• Krátkometrážní

Kick-Ass (2010)

Pro takové filmy se píšou komentáře tohoto ražení. Do kina se na ně nechodí; to už se jde na Avatar, nebo Transforméry. Poté, co se dva dny po české premiéře objevila R5ka na torrentech, stahovači stahovali a zisk byl zajištěn. Anebo snad ne? Vydělal studiu tento film 100 miliónů $ díky internetové komunitě, anebo díky rozhodnutí vydat DVD někde v Somalilandu (region 5)? Vůbec ne! Vaughn si tenhle film zhotovil z vlastního chlebu, takže si tam nacpal, co chtěl, což je moc dobře. Vzniklo něco neuvěřitelného! Již nepotřebuji promyšlené sci-fi, ani inteligentní příběh, ani originálnost, ani dobré herce, a ani brambůrky Lay's (KFC však ano) - odteď potřebuji pouze, aby všude byla Hit-Girl. Chci ji vidět všude; chci se s ní mazlit, pokud budu o něco mladší, ap. _ _ _ Jinými slovy byla to revoluce, a všichni byli zdánlivě spokojeni. Nyní dlouze: Žijeme v současnosti v době státního terorismu na vlastních ovčanech (false flag operace, a jiné psychologické operace...) Svět hollywoodských blockbuster řetězení se mění z filmového v ten seriálový. A stává se z toho zajímavá událost. Byl napsán první realistický hrdina. A ne, není jim ten, nebo ten, ale ta: Hit-Girl (viz pro srovnání Utržený ze řetězu). Slovo super se stalo synonymem pro Hit-Girl. A pokud nejste super, jste hrdina. A hrdina selže jako Arménec, kterého zastřelil Frank D´Amico. Kdyby tedy v ději nebyli superhrdinové, Kick-Ass by už byl dávno mrtvý. :) Red Mist je záporák, to je jasný. Ale superhrdina je jen někdo, na rozdíl od hrdiny. _ _ _ Když se lidé dívají na seriály, ztrácí se v ději takového seriálu, a postavy jsou pro ně sžité. A mnohdy se ze seriálu stává tzv. „kult“. Filmy ale mají nepsané pravidlo, že aby se mohly stát kultem, musí do děje být dosazeny zajímavé postavy (anebo musí být zhotoveny alespoň dvě pokračování -- viz Matrix, Pán prstenů, nebo Nolanova trilogie s Batmanem). Ale ono to vlastně není pravda, stačí jedna zajímavá postava (Hit-Girl). S filmem pak musíte být spokojeni víc, než s čímkoliv jiným. A jelikož je scénář tak odlišný ve srovnání s komiksem (bylo ubráno násilí), tak tu máme před sebou top film. Jsem zvědav na dvojku. Slečny se mohou ztotožnit buď s Katie, Erikou, anebo s Hit-Girl. Jiné ženy jsou v ději buď (zabitými) courami, anebo na billboardu propagujíc parfém (což se nepočítá, protože je to jen fotka). Hoši se mohou ztotožnit po selekci z výběru těchto mužských postav: Red Mist/Kick-Ass/Todd; Otec#1;/#2;/#3. Ovčanstvo zkrátka potřebuje filmy o superhrdinech. Ti jsou totiž často víc realističtější, nežli ovčanstvo. JEŠTĚ VÍC DLOUZE: Pokaždé jsme tu měli skupinu lidí, kteří zírali, fandili, oblíbili si, zamilovali si, prožívali, chápali, a prostě takové, které brutálně přitáhla holčička Mindy Macready (hraje ji superherečka Chloe Moretz). A když jsme viděli, jak v tom krásném kevlarovém kostýmku masakrovala jednoho zloducha po druhém, a poslouchali ji, jak krásně vulgárně mluví - to byl zážitek! _ _ _ Hit-Girl je předpokládám nejlepší ženskou postavou celé stoleté historie filmu. A Chloe ji zahrála perfektně. Mě zaujal nejvíc příběh Mindy a jejího otce, nežli Kick-Assův příběh - a nevím proč. Mindy je splněným snem každého otce, a otec, který nechce, aby se jeho dcera uměla bránit, a aby uměla zacházet s nožíky, anebo s pistolí Smith & Wesson, není otcem. (: _ _ _ Samozřejmě výsledkem filmu je to, že pozorujeme boj BD a HG proti mafii Franka D´Amica. Nejlepšími okamžiky filmu je, jak tlusťoch řekne „Ty jdeš pro bazuku?!“, a samozřejmě jak Hit-Girl zachraňuje ve tmě svého otce. A to guilty pleasure na konci je taky top. Ale protože není účelem tohoto komentáře psát jen o těch nejlepších okamžicích, tak napíšu i o něčem jiném. Líbilo se mi, že se ve filmu objevil odkaz na seriál Lost. To považuji za důkaz kvality tohoto filmu. _ _ _ Pokud vznikne trilogie, obávám se, že bude s jinými herci. Těším se ale na patnáctiletou Hit-Girl. :) _ _ _ Četl jsem komiks, a zastávám názor, že se film a komiks skvěle doplnily. A i kdybych četl komiks před filmem, jsem přesvědčen, že by mě film víc oslovil. Zařazeno do Oblíbených, pozice #2. Film byl obohacen mnoha detaily: „pokloposvětlo“ - letadlo (viz Lost); dvě marshmallows - dvě díry po projektilech; zelená kuchyně - zelené oko; zakrvácená polovina obličeje, a nezakrvácená (dualita). Je to zkrátka komiksový nadfilm. ✔

