• Krátkometrážní

Nelítostný souboj (1995)

Akční diamant, který bourá kinosály, nebo domácí reproduktory. Vrchol ve svém žánru.

Kmotr II (1974)

Al Pacino dokonalost to se musí vidět, dodnes nepochopím, proč nedostal Oscara. Dějová linie s mladým Vitem Corleonem ve fenomenálním podaní Roberta De Nira je perfektně zpracovaná do nejmenších detailů. Brilantní záležitost. (Vůni stránek od Maria Puza za dva dny s jedním nádechem).

Věc (1982)

Ta ATMOSFÉRA! V druhé polovině filmu jsem nezavřel pusu. Když se přivázaný chlap proměnil v Thing (rozpadající se části těla v slizké kreatury) myslel jsem, že děsivostí omdlím.

Sedm (1995)

Temný diamant kinematografie. Davida Finchera velmi obdivuju, jeho SEVEN je černý, nikým nešetřící psycho-thriller, který Vám stáhne kůži s těla. Vše promyšlené a vytvořené do nejmenšího detailu. Počin, který lze sledovat jen s jedním nádechem.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jeden z nejlepších westernů vůbec. TnZ pro mě o něco silnější zážitek bez chyby a s perfektní hudbou, ale i tu nechyběla výborná hudba, herecké výkony a humor. To, že mezi sebou soupeří ve světových žebříčkách napovídá tomu, že Ital Sergio Leone patří mezi elitu westernového žánru.

Čtyři pokoje (1995)

1. Chybějící ingredience 55% ** // 2. Nesprávný člověk 65% *** // 3. Malí neposlechové 75% *** // 4. Muž z Hollywoodu 90% ***** //. Rozrůstající se smíšená "káva" prvních dvou pokojů s posledními pokoji je jako masáž nohou (první dva příběhy) a lízání ženské svatyně (poslední dva příběhy), chci říct "velký" rozdíly epizod, kdy dva režiséři nepochopili ani Rodriguéze ani Tarantina. Vyšší hodnocení dávám především za poslední "dvě" epizody. Muž z Hollywoodu, ale kraluje nejvíce.

Predátor 2 (1990)

Pokračování není podle představ a všech očekávání. Stephen Hopkins vyměnil džungli s prostředím velkoměsta LA, Arnolda Schwarzeneggera vystřídal policejní detektiv Danny Glover (který si vedl velmi dobře) a režisér se jako u FREDDYHO v 80. letech soustředil hlavně na technickou stránku, akci a dobrou atmosféru, která ve filmu nechybí a je dobře podkreslena. Pod 3 hvězdy jít nehodlám.

Hory mají oči 2 (2007)

Slabší pokračování, více násilnosti, zvrácenosti a krváku bez větší pointy (zbytečné klišé). Má premiéra v letním kině [Mikulov].

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Výborný film. To co jsem od filmu očekával jsem dostal a stačilo k tomu jedna místnost, dokonalý scénář, výborní herci se skvělým hereckým výkonem a důkladná režie. Jeden muž proti jedenácti - jedenáct proti jednomu. Výborný závěr.

Prokletý ostrov (2010)

Precizně vymyšlená hra s divákem. Scorseseho atmosféra byla neuvěřitelná! Od režie přes kameru až po scénář naprostá dokonalost. DiCaprio ve skvělé formě. Scorseseho myšlenková mozaika dokáže diváka přivázat k židli od prvních minut a v závěru silně zasáhnout (psychicky zdeptat). SHUTTER ISLAND je depresivní, tajemný, (soundtrackově) zdrcující Thriller roku! Scorsese opět potvrzuje dar od boha. Kde je Oscarová nominace pro Leonarda DiCaria?