Green Lantern: První let (2009)

Jedna svižná megalomanská akční scéna za druhou v jednoduchém příběhu, který se nad ničím nepozastavuje a nějaká hloubková (a vlastně ani ta povrchní) psychologie ho vůbec nezajímá. Animovaná přehlídka mimozemšťanů a "galakticky" rozmáchlá zápletka (o souboji dobré zelené se zlou žlutou :-)) naštěstí nepůsobí tak bizarně, jako její drahý a po zásluze propadnuvší hraný brácha. 7/10

Jedna mezi oči (2012)

Skvělý Stallone, pár slušných hlášek a soubojů / přestřelek v až úsměvně přímočarém, naprosto nic nového nepřinášejícím krimi příběhu. Po režijní stránce průměr a úplně zastarale film taky nevypadá, jenže se zároveň nijak neliší od lepších direct-to-DVD počinů (což je s rozpočtem 55 milionů pěkný fail).

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Hodně slušný začátek, skvěle natočený pilot. Tentokrát nejde o akční vesmírné sci-fi, ale o komornější a filozofičtější "planetární" přetřásání několika vážných témat: posmrtný život skrze virtuální vědomí, etická stránka takovéhoto "vzkříšení", teroristické akce ve jménu Boha a především otázka víry a TOHO PRAVÉHO náboženství. Zatím to vypadá na důstojný prequel mé oblíbené BSG, těším se na seriál.

Za borovicovým hájem (2012)

Nevyzpytatelné drama o několika spojených, ovlivňujících se osudech, se skvělým začátkem, předlouhou prostřední třetinou a vykonstruovaným přepjatým závěrem. Určitě má mnoho výborných, zručně natočených, občas působivých až hypnotických scén, ale možná kvůli těm několika razantním zlomům ve vyprávění mne málokdy vtáhlo.

Nihon kuroshakai Rei Rainzu (1999)

Trojice kamarádů se vydává do velkoměsta, kde se všelijak protlouká (třeba dealováním toluenu), dá se dohromady se svéráznou prostitutkou a zaplete se s nebezpečným gangsterem. Snímek ve volném tempu střídá Miikeho typické ujetosti a vtípky (i když se drží velmi zkrátka) s občas až poetickými náladami.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

SEZÓNA 1: Nakonec se dalo, ale se spoustou výhrad. Titulní figura se profilovala jako egoistický nezodpovědný floutek ztrpčující život všem kolem sebe, který z problémů vždy vybruslil díky obrovské porci štěstí a na poslední chvíli sestrojených "fantasy" udělátek. Hlavně se ale dlouho nic nedělo, Da Vinci tápal a utápěl se v pochybách, vizích, vzpomínkách, snech, proroctvích; mnohem výživněji působily intriky a podrazy mezi Florencií a Římem, tzn. mezi rody Medici, Pazzi a papežem (u něhož ta naprostá arogance a zkaženost "božskou" mocí již překročila hranice parodie). No aspoň mne úchvatné prostředí renesanční Itálie přimělo zavzpomínat na Assassin's Creed II (a rozehrát Brotherhood), kde jsem si všechny ty pamětihodnosti mohl s Eziem prolézt pěkně dle libosti. SEZÓNA 2: Přesunutí jedné linie do Jižní Ameriky rozhodně přineslo kýžené oživení, jelikož dění kolem (dvojníka) papeže či dobývání Florencie a Medicejské banky záživností zrovna neoplývalo. Ubylo vizí a postavy nabraly na sympatičnosti, ale jinak žádné extra zlepšení. SEZÓNA 3: Odražení vyloděných Turků u Otranta a zabránění jejich invazi do Itálie uzavřelo Da Vinciho cestu (asi i tu duchovní a objevení sestry rodinnou), přestože nejasný ideologický svár mezi tajnými mocichtivými uskupeními Labyrintem a Syny Mithry nadále trvá. No nevím, možná se to nemělo tvářit tak vážně, ale tu rozkodrcanou kárku jsem do finiše dotáhl spíše z povinnosti.

Mrtví a neklidní (2013)

Romantická teenage blbinka v "twilightovském" stylu (dokonce i ta holka v hlavní roli výrazně připomíná Kristen Stewart). Zombie se vůbec nechovají jako zombie, spíš jako zmatení retardi s vadou řeči, jenže vtipných situací je tak málo, že zdlouhavé poznávání (pojaté jako jedna písničková montáž za druhou) začne nudit už po čtvrt hodince. Podivný akční závěr to nevylepšil, ale aspoň odsýpal.

V Bruggách (2008)

Zprvu bezcílné, nakonec však osudové vyhlídkové bloumání po Bruggách a duších (svědomí) dvou gangsterů, nedobrovolně uklizených po zpackané akci. Nekorektní černý humor v okamžiku přechází k vážným tónům, všechny ty přiměřeně absurdní, skvěle napsané a perfektně vypointované scénky pak dokonale pojí výborní herci (korunovaní maniakálním Ralphem Fiennesem) a melancholicky poklidná, přesto výrazná hudba Cartera Burwella.

Nelítostný Parker (2013)

Divná a hodně kostrbatá kombinace gangsterky, akce, zlodějského filmu a romantické komedie. Celá linie se zmatkářskou a rozněžněnou J.Lo (které to mimochodem jako "normální" čtyřicátnici opravdu sluší) je víceméně zbytečná a do zbytku moc nezapadá. Jason pak představuje svou absolutní klasiku, zavilého nezastavitelného bijce, za půl dne rozchodícího i smrtelný průstřel. Mám pro něj docela slabost, jinak bych zvažoval nižší hodnocení.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Spousta přepálených digitálních honiček v nezáživném a neoriginálním příběhu, který se snaží naroubovat tuningovou módu na velmi klasickou krimi zápletku. Přibylo směšných póz a rádobyhustých hip-hopových beatů, naopak úplně vymizelo jakékoliv napětí, zaujetí nebo charisma, které v jedničce představovala parta kolem Vina Diesela. Nekoukatelná tragédie se nekoná, ale něco výrazného tu prostě schází, [bro:]. 50%