Šmoulové (2011)

Začnu jako už spousta dalších tady: kupodivu to nebylo tak strašné, a vyklubal se z toho velmi příjemný film na sobotní dopoledne s dětma v kině (sledoval jsem v sobotu před polednem bez dětí). Animace nerušivá, Gargamel a jeho kocour úžasně natvrdlí, Šmoulové s tou svou pozitivitou příjemně protivní. Co mi vadilo byla snaha udělat z N. P. Harrise heteráka a taky zjednodušování práce marketingového oddělení (ale to poslední je pouze můj problém). ps - miluju vystupovat z dýmu, připadám si pak tolik záhadný a nebezpečný....muhehe

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

Když je u kniplu Bruce Diskinson, koncert ani let nemůže dopadnout špatně. Prostě se hodí mít za leadera někoho s kapitánskýma zkouškama, zvlášť když chcete stihnout 23 koncertů na pěti kontinentech.

Vrchní, prchni! (1980)

Polívečka byla? Protože jsem se pár let kolem placu motal, je tohle pro mě srdcová záležitost.

Život Briana (1979)

Zatím nejzábavnější lekce latiny, které jsem byl kdy přítomen.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Dvě věci si vždy připomenu v souvislosti s tímto filmem - svého otce, který SŠ studoval také večerně, a pak mistra Sováka, jak jde po ulici se svým synem, potkají je dvě babky a následuje: Dobrý den. NAZDAR!

Piráti na vlnách (2009)

Jako bývalý rádiák nemohu jinak, než jít do plných. Šedesátky znám teda jen z poslechu (desek i pamětníků), ale tohle bylo vtipné, živé a muzika jedna lahoda. Prostě kluci si během natáčení zablbli a nechali pár holek, aby jim dělaly společnost.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

I den po projekci přemýšlím, o čem ten film vlastně byl. Přítelkyně mu sice přidala ještě tak jedna a půl bodu, ale já z něj prostě nadšený být nemohl. Ano, bylo tam spousta hezkých lidí pohybujících se v hezkém prostředí, ale dohromady je to vlastně o ničem. Jak napsal Matty - navoněná zdechlina. A to tento výraz od pana Toscaniho upřímně nenávidím.

Hra o trůny (2011) (seriál)

HBO prostě umí! Už se těším na pokračování.

Vyměřený čas (2011)

Problémem filmu, kde každá postava má vypadat na 25 (protože ve 25 přestává stárnout) je, že ho musíte obsadit spoustou herců, kteří na tento věk vypadají. Což mě u některých celkem štvalo (Minutemani třeba, nebo postavy bodyguardů, které vypadaly jak z kombinované módní přehlídky Armani a Ray Ban). Tolik k "vizuální" složce. Jinak se celý film táhne jak sopel z nosa a ke konci už jeho stále stejné tempo nudilo. Což je vzhledem k nápadu škoda.