Prime (2005)

"Má tak krásný penis, že bych mu na něj nejradši ušila čepičku" Prime má znamenat vrchol, v tomto případě sexuální, pro Umu Thurman je to něco jako druhá míza v podobě mladičkého milence. Když se do toho zapojí její terapeutka, která je však zároveň matkou mladého milence, vychází z toho celkem milý příběh. Jen kdyby to nebylo ke konci tak přeslazené.

Casino Royale (2006)

Bez mučení se přiznám k tomu, že pro mě začala bondovská série až s Piercem Brosnanem. Ale na první místo v žebříčku představitelů 007 musím dát Daniela Craiga. Drsný až brutální, jdoucí si za svým cílem jako buldog. Takhle si představuju Bonda 21. století - žádné vychytávky od Q, stačí hrubá síla a mozek. Přidám k tomu Evu Greenovou, Judi Dench a české Pendolino a je to za plný počet hvězd.

Dreamgirls (2006)

Mám rád muzikály a u Dreamgirls je znát, že je "ozkoušený" z divadelních prken. Je vlastně jedno, jestli je scénář inspirovaný příběhem Superemes nebo ne, hlavní jsou tady songy a ty jsou prostě dokonalé. Dobře se tu ukázaly muzikální schopnosti známých herců za vydatné podpory "profesionálek" Beyoncé a Jennifer Hudson. Pro mě, bohužel, poslední dobrá role Eddie Murphyho.

Mr. Brooks (2007)

Něco jako Dexter, ale bez těch seriálových serepetiček kvůli natažení na x dílů. Kevin Costner je jako zabiják z nutnosti (nebo snad nutkání) úchvatný a jde z něho strach. Příjemné překvapení hlavně vzhledem k jeho výkonům v předchozích filmech.

Irina Palm (2006)

Aspoň už vím, co to znamená mít "penisový loket" Ne, to není překlep :)

Sherlock Holmes (2009)

No tak to není úplně podle knížky (jestli tedy vůbec Guy Ritchie Doyla četl). No tak to úplně neodpovídá všeobecné představě o tom, jak by měl SH vypadat. No a co? Kašlu na všechny puristy, co se ohání předlohama. Tohle je zábava a trojka Downey Jr., Law a Ritchie si to užívá maximální možnou měrou. Osobně jsem na tom byl v kině úplně stejně. Už se těším na dvojku, která podle traileru taky vypadá dobře.

Ulice (2005) (seriál)

Vám co hořekujete nad plytkostí dialogů a dramatických zápletek připomenu větu ze třetích Básníků: No o něčem si přece v tolika dílech povídat musí. A tady je těch dílů zatím víc jak dva tisíce. TV NOVA se povedly dvě věci - sehnala špičky v hereckém oboru do obsazení a vytvořila si tým scénáristů a produkci kolem, kteří sekají jednotlivé díly jako Baťa cvičky. Za to maj ode mě hvězdu navíc. Co má pamět sahá, takovýhle tvůrčí počin u nás ještě nebyl.

Báječná léta (1988) (seriál)

Asi mě to nepotkalo ve správném roku věku. Když šla Báječná léta v televizi, připadaly mi všechny postavy jako totální trotlové, kteří se totálně trotlovsky chovají. Holt jsem neodhalil tu správnou poetiku :)

Kutil Tim (1991) (seriál)

Seriálu v Česku hodně pomohl dabing, v prvních tuším pěti sezónách v hlavní roli vynikající Postránecký. Jinak ke konci už spíše nastavovaná kaše, ale vždy minimálně tři až pět skvělých vtipů na epizodu.

Rande měsíce (2006)

Danea Cooka mám rád hlavně jako stand-up komika, jeho Vicious Circle je výborná zábava. V Rande měsíce se ale snaží být za napraveného romantika a to mu moc nejde. Jessica Simpson mu to moc neusnadňuje, protože (jak je jejím zvykem) je jen pěkná a nehraje. Přidejte si i tomu slabý příběh a máte 30 % jako když vyšije.