2-Xtreme

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 17.9.2018  08:48
    Oni a Silvio (2018)

Artovy mainstream ako ho vie spravit len Sorrentino. Bravo. [13. MFF Cinematik 2018]

• 17.9.2018  08:37
    Sklep (2018)

Taky slovensky standart, ktory neurazi a ani nenadchne. Namet fajn, spracovanie priemerne. Porovnatelne s Cisticom. [13. MFF Cinematik 2018]

• 23.8.2018  10:39

Spojenie mien Alexandre Aja a Robert Englund je pre mňa taký malý splnený sen. VR technológia sa má ešte kam posunúť a to rozlíšenie nie je bohvieaké. Čo sa týka samotného filmu, ide o lepší priemer. Englund si to evidentne stále užíva a Aja si stále užíva gore i keď jeho tvora má žiaľ klesajúcu tendenciu a gore scény sa pomaly vytrácajú. Jednoduchá jednohubka na pobavenie v rámci VR. Kľudne by som uvítal takého celovečerné béčko.

• 29.7.2018  11:27

Hororová udalosť nielen tohto roka. Hereditary neponúka ohrané lakačky pre mainstreamového diváka. Chce potešiť toho náročnejšieho, fanúšika žánru a ponúknuť mu to, čo sa už tak často nevidí. Nepríjemný zážitok v tom najlepšom slova zmysle. Tento film nie je strašidelný, ako sa všade dočítate. Je nepríjemný, miestami až mrazivý, obsahuje scény, pri ktorých bolo celé kino ticho a litre krvi či bubákov spod postele nečakajte. Hereditary je niekde inde. Pozvoľné plynutie deju a pomaly budovaná atmosféra, dáva divákovi dostatok času na vnorenie sa do deju filmu a pripravuje ho na peklo v samotnom závere, ktoré je doslova zvrátené. Ako som už vyššie písal, zabudnite na tuctové lakačky, debutujúci režisér Ari Aster vás vydesí jediným zvukom. Prehypeovaný A Quiet Place sa musí hanbiť.

• 7.2.2018  21:10

Mozno to je dejovo kostrbate atd. Prepojenie s prvym Cloverfieldom usmevne, ale stale je to lepsie nez Alien: Covenant.

• 9.1.2018  11:52

• 1.1.2018  19:11
    Pokoj (2003)

Vďaka ti James Franco, že kvôli tvojmu filmu The Disaster Artist (na ktorý som sa strašne tešil ešte pred pozretím The Room) som mohol vidieť tento skvost. Príbeh neopetovanej lásky ako od Shakespearea. Tommy Wiseau je diabol. To čo dokázal je až neuveriteľné, alebo inak napísané... proste celé zle až je to dobré. Bavil som sa ako už dlho nie. Guilty pleasure ako prasa.

• 18.9.2017  17:17
    Nemilovaní (2017)

Najlepší európsky film za posledný rok. Všetko dokonalé.

• 18.9.2017  17:15

Nie až tak šokujúce ako sa môže zdať. Nejde nespomenúť si na Hanekeho. Záver dokonale knokautoval celé kino. Myslím, že treba vidieť.

• 18.9.2017  17:13

Hélène Cattet a Bruno Forzani dozreli. Už to nie len fetišistický zhluk záberov. Toto má už dej, dokonale doplnený svojím trademarkom, ktorý si nikde ako v kine neužijete. Opäť drsné, snové až hororové, no tentokát majú hlavné slovo strelné zbrane, ktoré vás rozstrieľajú.

• 18.9.2017  17:07
    Dobrý časy (2017)

Pattinson opäť čítal scenár a vyšlo to. Strhujúca nočná jazda.

• 18.9.2017  16:58

Toto nemohol nikto myslieť vážne. A chvalabohu ani nemyslel. Smutné je aj to, že sám režisér nevedel čo točí a ešte sa s tým na diskusii prizná. Neuveriteľné

• 18.9.2017  16:55

Presne pre toto mám rád európske filmy.

• 18.9.2017  16:54

Točiť film sám o sebe? :D a pritom takýto.

• 18.9.2017  16:52

Ten film v ktorom forma vyhráva nad obsahom. Nebytí toho ako to je spravené, to stratí tú údernosť a išlo by o obyčajný film. Takto treba skloniť hlavu pred tvorcami a užiť si to, obzvlášť na veľkom plátne. Hudba vynikajúca.

• 18.9.2017  16:48
    Mír s vámi (2016)

Dosť dôležitá téma, ktorá sa u nás v médiách moc neukazuje. Prečo? Páni Z EU vedia a my slovenský pätolízači tiež. Režisér sympaťák, bolo vidno, že ide o jeho srdcovú tému... no chýbajú skúsenosti. Držím palce do daľšej tvorby.

• 27.6.2017  07:52

Toto nema s Twin Peaksom nic spolocne. Zial, je to pravda. Nikdy ma nezaujimali surealisticke vyjavy Davida Lyncha (Eraserheada som doteraz nevidel) a mam rad skor tie jeho uletene veci ako Lost Highway ci Hullholand Dr. Pozerat sa na Kyle MacLachlana ma doslova boli a pomaly mi zacina cely tento return liezt na nervy. Do toho 7-ho dielu sa striedali dobre casti s tymi horsimi, ale toto je moc. Dufam, ze z toho niekedy bude ten slubovany novy Twin Peaks.

