Skyfall (2012)

Chvilku trvalo než se filmeček pořádně rozjel a o cca 10-15 minut kratší stopáž by neuškodila, ale pak to stálo za to ... klasické prostředí Macau, Istanbulu, klasický Aston Martin, své místo si konečně našla i MoneyPenny a Q,....co mě osobně zklamalo vzhledem k půvabu, je velmi malý prostor pro Berenice Marlohe..pokud tedy nebylo myšleno, že Bond Girl byla Judi Dench :-)..i tak dávám jako Bond maniak 5*

Divoké včely (2001)

film lehce pokulhává co se děje týče, spíš je zaměřen na vykreslení řekl bych až okraje společnosti, takhle se snad ani na dědině nežije, ale na druhou stranu stojí na excelentních výkonech a hláškách herců, obzvlášť Pavel Liška je prostě král = Majkl Džeksn:-) ... "Ladi se drž, má barák, baráku se drž Božka"

Jak ukrást Venuši (1966)

výborná komedie s nejnádhernější herečkou (myslím ve filmu samotném), která ani dnes po mnoha letech vůbec neomrzí, navíc v originálním scénáři...5*

Prázdniny v Římě (1953)

nejromantičtější lahůdka v nejromantičtějším městě na světě, nádherné kulisy na pozadí krásné pohádky, jen jsem si říkal, že ten konec mohl dopadnout trošku jinak....ale vlastně ne, nemohl, skončilo to v pravou chvíli, aby z toho nebyla "fraška" a o to si tohoto filmu vážím ještě víc, bravo, úžasné!!! 5* ... navíc půvabně naivní Audrey září jako opravdová princezna

Fargo (1996)

budu se na to muset podívat snad ještě jednou:-( na první pokus mě to vůbec nezaujalo

Ponorka (1981)

jak je mým zvykem, opět si dovolím použít hlášku přímo z filmu a velmi stručně..."FENOMENÁLNÍ" .... 5* ... úžasný 3 a půl hodinový filmový zážitek

Ti druzí (2001)

těžko se mi hodnotí, nejsem moc příznivcem hororů a hlavně nerad se u filmu "bojím"...na druhou stranu nutno ocenit, že lze natočit něco tak adkvátně strašidelného bez kapky krve, zabíjení, lekavých scén,..a přesto jste stále v napětí, dopadá na vás atmosféra "domu" a k tomu precizní matka Nicol. Když přidám závěrečné rozuzlení, vychází mi 5*

Minority Report (2002)

velice povedený a netradiční smínek, který i při druhém shlédnutí (po delší době) neztratil nic ze svého lesku :-) možná mohl mít lehce kratší stopáž, některé úseky byly zbytečně dlouhé, děj a zápletka začaly být usprostřed filmu lehce neorientovatelné, o to lepší byl však vše vysvětlující závěr filmu. 5* výborná práce a myšlenka

Troja (2004)

I přes delší dobu snímku jsem se rozhodně nenudil. Jedině O.Bloom je prostě příliš sladký abych mu to věřil (nevím jaký byl ve skutečnosti Paris).. ale to byla asi jediná vada na kráse. Bojové scény se mi také moc líbili, nic přehnaného, žádné obludy, zbytečné efekty (viz. pán prstenů, H.Potter, 300 Thermopyl,..)..prostě zreálnění jak má být. Doporučuji

Základní instinkt (1992)

Oba hlavní hrdinové (Douglas i Stone) v nejlepší herecké formě, v úžasném thrilleru, který měl spád od začátku až do fantastického, neméně zajímavého konce.