Patriot (2000)

Vždycky když mám před sebou nějaké těžké jednání nebo zkoušku, vzpomenu si na scénu s Tchéky Karyou v tomto filmu, jak před závěrečnou bitvou vylézá ze stanu, má na sobě svojí slavnostní uniformu a říká: No co, když umřít, tak pěkně oblečený. Tak se taky vždycky snažím také se pěkně obléct, co kdyby :)

Tanec v temnotách (2000)

Tak si nás Lars zase podal a vodil, jak se mu líbilo. "Mimoňka" Björk mu v tom hodně pomohla, stejně jako hození na staroswingovou muzikálovou vlnku. Nějak jsem v kině odmítal mu to sežrat. Ještě připojím poznámku od kamarádky, která na konto Tance v temnotách prohlásila: ten film má přece jasný happyend. Vždyť ten kluk na konci uvidí...

Eastie Boys (1999)

To, co byla Šakalí léta v Československu pro rock´n´roll, to byla Sluneční alej pro rockovou muziku v NDR.

Drsnej Shaft (2000)

Samuel a jeho další varianta na BMF (Bad Muther Fucker).

Moulin Rouge (2001)

Jeden z možných způsobů, jak popsat a vysvětlit slovo láska. "Come What May" a "Your Song" jsou od té doby jedny z mých nejoblíbenějších ploužáků. Dobrá práce pane Luhrmanne.

Mexická jízda (2001)

Když byla Mexická jízda uvedena na filmovém festivale ve Zlíně, spustilo několik učitelek místních základek a středních škol hlasitou kritiku, že takové filmy by se vůbec neměly promítat mladým lidem, neboť můžou ohrozit jejich morální vývoj. Režisér Cuaron pak před projekcí osobně na tuto kritiku reagoval tak, že řekl: to co uvidíte, není nic nového a myslím, že už jste to buď viděli, nebo dokonce dělali. A měl pravdu. To, že pak tenhle Mexičan skočil na Harryho Pottera bylo jen dobře. Mexická jízda je o mladých a pro mladé, tak se na ni tak dívejme.

Crossroads (2002)

Hvězdička za Dana Aykroyda a Britney v mini-šortečkách. Jinak další důkaz toho, že pokud něco dělám, měl bych se toho držet a nelézt někam, kde to neznám. Ano Britney, nelez do filmu a radši zpívej - určitě uděláš míň škody.

Opilí láskou (2002)

"Chtěl bych ti rozmlátit obličej kladivem....," zatím jsem ve filmu neslyšel lepší vyznání lásky než to od Adama Sandlera v tomhle filmu. Sandler dokázal, že má i na víc, jak na šišlající primitivy. Tohle je divný film. Krásně divný film.

Telefonní budka (2002)

V téhle budce by Miroslav Plzák se svým heslem Zatloukat, zatloukat, zatloukat moc dlouho nevydržel. Arogantní týpci Colinu Farrellovi jdou a když navíc dojdou prozření, jsou to body navíc. A tady se to povedlo.

Metallica: Some kind of monster (2004)

Až do tohohle filmu pro mě byla Metallica pouze jedna z rockových kapel od které jsem znal pár hitů. Pak jsem viděl Some Kind of Monster, neskutečně si oblíbil album St. Anger a začal vnímat celou tu grupu trochu jiným pohledem. Je poznat, že autoři jsou velcí fandové skupiny a měli velkou důvěru od jednotlivých členů. Díky tomu se podařilo natočit hodně vypjaté momenty, které byly vyvovalané třeba snahou managementu o znovuscelení skupiny za pomocí profesionálního kouče. Jak už někdo uvedl přede mnou - takhle si představuji hudební dokument. Můj zájem o Metallicu po albu St. Anger zase opadl, ale zájem o tento film ne.