• 18.5.2017  21:53

Tupé postavy? Máme. Nezaujímavé prostredie? Máme. Žiadny dej? Máme. Votrelec? Máme a asi aj dvoch. Ach jaj. Akože velikánske sklamanie. Stvoriteľ Aliena Ridley zabudol o čom Alien je a táto evolúcia mu vôbec nevyšla. Danny McBride potešil no všetko ostatné je ako z rýchlika, bez štipky niečoho čo by dávalo zmysel či význam... na zodpovedanie otázok z Promethea tiež treba zabudnúť. Konanie postáv ani nedokážem okomentovať. Pri homo scéne Fassbendera som až okoktavel. Záverečný súboj s alienom? Toto vypni, tamto zapni, teraz pusti a hla done, dáme highfive.. OMG. a po naskočení záverečných titulkov som ostal ako obarený a s otvorenými ústami sa pýtal sám seba či sa posledné dve hodiny naozaj stali. A to mám rád Alien ságu. 40%

• 3.3.2017  09:49

Áno je to pecka a nebojím sa tomu napariť 90%. Konečne komiksový film pre dospelých a nie pre decká. Tu sa nebudete pozerať na cgi bordel, kde letí, letí všetko letí, čo (ani nemá) krídla, všetko letí. Proste žiadny marvel eye-candy bez hlavy a päty. Logan JE najlepší film z X-menovskej série a jeden z top filmov žánru. Po The Dark Knight (´08), Watchmenoch (´09) tu je Old Man Logan (´17). Drsná jazda naprieč postapo krajinou ako vytrhnutá z hry The Last of Us, plná poriadneho násilia a krvi, ktorú si fanda wolverinskych drápov prial toľké roky. Všetko sa to podarilo až pri rozlúčke dvoch najikonickejších postáv série a že sa to sakra podarilo. Film uspeje hneď na niekoľkých poliach žánrov, keďže vedľa krvavej akcie, tu máme hlavne drámu kde sa postavy pozerajú do minulosti a rekapitulujú svoj život vo svete kde nikto mutantov nechcel a nechce. Ale pozor(!), kinokomerčnýfanda slintajúci z povrchných komiksov bude frflať a neprecíti to o čo tvorcom išlo. Pomyselné žezlo sa posúva a ja verím, že nabudúce budem rovnako nadšený. Logan ide až na kosť a dno svojich síl.

• 5.2.2017  09:36
    Yoga Hosers (2016)

Je smutné pozerať kam sa uberá kariéra tohto kedysi skvelého režiséra Kevina Smitha. Tusk bol aspoň pozerateľný, ale Yoga Hosers je tažká sračka.

• 5.2.2017  09:32

No, škoda, že tu už nehrala Renée Zellweger. Možno by to dopadlo lepšie.

• 5.1.2017  20:36
    Pasažéři (2016)

Verím, že scenár mal dokopy 5 viet.

• 23.12.2016  21:26

Dokument, ktorý nie je o vysokohorských nosičoch, ale o ľuďoch, ktorý sa nimi rozhodli byt. Ona ta príroda a Tatry všeobecne sú nádherne a milujem ich a aj preto som sa na Slobodu pod nákladom tešil. Žiaľ, realita je iná. Nedostal som nič o vysokohorských nosičoch, ale osudy a myšlienky par ľudí, ktorí tuto prácu robia. Žiadne ''zákulisne infošky", dych vyrážajúce zaujímavosti ..nič. Barabáš ma opäť sklamal a ukázal, že Suri nebola náhoda. On proste nemá vlastný rukopis a do svojich dokumentov nevie vložiť svoj podpis. Z textovej premisy na dokument som cítil viac než z dokumentu samotného. Chýba tomu forma a srdce.

• 14.11.2016  13:37

Ešte väčšia volovina než prvý diel a žiaľ v tom zlom slova zmysle. Trápnosť nad úbohosť. Trpel som.

• 9.10.2016  16:48
    31 (2016)

Jednoznačne najslabší Rob Zombie. 4/10

• 14.9.2016  09:36

Woody prijemne prekvapil skvelou atmlsferou. [11. MFF Cinematik 2016]

• 24.8.2016  20:40

Srať na hate z moviezone ci rottentomatoes, toto nie je Due Date. Todd Phillips natočil ďalšiu vydarenú komédiu. Prirovnávačky k Wolf of Wall Street ci The hangover nechápem (načo?). War Dogs nie sú a myslím si, že ani nechceli byť jedným z týchto filmov. Nič originálne či svetaborné, ale zábavná a má to sympaťáka Milesa Tellera a frajera Jonaha Hilla, ktorý si tu jazdu užívajú... tak ako ja v kine. Bradley Cooper zbytočný.

• 12.8.2016  07:44

Za snahu spravit nieco take davam 70%. Vyborny napad.

• 4.8.2016  09:51
    Mr. Robot - Série 2 (série) (2016)

Fight Club without fight

• 31.7.2016  20:22