Horší už to nebude (2006)

Willa Ferrella mám rád a tady dokázal, že umí zahrát i na dramatickou strunu, i když jeho etuda v prodejně kytar jasně ukázala, že hlavní je mu ta komediální strana. Výborná je i jeho partnerka Maggie Gyllenhaal (asi to mají v rodině), Dustin Hoffman a Emma Thompson jsou standadní, tudíž rovněž výborní. A jak nemám rád Qeen Latifahu, protože většinou hraje exaltovaně až hrůza (a vědom si toho, že byste mě mohli nařknout z různých -ismů, myslím si, že kdyby nebyla afroameričanka, nikdo jí tolik žrát nebude), tak tady byla civilní, snad kvůli tomu, že se držela zpátky. Podtrženo, sečteno, Horší už to nebude je výborný film, ke kterému se vždycky rád vrátím.

Roming (2007)

Viděl jsem Roming v letním kině a to nebe nad hlavou celému příběhu dodalo jednu hvězdičku hodnocení. Jinak je to šablonovité, s rádoby romantickým nádechem. Polívka i Labuda hrají standardně, leč mi připadá, že spíš jen tzv. za čárku. Jako dobrý, ale víckrát bych to vidět nemusel.

Robin Williams: Live on Broadway (2002) (pořad)

Všichni co si ucvrnkáváte při sledování Na stojáka, podívejte se na nějakou scénku Robina Wiliamse a třeba pochopíte, co je to stand-up. Tohodle chlapa zbožňuju!

Robin Williams: Weapons Of Self Destruction (2009) (pořad)

Říká se, že když člověk moc vtipkuje na veřejnosti, skrývá tím své úzkosti a nejistotu. Fakt, že Robin Williams byl už několikrát na odvykačce, by tuhle hypotézu mohl podporovat. Živě na HBO, tentokrát z Washingtonu, to bylo opět o politice (the president´s name is Barack Hussein Obama - now you´re fucking with me), o ekologii (Raccoons - I can´t digest this plastic shit, you green asshole) a samozřejmě sexu (úžasná část o stvoření pánských i dámských pohlavních orgánů - we try to make vagina horizontal, but that dammed thing talks). Je s podivem, že tohle všechno Robin zvládl po operaci srdce. Na rozdíl od předchozí show to ale přece jen jelo na nižší rychlost.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Nebudu dělat rozdílné hodnocení podle sérií, protože u mě zatím TB neklesl pod 95% spokojenost. Líbí se mi, že seriály HBO si nedělají hlavu s nějakou tou explicitní erotikou. Navíc zrovna v TB je výborně namíchané napětí i humor. A na rozdíl od Twilight ságy jsou tady vlkodlaci po přeměně nazí a nezůstávají jim trapně kalhoty :)

The 65th Annual Tony Awards (2011) (pořad)

Souhlasím s názorem od BigDeal - takhle to má vypadat. Kéž by se někdy na takové Tony nebo Emmy podíval pan Vachler. A neříkejte mi, že je to otázka peněz. Stačilo by začít u šikovných scénáristů. Neil Patrick Harris opět dokázal, že je multifunkční a kromě hraní, mu jde i zpět a tanec.U všech těch muzikálových čísel se nádherně ukázalo, jaký je rozdíl mezi muzikálovými herci u nás a všude jinde (teda hlavně Broadway a West End). Pro fandu muzikálu a divadla jako jsem já, bylo potěšení celou show sledovat.

Zrození Planety opic (2011)

Příjemný letňák, který by mohl nakopnout novou sérii Planety opic, btw. nemyslíte, že těch předělávek je poslední dobou nějak moc? Jak nemám rád Jamese Franca, tak tady se mi hodně líbil. A pak jsou tady opičky. Digitální gorily asi inženýři WETA obšlehli z digitálního King Konga, ale což, výsledek u všech je prowtě úchvatný. Jsem zvědavý na pokračování.