Mrtvý bod (2015) (seriál)

Dlouho jsem váhal mezi 2 a 4 hvězdičkami. Ještě před tím, než jsem dal pouhé dvě, smazal jsem z harddisku zbylé díly první série, které jsme ještě neviděl. Proč? Protože mě začalo štvát, jak si ze mě scenáristé dělají srandu. Důkazy, které "prostě vyskočí" v ději; logické chyby, které by normálnímu agentovi FBI asi neprošly a k tomu hodně divně nastavená postava agenta Wellera. Jo, zápletka je zajímavá a pořád si říkám, copak se asi tak z toho všeho nakonec vyklube. Ale abych tomu obětoval svůj čas, to teda ne. Díky, stačilo. Druhou šanci už nedostanete.

Rudý kapitán (2016)

Výborná žánrovka. Skvělá atmosféra díky kameře. Vynikající výprava (ten ranný postsocík vypadá úžasně). Slováci opět hrají jako bozi a k tomu Kaiser (a vlastně i ten Suchánek) JENŽE...pak si uvědomíte, že všichni mluví česky (proboha, koho to napadlo nadabovat?), od půlky to nějak zadrhává a zpomaluje, to co se tam odhalí nakonec vyšumí tak nějak do prázdna (a mám trochu pocit, že se i stříhalo, protože jak jinak mi vysvětlíte fakt, že ti hoši z "nové" tajné služby, kteří chtěli Krauze ještě na nádraží zabít, ho teď tak okatě sledují na dovolené v Tatrách, kde ho na to musí upozornit jeho žena). Možná bych si i nějakou tu knížku přečetl. Ale na čtyři hvězdy to není a mrzí mě to, protože v intencích česko/slovenského filmu posledních let je to rozhodně nadprůměr. A vůbec bych se nezlobil, kdyby teď začaly vznikat další podobné adaptace Dánovo knih, na to bych do kin určitě znovu rád zašel. ps - zdálo se mi to, nebo v té úvodní scéně kde dělají rekonstrukci znásilnění na té cikánské ubytovně (což jak jsem pochopil, je asi odkaz na nějakou jinou knížku) slyším ve voiceoveru od jednoho toho policajta, který klade otázky vrahovi, hlas Oldřicha Kaisera?

Ségry (2015)

Ještě v půlce filmu jsem si říikal: Mám teda Tinu a Amy hodně rád (protože SNL), ale tohle je na tři hvězdy (protože klišé a trochu se nám to stává jednotvárné a i nudné). Ale posledních 20 minut filmu se to všechno rozjelo a je to za čtyři bez mrknutí oka. Vynikající dialogy (taky to psala jedna z nejlepších scenáristek Saturday Night Live a to podle svého teenagerského deníčku, už tak vtipného, podívejte se na bonusy DVD), vynikající obsazení (hodně lidí z SNL), jo a řekl jsem vám, že mám fakt hodně rád Saturday Night Live? Tenhle film si holky udělaly pro radost a je to na tom vidět a už jen fakt, že ho daly do premiéry ve stejný den jako nové Hvězdné války, ukazuje, že to fakt bylo asi pro radost :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tohle není film, za který by měl DiCaprio získat Oskara. Sorry, Leo. Určitě kamera, výprava, masky, možná i režie. Ale ne hlavní role. Protože v ní zas tolik nehraje. I když věřím, že náročné natáčení to bylo. A nebýt za Creeda nominovaný na vedlejší roli Sly Stallone (kterému to neskutečně přeju), tak bych to všema deseti dal Tomovi Hardymu, protože to je pro mě ten nejlepší herec z filmu...

Bohové Egypta (2016)

Je to chujovina. Ale kupodivu zábavná a příběhově soudržná (což třeba o novém Souboji Titánů nebo "těch dalších" řeckých filmech říct nemůžu). A sou tam pěkný baby. Neber to :)

Zbrusu Nový zákon (2015)

Další důkaz toho, že člověk by neměl věřit filmovým anotacím posílaným distributory. Protože to co sem nakonec na plátně viděl bylo zcela odlišné od toho, co mi slibovali. A k tomu to bylo občas nudné, protivné a osobně jsem úplně nepochopil, co se mi tvůrce snaží říct. Na to, že to byl poslední film roku 2015, který jsem viděl, ne moc dobrý výsledek :) Ale palec nahoru za tu malou holčičku, výborná herečka a pak písničkový soundtrack.

