Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Něco jako Wanted, ale s míň známými (a slavnými) herci. Vlastně mi ani nevadilo, jak se tady nakládá s historií, jen bych měl obavu, že tomu někdo doopravdy uvěří. Takže na vymytí hlavy dobré, ale označit to za kultovku nebo tak, to rozhodně ne.

Až vyjde měsíc (2012)

Pro každého, kdo jako malý alespoň jedenkrát neutekl z domova, by mělo být Moonrise Kingdom povinnost. Nejsem nějaký obrovský fanda Wese Andersona (občas mi připadá až moc nelogický nebo nesmyslný, ale možná mi jen chybí nějaký gen, díky kterému bych ty jemné nuance jeho humoru chápal), ale jeho poslední film mi udělal radost. Všeho tam byl tak akorát, výborný casting, oba dva dětští hrdinové se v hraní vyrovnali dospělákům. Jo, potěšilo. A už se nemůžu dočkat, až si pořídím soundtrack.

Bojovník od Žluté řeky (1988)

Nebudu hvězdičkovat, protože o kvalitách filmu po těch letech určitě nejsem schopný říct nic víc, než: ty vado! Jo, to byl tehdy můj dojem z asi prvního filmu bojových umění, které jsem jako devítiletý měl možnost u nás vidět (tuším, že v kině, ale mohla to být i televize).

Amazing Spider-Man (2012)

Nový "spajdík" lepší svého předchůdce. Těším se na pokračování a kam se všechno posune.

Sněhurka a lovec (2012)

Tohle bylo nuuuuuudnýýýýýýý až hrůza! A tím bych mohl vlastně celý komentář skončit. Tak abyste si nemysleli, že jsem povrchní recenzent, řeknu proč: NUDA protože je film dlouhý; NUDA protože Kristen Stewart je herecký dřevo (teda, ona je i prkno, ale za to možná nemůže); NUDA protože než se tam něco pro děj důležitého stane, člověk by Charlize Theron radši nabídnul vlastní vyrvané srdce, aby už se to pohnulo dál. Dvě hvězdičky za kameru a výpravu, Chrise Hemswortha, který je správně ofrklý a taky za trpajzlíky, kteří jsou hráni normálníma dospělýma chlapama. Pokud bych si měl mezi letošníma oběma Sněhurkama vybrat, tak volím tu s Julii Roberts, je vtipnější a kratší = snesitelnější.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Plný počet dát nemůžu, protože na té poslední sérii už bylo znát, že to Zdenda drtí hlavně kvůli prachům a režie zase drtí Zdendu, aby tam dával ty svoje hlášky a byl sprostej, protože to tak český divák má rád a odmění se Primě prima sledovaností. Ale jinak musím pouze chválit, konečně někdo ukázal, o čem je práce v kuchyni (žádná prd*l miláčci) a že většina majitelů českých hospod by měla dostat minimálně tři roky na tvrdo, za to, čím nás krmí (a to už vůbec není prdel). Jsem zvědavý, jak do dopadne ve čtvrté sérii. ps - tohle byl 666. komentář k Ano, šéfe! tady. Což znamená jediné - Zdeněk Pohlreich je totiž samotný ďábel...

Druhý život (2011) (seriál) odpad!

Ten odpad není za kvalitu původního slovenského originálu, tam by se totiž nějaká ta hvězdička mohla najít, ten odpad je ocenění pro toho diletanta, co nechal zaplatit ČESKÝ dabing SLOVENSKÉMU seriálu. Z těch všech chvil co jsem z něho viděl totiž ani jednou neseděla slovenská pusa na to, co ta česká říkala. Vážně by mě zajímalo, koho tahle genialita napadla a jestli za to byl pak poprávu od Andruška na Barandově vykopnutej. Nedivím se, že to pak Nova stáhla a přestala vysílat - protože na tomhle urvat sledovanost (navíc ještě o prázdninách) by určitě nezvládl ani Železný ve svých zlatých časech.

Králové ro(c)ku (2006)

I když mám rád Jacka Blacka, rockovou muziku a parodii jako takovou, Trsátko osudu zůstalo v mých očekáváním někde v polovině. Bylo tam pár dobrých vtipů a bubnující Dave Grohl se satanskýma rohama velmi milé překvapení. Ale zbytek byl celkem nijaký. A mrzí mně, že to musím napsat.

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Měl jsem ve svém životě období, kdy jsem poslouchal hlavně muzikály. A na jeho začátku byly české premiéry Jesus Christ Superstar a pak taky Draculy. Od těch jsem se pak dostal k západní produkci a vzhledem k postupující bídě české muzikálové scény u ní pak také zůstal. Dracula (taky myslím tu původní verzi v Kongresáku) může děkovat svému vzniku díky setkání kvarteta neskutečně talentovaných lidí: Svoboda - Borovec - Hes - Bednárik. Hlavně posledně jmenovaný a jeho úžasná imaginace dovedla obsáhnout jak velké jeviště, tak tolik "hvězdných" účastníků. Pro mě zkrátka Dracula znamená devadesátá léta. A přeberte si to jak chcete :)

Špinavé práce (2005) (pořad)

Už to bude z mé strany obehraná písnička, ale přece - kdy už někoho v Česku napadne zkusit točit věci do televize stejně, jako to dělají v USA (nebo kdekoliv jinde, na západ od nás). Malý, autorský štáb. Dobře vybraný moderátor. A hlavně scénář, tak pečlivě napsaný, že každé slovo vás dostane do kolen! Hlavně poslední dvě jsou největší devizou Dirty Jobs. Moc bych si přál, abych se něčeho takového dočkat taky u nás.