Wrecked (2010)

Zvládol som to. Síce s tažkostami, ale predsa. Ten film je to totiž neskutočná nuda. Brody sa v ňom 90 minút plazí po zemi a potom to skončí. Dlho som nevidel niečo takéto. Ono to nemalo ani scenár a spomínal som, že je to strašná nuda?

Total Detox (2011)

OMFG! Po poslednom Vojkůvkovom filme som bol nadšený a tešil som na na jeho daľší film. Po prvých informáciách som sa na Total Detox nijak extra netešil, ale to čo som nakoniec dostal bol šok. Někdo tam dole mě má rád bol skvelý kus expliotationu, ktorý bol dobre vymyslený a obstoje natočený. Total Detox je tupý na kolene napísaný "film", aký vymyslí väčšina hororových nadšencov. Nemám viac čo dodať. Jo, a nuda! Od úplného odpadu film delí len fakt, že to vôbec vzniklo (alebo, aj snaha sa cení). PS: Kamarát, nekamarát, fanúšik, nefanúšik, toto je nazaj velký fail a neskutočný pokles od predošlému filmu.

Saw 3D (2010)

Priznám sa, že asi do štvrtého dielu som každý nový Saw očakával s veľkým nadšeným. Potom keď sa z toho stal akýsi seriál plný nelogických blbostí moje očakávania a nadšenia upadli až sa nakoniec úplne stratili. Tento (dúfam, že naozaj) posledný diel je už tá pravá žumpa nielen samotnej série, ale celkovo hororového filmu. Recyklácia už videných nápadov, prinavrátenie jedenej z najhlavnejších postáv skvelého prvého dielu za účelom prilákania diváka (alebo konečného logického vysvetlenia? :D).. no proste tvorcovia už mleli z posledného a je to vidieť. Pri žiadnom diely som nešiel pod 50%! pretože i keď to bolo akokoľvek tupé, tie pasce boli stále coll. SAW s jeho za všetko hovoriacom prívlastku 3D je nie len tupý, ale žal totálne nudný a nič sa v ňom nedeje. R.I.P. 2004 - 2010

Velkej biják (2007)

Poďme parodovať. Hlavným znakov je, že sa snaží zo serioznich a vážne vyzerajúcich scén urobiť niečo vtipné, ale keď chce niekto urobiť niečo vtipné už z niečoho vtipného zle to dopadne. A k tomu tie klasické scény navyše, alebo lepšie napísané humor nasilu. Keď jedna z postáv močí na sneh a napíše svoje meno tak mi to aspoň trochu príde vtipné, ale keď už začne namiesto mena hrať sudoku či kresliť postavy tak to je už vyslovene trápne. Tvorcovia sa nepoučili a tak ako v predošlom počine Date Movie sa síce nie vždy, ale v niektorých scénach snažili urobiť vtip z vtipu... uff. Celá recenzia: TU

Boat (2007)

Ako som tu čítal rôzne komentáre, dosť ludí spomína, že Boat je bezmyšlienkový. Ja si myslím pravý opak. Boat je až príliš lynchovský. David netočí normálne filmy, to vieme. No i ked sú jeho filmy tažko až vôbec pochopitelné, stále dokážu zaujať. Atmosféra sa v jeho filmoch buduje každým záberom a stále sa je načo pozerať. Boat má tú chybu, že okrem toho psycha čo sa tam deje (deje!), je to nezaujímavé. Bežný divák si film pozrie a dostane zo seba napr. "ten lynch je ako normalny? asi je ale normalny halucinogenny fetak"(T2). Aj to je názor, no kto Lyncha pozná(má ako tak napozeraného) vie, že v jeho filmoch treba hladať čosi viac. A to čosi viac tam určite je. Lenže tu sa tažko hľadá resp. tažko chápe. Ten ženský voice-over je ľod, sú to stromy, je to nejaká ozajstná žena? Čo vlastne chcel týmto filmom autor povedať? Otázky aj priestor na diskusiu by boly, no film je natoľko nezaujímavý a nudný, že sa s filmom nik nechce zapodievať.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Viem, že momentálne je v kurze kydať hnoj na Twilight, tak ako bolo svojho času na filmy Uweho Bolla či Eliho Rotha, ale odpad! si film nezaslúži... na to tu máme iné sračky (Epic Movie, Date Movie, Meet the Spartans atd.) Každému kto film videl a určite aj kto nevidel je jasné, že toto proste nemohlo dopadnúť dobre. Je to zlý film a je to horšie než prvý diel. Vlastne tam nie je nič čo by stálo aspoň za zmienku. Osobne som zvedaví o čom asi budú ďalšie diely a či to Kristen Stewart neprestalo baviť už to tomto braku. PS: Vykrádačka Romea a Júlie je asi najväčšia trápnosť filmu. PS2: veril som, ale už prestávam veriť, že David Slade dokáže s tretím dielom niečo spraviť. Nechám sa prekvapiť. Dávam 20% pretože v porovnaní s vyššie uvedenými sračkami sa na toto ako tak dalo pozerať.