Čarovný les (2014)

Zklamání, bohužel. S každým dalším zpěvem se mi to chtělo poslouchat míň a míň a v půlce jsem začal přeskakovat, abych se dozvěděl jak to teda skončí a z toho mála co jsem si odvodil jsem rád, že jsem tu hodinu svého života ušetřil. Ty dvě hvězdy jsou za Jamese Cordena, Annu Kendrick a Emily Blunt. A Karkulka s Jackem taky dobře zpívali, ale jsem líný jejich jména hledat. Jinak teda...bohužel.

Spectre (2015)

Těšil jsem se a...odcházel jsem z kina zklamaný. Protože tohle už není ten Bond (hraný D. Craigem), kterého jsem si tak oblíbil. Když přišlo Casino Royal, byl jsem nadšený, protože se skoro odřízl od předchozích filmů. Neměl žádné vychytávky, nedělal vtipy, rval se jako pouliční bijec a celé to bylo krásně nové (pro mě). Po tom, co jsem viděl Spectre si troufám říct, že se vrací ten "starý" Bond. Ano, rozumím, je to držák a proč vymýšlet něco nového, když už to tady máme připravený celý 007 vesmír a padouchy, vychytávky a já nevím co ještě. Spectre je straaaaaašně dlouhý. Sorry, ale skoro mi připadalo, že filmaři si v každé scéně řekli: Hele, sou na to prachy, pojďme natočit ještě pár záběrů. Pak se jeden nesmí divit, že to má DVĚ A PŮL HODINY! Bond taky začne dostávat hračky. Proč, když to bez nich vydržel tři filmy? A co mě nejvíc naštvalo - vrátilo se mučení. To co bylo snad v každé "staré" bondovce, je tady sice zahráno ala 21. století, ale zase PROČ? Když Craiga "lechtali" po koulích provazem v Casino Royal, sedělo mi to tam, když se mu teď Waltz snažil vymazat z hlavy jeho milou, trpěl jsem. Ale z úplně jiných důvodů než co jsem viděl na plátně. Třeba příští bondovka překvapí a já si jí budu moct dál užívat. A nebo si prostě řeknu - tři filmy, taky dobrý.

80 milionů (2011)

Když jsem o tomto filmu četl, podle popisu (značně nadšeného) se mělo jednat o něco jako napínavý film, do kterého vstupuje církev, veksláci a další. Prostě takový polský Podraz (nebo tak nějak). Když jsem pak ten film viděl (v letadle, s anglickými titulky), musím říct, že jsem byl zklamaný. Ani ne tak kvalitou filmu - výprava super, kamera super, herci fakt kvalitní (hlavně ten šéf tajné policie, ten byl vynikající), ale nějak jsem si musel v hlavě přeskládat, co mi "sliboval" ten popis v novinách, protože to určitě nebyla hlavní složka toho filmu. Takže za mě lehké zklamání, které to ale stále vytáhne nad průměr.

Stážista (2015)

Tenhle film je sterilnější než právě vytažené skalpely z autoklávu. Zápletka se sune dopředu bez jakýchkoliv zvratů, až bych čekal, že takhle si to testovací obecenstvo přálo (a nebo autorka dostala přímo zadání, to takto napsat). De Niro i Hathaway jsou fajn, ale tak nějak mi připadalo, že i když odvedou svůj vysoký standard (a vlastně stačí, aby na plátně byli), dělají to hlavně kvůli prachům (ale do hlavy jim nevidím). No jo, ale proč pak dávám vysoké 4 hvězdy? Protože mě oslovilo prostředí, ve kterém hlavní hrdinové pracují. A protože jsem za dva dny odlétal do New Yorku a ten film mě na něj neskutečně navnadil. Je to oddychovka a je fajn.