Rampage (2009)

To jako vážně? Mělo to být přeci o akci, ale to bylo zapomenuto, jaký psychotik to natáčí. Ten člověk se stále pouze učí základům tvorby audiovizuálního díla. Jediná logická věc ve filmu je ta, že projektil pronikne pod kůži, a začne téct krev. No prostě u jiného režiséra by to bylo na přes-držku, ale u Uwe Bolla je to důkaz uměleckého talentu. ❌

Vesmír (2007) (seriál)

Tak určitě je potřeba říct, že je tenhle seriál určen pro diváky, kteří o Vesmíru nic neví. Pro totální nováčky. A to je dost problém. Protože když se 3× autoři vrátí k něčemu, co už vysvětlili, možná to sice někomu pomůže v orientaci, ale je to nepřijatelné, protože já nejsem ovčanský Američan - já tohle nechci. V seriálu byla epizoda o příletu komety v roce 2012; kde to jsme? Z hlupáka se musí udělat meritokratista, a ne naopak - sluha pro sionistické plutokraty. _ _ _ Nejlepší epizody: Cosmic Apocalypse (s02e18); Dark Matter/Dark Energy (s02e06); Unexplained Mysteries (s02e11); Biggest Things in Space (s02e16); Beyond the Big Bang (s01e14). ✔

Život na jiné planetě (2005) (TV film)

Vysoce se mi líbila dějová linie na Darwin IV., kde mi jenom vadily vstupy vědců. Kdyby tam nebyly vecpány, bylo by to lepší. A pak je tu ještě problém, že animátoři mohli odvést větší práci, a taky mohlo být z děje ubráno 50 minut. :) ✔

Čas (2006) (seriál)

Michio Kaku umí skvěle vyprávět. Hodnocení: #1 100%; #2 95%; #3 80%; #4 100%. ✔

Třináct dní (2000)

Pokud jste se zajímali o komunismus, a jeho zednářský vznik, tak musíte negovat tuhle sionistickou proKLAMovací jakoby-pravdu. Inadekvátní přechody z černobílého do barevného provedení mi taktéž vadily. ❌

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck prostě jenom nějak existoval, ale nyní jakožto režiséra ho víceméně uznávám. Nedostatky filmu sepsal Shadwell. ❌

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Námět sice má nějaký ten potenciál, ale film se nepovedl řemeslně - televizní odpad. ❌