• Krátkometrážní

Melancholie der Engel (2009)

Další brutalita z dílny Mariana Dora. Do ANGELS` MELANCHOLIA se žánrový fanatik stoprocentně zamiluje. Brutalitou podobné jako I Spit on Your Grave. A jako bonus obsahuje krásný poster. Brutální, krutý, ohavný snímek, který není stvořen pro všechny filmové diváky. Srdjan Spasojevic má tenhle film určitě rád.

Room 8 (2013)

Není to originální, ale myšlenkově působivé. Kdo neviděl Nolanův DOODLEBUG bude uchvácen v plném rozsahu.

Ghost Rider (2007)

Má to spoustu chyb, ale není to chyba Nicolase Cageho ani Mendesové, ale režiséra M. S. Johnsona! Téměř všechno špatně, žádný záběr nemá must see vzpomínku, ani dobrý záběr na důležitou scénu na motorce. Atmosféra je temná, celkem dobrá hudba a jemně démonické melodie velmi pomáhají špatnému zbytku. Jeden z nejhorších komiksových adaptací, kterému nepomůže ani popcorn, ani 3D brýle, ani FULL HD rozlišení. Jedno mě ale stále překvapuje - GHOST RIDER nikdy nezmizí z TV programu ani po tolika letech. Komiks GHOST RIDER to odnesl ve velkém, když to dostal do rukou tvůrce Mark Steven Johnson, který si splnil dětský sen natočit film, ale přitom neví, co znamená filmová optika a dokázat s ní pracovat.

Maniak (1980)

Čistokrevná hororová žánrovka se vším, co jeho milovník potřebuje vidět. Tajemné ozvěny, démonické melodie, vyšinutý psychopat Joe Spinnell, zobrazující stáhnutí čela s mozkem, průstřel hlavy s výstřikem krve na ženskou tvář, záchodová scéna při které se maximálně dvakrát nadechnete (tak rozvinuté napětí jsem dlouho neviděl) a působivý závěr! Lustigovo dobře odvedené řemeslo, které nikdy nezůstane zaprášené a moc jsem zvědavý na Khalfounův remake.

Lidské tělo (1998) (seriál)

Jedinečný dokument o něčem, co je nám všem společné. Výborný vypravěč, krásné obrazce.

Láska a sex (2000)

Příjemně zábavné, námětově odlišné, za to v partnerském vztahu velmi podobné k Zack and Miri Make a Porno. Scénář není úplně skvělý, ale herecké obsazení výborné, chování postav legrační. "Chceš sex? - Ne a ty? - Ne! - Mohli bychom se přinutit? - Vzájemně se znásilnit?". Doporučuji si LOVE & SEX pustit v nudném pondělním večeru, když zrovna není nic v Tv programu.

Nue zhi lian (1993)

Krutý, brutální a násilný explotation horror s excelentním Anthonym Wongem. Natvrdo zobrazené násilí a zobrazení ztělesněného pekla.

Horší než smrt (2007)

Tolik absurdních situací a černého humoru v jedné komedii, se vidí velmi málo. 90 minut uteče jako voda, pořád se bavíme, stále nové překvapení, každá postava nabízí výborné charisma. A i když jsem viděl první remake (nesrovnatelné s originálem), pořád jsem se skvěle bavil. "Tak co strejdo? Ale nic, kde je ta mrtvola?".

International (2009)

INTERNATION působí v prvních minutách na must see záležitost, chceme sledovat další a další záhadné zápletky, chceme více akce a více se spojit s postavami, ale v polovině zjistíme že nic takového nepřijde. Tom Tykwer s Frankem Griebem jsou za kamerou opět mistři, ale scénář Tomovi proklouzl mezi prsty. Už to není tak velkolepé jako v Parfému, kdy námět a výprava byla ta nejdokonalejší Tomova práce, u které by se rozplýval i Stanley Kubrick, který chtěl Parfém vidět ve filmové optice. Na INTERNATION musíte vstoupit jinak, pokud čekáte další velkolepou podívanou INTERNATION vás zklame už v polovině, pokud nečekáte velké věci budete se bavit. Clive Owen dobrý, má láska Naomi Watts pořád sexy, ale INTERNATION je sezónní záležitost. Za pár měsíců nebudeme vědět, o čem to bylo.

Uprchlík (1993)

Masakrové tempo - působivé napětí. Dokonalý Tommy Lee Jones - skvělý Harrison Ford (oba předvádí vrcholné výkony). FUGITIVE nenechá diváka přes svou minutáž dvakrát nadechnou. Přes všechny změny tempa, střihu, akce, zábleskových flashbacků a hudebního motivu - nelze. Skvělou výpravou a charakteristikou postav se hned dostáváme do filmu v plné síle a do konce nás nepustí. Nemáme čas sledovat hodinky kolik zbývá do konce, fandíme Fordovi at' není chycen do poslední chvíle, fandíme Jonesovi at' mu je stále v patách - nepřetržité napětí. Jeden z nejlepších thrillerů 90. let, který bude těžko překonán.