Spolek nemilosrdných (2009)

Ho, hoo, hooo. Tak toto áááno. Neveril som, že tento rok uvidím ešte väčšiu chujovinu ako remake Piatku 13steho. Bože, ona je mrtva. Nie, nie je mrtva... ona nemože byt mrtva. Nie, ona je mrtva. O, pane bože, čo budeme robit? Zavolajte niekto záchranku. Bože, nie, nemám signál. Ani ja nemám signál.... Aáááááá podobné bulshity ako, že pokazí sa mi baterka, ked ju najviac potrebujem, koniec dokrútený tak, že ma z toho až hlava bolí... Takéto filmy, myslím tým nízkorozpočtové remaky(a v tomto prípade aj kopia iného filmu) sa oplatia pozerat za a) aspoň uvidíme niekoho zomrieť(áno, správne, vyžívam sa v tom) a ked sa podarí tak aj originálne za b) uvidíme velké množstvo odhalených ženských tiel(pri tomto filme som očakával fakt velké množstvo... to už k béčkovým filmom patrí). Pravdupovediac ani jedno zo spomenutého som nevidel a z toho vyššie spomenutého som videl všetko :))) Ale ako sa hovorí... to najlepšie na koniec. Hororový rok 2009 sa nám pekne ukončil. Amen.

Karanténa (2008)

Nielenže je Quarantine totálne drzí xerox skvelého originálu, ale aj to pôvodné čo robilo REC originálnym a výnimočným sa úplne vytratilo. Všetkci sme vedeli, že toto nemôže dopadnúť dobre. Po trailery sme všetci vedeli, že to dopadne ešte horšie než sme čakali. Ale po vzhliadnutí filmu som i tak zostal šokovaný a neveril vlastným očiam(a v školách sa zakazujú kopírovať referáty z jazyku). Quarantine je pre mňa najzbytočnojsí film, najhorší remake a opäť potvrzuje, že amíci sú banda debilov(česť vynimkám). Rec bol preto jeden z najlepších hororov minulého roku, pretože šokoval svojou neuveritelnom autentitou. Tu sa Jennifer Carpenter len snažila hrat, tak ako hrala herečka v originále. Proste všetká tá chuť, že to čo vidíme sa ozaj deje sa vytratila a pozeráme sa stupídnu kopiu.

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

Uf. Oproti prvému dielu riadny krok späť. Tešil som sa opäť na vtipnú hororovú komédiu plnú slizu, vnútorností, ale nejako som to nedostal. Pitva príšery je možno zaujímavá, ale mne to prišlo stupídne tak ako 3/4 filmu, ktorá ma skôr nudila než bavila. A kde sa kurva celý čas skovávala Honey Pie? Dúfam, že v poslednom treťom diely to bude ona, čo vyhrá nad príšerami a nakope im zadok. Inak Sloppy Seconds patrí k tým najhorším filmom čo som za tento rok videl 20% bwt. no a posledných cca 10-15 minút bolo fajn, kedy bol celý film taký... tak to má 50-tku určite.

Maturitní ples (2008)

Všetko klišé čo poznáte vsunuté do jedného filmu. Totálne bez nápadu, originality či nejakého aspoň priemerného hereckého výkonu. Najlepší na filme je asi poster. Dávam 20% za to, že film nebol dlhý a nemusel som až tak dlho trpieť.