Noční jízda (2013)

Silný film o tíze zodpovědnosti a o tom, že možná každá situace nejde vyřešit správně. Není to jen stín našich otců, který nás dohání všude, kde děláme chyby. Je to stín lidskosti jako takové. A je úžasně poutavé a zajímavé sledovat vývoj jednoho rozhodnutí, které tento stín má navždy zahnat. A to vše v jednom prostředí, ve skoro reálném čase a v podání perfektního civilního Hardyho, který naprosto s přehledem utáhl film, který je vlastně jeden dlouhý telefonát. Jen.. jakoby ten scénář ušel jen 95%. I když většina situací byla na konci nějakým způsobem vyřešena a dostavilo se i emocionální finále, konečná katarze hlavní postavy se nikdy nedostavila. Velká škoda, už jsem sahal po pěti hvězdách a i nějakých těch superlativech.

Nová holka (2011) (seriál)

Po pěti minutách dost otravné a nesympatické.

Obvyklí podezřelí (1995)

Je mi trochu líto, když musím tento film ohodnotit "pouhými" čtyřmi hvězdičkami. Po skončení filmu znávám, že - je to skvělý film s vynikající hladkou režií, kvalitní zápletkou a báječným Kevinem Spaceym. Dojem mi však trochu kazil (mimo jiné) rozjezd, ve kterém jsem se ztrácel (což bylo samozřejmě účelem) a který jsem musel zhlédnout podruhé, abych se do příběhu dostal. Pokud jde o finální rozuzlení, nebyl jsem šokován tak, jak bych asi měl. A asi tady jsem musel ubrat tu hvězdičku. Jsem však přesvědčený o tom, že vidět Obvyklé podezřelé v kině, známkuji jinak.

Odnikud někam (2010)

Dotýká se mě poetika filmu. Sofia Coppola ví přesně, co kterým záběrem chce říct a často používá také pouze obrazy, fotky, celky, které nechá běžet nějakou chvíli a vy sám musíte přemýšlet o dané situaci. Ona ji nechá hrát samotnou, skoro se obejde bez střihů na detaily, na nějaké složitější rozzáběrování. A fungovalo to skvěle. Taky Stephen Dorff si zaslouží mou pochvalu. Vytknul bych ovšem tentokrát trochu jednodnušší scénář. Režisérka do svých charakterů nezaplula tak daleko, jak mohla a to mi přijde jako veliká škoda. Zároveň vztah Johnnyho s Cleo postrádal ždibíček jiskry. Přesto jsem si užil příjemný, dojemný a pozoruhodně natočený film a takovým já tři hvězdičky nedávám.

Odpor (2008)

Myslím, že Zwick odvedl dobrou práci v rámci svého stylu. To znamená, že diváci prahnoucí po realitě a autentičnosti jsou zase zklamaní a hrozně se diví. Já tomu moc nerozumím. Tento film přece není o autentičnosti, je to o příběhu. To, že je příběh vypůjčený z historie ještě neznamená, že to kluci opíšou. Naivitou zdejších uživatelů jsem rozhořčen. V zásadě tento film není o této historické události, je to o přežití a o tom, co za to člověk musí zaplatit. Je to o postavě Tuvia, který se zmítá mezi sebou samým. Mezi svojí lidskostí a nelidskostí. V zásadě mi tento film hodně často připomínal seriál Walking Dead, je tam plno podobně silných témat (kolik životů stojí přežití celé skupiny? narození dítěte do světa zla, zmítání se mezi několika filosofiemi vedení - spor bratrů apod.). Škoda, že ostatní moc nezajímaly postavy, podle mě byly povětšinou plnokrevné, zvlášt Daniel Craig v roli Tuvia ukázal, jak dobrým je hercem. Samozřejmě je to americký film se vším všudy. Pár přestřelek, občas patos, láska uprostřed mizérie.. Ale to přece do slušného filmu na sobotní večer patří, ne? :) Nebo jste si mysleli, že to bude další Schindlerův seznam?

Oko bere (2008)

Docela jsem se i bavil! Ale ve chvílích, kdy to tak tvůrci moc nezamýšleli.

Once (2007)

Jak "málo" stačí.

Opustit Las Vegas (1995)

Neuvěřitelný film, po kterém si pustíte Requiem za sen jako večerníček. Nemám slov. Nádherný film, podmanivý krásou i hnusem.

Osamělý jezdec (2013)

Film, který v sobě mísí tu nejčistší filmovou zábavu s přehnanými ambicemi. Najdete v něm asi tucet věcí, které jsou zbytečné, natahované nebo prostě vadí. Ale stejně tak tam najdete tucet skvělých věcí, které v jiných filmech chybí. Osamělý jezdec možná balancuje na hranici trapného humoru (podle mě tam nikdy úplne nespadne), možná je zbytečně dlouhý a překombinovaný, ale nedá se mu upřít, že je místy ohromně zábavný a nápaditý. Přesto to na mě působí jako lehce promarněná šance. Stačilo to celé trochu zjednodušit, koncentrovat to do menší stopáže a odpustit si zbytečné vypravěčské excesy v podobě linie s malým klukem a starým Tontem.