G.I. Joe 2: Odveta (2013)

4* s odřenýma ušima asi jenom kvůli Rockovi a jeho hláškám a Ninjovským vložkám. Jinak celkem Béčkovej film se super hollywoodskymi vychytavkami. Docela zklamání :( SPOILER ALERT - to že Tatum umře hned v prvních 20 minutách mě teda taky pěkně nadzvedlo. Těžko k tomu něco psát, akce střídá akci, člověk nemá chvilku na vstřebání. Ale žádný dech-beroucí zvrat se nikde nestane, vše jde podle plánu až na zmiňované úmrti hlavního hrdiny.

Diktátor (2012)

Ostřejší Ali G, světovější Borat, slabší Zohan? Takhle to na mě působilo. Při diskusích s přáteli o tomto filmu bylo více srandy než kdy jsem se na něj vlastně díval. Taková ta hloupost u které zapomenete na problémy a necháte se unést stupiditou a vlastně Vás to i baví. Pro mě 60%

Nespoutaný Django (2012)

Po dlouhé době mi udělal Tarantino zase radost. Ale nejvíc jsem si zamiloval postavu dr. Schultze aka "Lovce židů" z Inglourious Basterds. Tyhle role mu prostě sedli jako prdel na hrnec. Škoda že DiCaprio se objevil až od půlky filmu nicméně znamenitě zahrál. Ale konec konců od téhle sestavy herců jsem ani horší výkon nečekal. Třešničkou na dortu pro mě je soundtrack, a to hlavně ve finální přestřelce kdy tam do rytmu hraje Tupac. 90% - 5* a tleskám Tarantinovi :)

Czech Made Man (2011)

podle mě jeden z českých filmů které jsou schopné nás reprezentovat i v zahraničí, povedený kousek, člověka zamrzí že ten film nevydělal ani 1/5 toho co stál. ale Kubík si to může dovolit. 60%

Patrola (2012)

První půlka filmu už mě tak strašně nudila že jsem přemyšlel jestli to nevypnu. Pak se to pomalu začne vyvíjet v C.I.A Miami a 20 minut před koncem je tedy vrchol akce, 2 minutová přestřelka končící velice špatně. (Což mi udělalo radost, konečně nevystřílel 1 policajt celý drogový kartel) Takže jako celek to u mě je tak na 50%, zakončení na 100% podtrženo sečteno 75% , dávám 4* s odřenýma ušima.

Lov na Gluma (2009)

Ze zvědavosti jsem se na to podíval a doufal jsem že mi to dá jisté spojitosti a klíčové momenty k Trilogii. Ovšem jsem se spletl. Mizerně zpracovaný amatérský film, o vyzáblém Aragornovi, ubohém Gandalfovi a Glumovi který ukázal obličej až na samém konci filmu. Bylo mi jasné že tam nebude stejná herecká sestava, ale tohle bylo tedy moc. Nic mi to nedalo a moc mě to mrzí protože LOTRa a Hobbita prostě miluju. Snad příště. 2*

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Z poměrně nudné a zdlouhavé knížky udělali poměrně akční a příjemný příběh. Musím se přiznat že jsem od toho ani tolik nečekal. S akcí je to srovnatelné se společenstvem prstenu, objevují se tam klíčové postavy, ovšem jich spousta dále chybí ale to bude nejspíš rozuzleno v dalších dílech :) Pro mě neskutečně průřezová cesta příběhem. Trochu mě mrzí že se neobjevili trochu déle elfové Thranduil a Elrond ale v podstatě nebylo proč. Myslím že Jackson zde výborně okořenil poměrně nudný příběh a udělal z něj tak výbornou 3 hodinovku. Prostě nemůžu si stěžovat, příjemně mě to překvapilo a kromě asi 10 minutového blábolení trpaslíků v Bilbově domečku mě to neskutečně bavilo. 90% ode mě.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Vezmu to rovnou " vod podlahy " filmově zpracované úplně příšerně, nehledě na chvílemi až trapné momenty, mě vážně téměř přinutil vypnout film Magnusek jak bil (v tomto případě spíše hladil, nebo drze se otíral) svázaného žáka. To bylo teda něco. Samotný soudní proces byl tak nevkusně udělaný, že jsem to uvěřil se zavřenýma očima možná tak Hrušínskému což mě přivádí k tomu že tam hrála celá sebranka z Nováckých seriálů Ordinace v růžové zahradě a Ulice, která tradičně jede mamince v televizi. To bylo pro mě poslední kapkou. To bylo jako výkon středoškolského studenta! Magnuskovi bych zakázal režírovat, a předepsal lázně! Bůh suď, ode mě 0 bodů vážení!

Země bez zákona (2012)

ačkoliv Tom Hardy za celý film nemusel téměř otevřít ústa, podal jakožto nekompromisní vesnický mafián brilantní výkon. Trošku mi to připomnělo Public Enemies s Deppem. Pro mě 85% výborná gangsterská westernovka.

Temný rytíř povstal (2012)

Já nevím proč, asi se mnou bude pekelná většina nesouhlasit ale Batman v provedení Christiana mi prostě není vůbec příjemný. A jeho vychraptěný hlas v masce, dokonce až protivný. Cat woman mi tam přišla trošku navíc, na druhou stranu Robinův nástup byl nostalgicky potěšující :) . Tak či onak, pro mě je tento díl o mnohem lepší jako díl předchozí ale to jen díky skutečnosti, že hlavním záporákem byl Tom Hardy v perfektní formě, brilantně zpracovaný a člověk mu i podvědomě fandil. Příběh, efekty, i obsazení špička, ale nemůžu prostě tomuhle Batmanovi přijít na chuť. Nicméně pro mě filmově 90%.