknout. Pak je tam pár dobrejch scén (třeba pěkná krvavá scéna na hajzlu) a chvílema celkem slušná atmosféra. Bohužel se celej film dost vleče a v závěru to sklouzává někam mezi Béčkovej brak. Stačí vidět jednou...

Nevědomí (2013)

Na akční film je to dost málo akční a na nějaký "inteligentní" sci-fi ála třeba Blade runner zase moc hloupý. Zejména na první půlku se docela hezky koukalo. Druhá "akční" půlka mě moc nebavila a konec je úplně debilní. Jinak Tom Cruise a jeho 52 klonů překvapivě zahrálo docela slušně. Ty další dvě krávy nic moc. Velkym lákadlem byl Morgan Freeman, ale ten se v celym filmu ukáže dohromady asi na 5 minut, takže to ani nestojí za řeč. Docela ještě ujde soundtrack od M83. 60%

Hurikán v ringu (1999)

Zase jeden diskriminovanej negr... Tohle téma už mi leze krkem.

Hříšné noci (1997)

Hromada mejch oblíbenejch herců v totálně divnym filmu, kterej se tváří jako drama, ale mně to spíš připadalo jako nějaká bizarní komedie. Kupodivu mi tady moc nevadil ani Marky Mark, protože role úplně vypatlanýho porno herce mu docela sedla. Fakt nevim, jak tohle ohodnotit. Film má 2,5 hodiny a drtivou většinu času tam všichni akorát šňupaj hromady koksu, pokud zrovna nenatáčej porno. V podstatě je ten film úplně debilní, ale dokázal mě ty 2,5 hod u obrazovky udržet, takže "něco" v tom asi je. Nakonec dám zlatej střed - 3 hvězdy. Pro nejrůznější úchyláky a šmíráky ještě nutno zmínit, že ve filmu můžete vidět nahou Heather Graham a Julianne Moore.

Francouzská spojka (1971)

Francouzskou spojku jsem sice viděl (a dokonce asi i několikrát), ale zatim jsem to nechával bez hodnocení. Abych pravdu řek, tak mi nějak tyhle 70's kriminálky typu Drsný Harry, 7 a víc, Přes 110. ulici nebo právě Francouzská spojka trochu splývaj dohromady. Zmiňovaný filmy sice zrovna neoplývaj nějakou originalitou a jsou si v mnoha ohledech dost podobný, ale všechny je mam rád. Nicméně musel jsem si Francouzskou spojku trochu oživit, než jsem udělil hodnocení. Poctivý 4 hvězdy za poctivou oldskool kriminálku. Jinak asi zkusim i nějaký další filmy od Friedkina.

Grandhotel (2006)

Na film jsem dostal doporučení, ale moc mě to nenadchlo. Ze začátku mi to přišlo docela dobrý, ale tak po půl hodině si řikám, že se to pořád nějak nerozjelo a děj se nikam neposunul. Co jsem viděl filmy od Davida Ondříčka, tak ono to všechno bylo dějově dost o ničem. Ale zatimco třeba u Samotářů jsem se opravdu zasmál a u Šeptej to zase zachránila muzika a atmosféra, tak tady těch vtipnejch míst zase tak moc nebylo, atmosféra žádná a minimalistická hudba od Muchowa tentokrát taky nic moc. Celkově ten film neni úplnej průser, dá se na to koukat, ale zároveň taky nic, co bych musel vidět znovu. Slabý 3 hvězdy.

RoboCop (1987)

Robocopa jsem viděl sice asi 10×, ale naposledy to bylo tak před 20 lety. A mam pocit, že to dokonce bylo ještě s takovym tim jednohlasnym rychlodabingem. Ani nevim, jak je to možný, ale od tý doby jsem ho neviděl, přestože jinak se na tyhle v dětství oblíbený filmy typu Komando, Rambo, Terminátor, Predátor a další obvykle rád podívám i po letech, když to běží někde v televizi. Robocop mi nějak záhadně unikal. Už to neni taková pecka, jako když mi bylo 10-12 let, ale pořád celkem slušná zábava. Největší problém filmu asi vidim v tom, že hlavní postavy nejsou moc sympatický (Nancy Allen je vyloženě na ránu) a některý triky a speciální efekty jsou takový "edwoodovský". Slabý 4 hvězdy. Zaokrouhleno nahoru asi spíš z nostalgie...

Ďábelské ženy (1955)

Sice si na tyhle prastarý filmy moc nepotrpim, ale od Clouzota jsem viděl už Mzdu strachu a ta se mi líbila hodně, tak jsem zkusil mrknout i na tohle. No zub času se na filmu podepsal. Po těch 60 letech to působí už trochu naivně a navíc je to dost zdlouhavý, ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Potěšilo mě nečekaný rozuzlení. 60%

Starman (1984)

Od Carpentera jsem zvyklej na poněkud drsnější filmy. Nečekal jsem romantickej blábol o tom, jak se pozemšťanka zamiluje do mimozemšťana. Kdyby aspoň ten mimozemšťan třeba někoho rozkuchal nebo tak něco. Ale on akorát oživí mrtvou srnku, žere koláče, vyhrává na automatech a do toho mele nějaký kraviny. 40%