Děcka jsou v pohodě (2010)

Příjemný film, který rozhodně bude bavit, až na ten natahovaný závěr. Skvělé herecké výkony, hlavně od Anette Bening a originální téma. 3/5.

Muž z oceli (2013)

Man of Steel je další z mnoha komiksových adaptací, které bombardují v posledních měsících a letech kina po celém světě. Je to film o Supermanovi, kterého popravdě moc nemusím, protože mi nikdy nepřišel jako hrdina příliš zajímavý. V podstatě o něm nic nevím, kromě toho, že je to někdo, kdo nepochází z naší planety a že nosí plášť a na hrudi má velké logo s písmenem S. Taky proto jsem se chtěl na Man of Steel podívat, navíc se pod produkci podepsal sám "kontrolor DC komiksů" Christopher Nolan, a pod režii talentovaný Zack Snyder. Víc jsem nepotřeboval vědět. Russel Crowe jako otec výborný, stejně tak Kevin Costner. Plný počet nedám jen proto, že chvilkama dění na plátně opravdu vtáhne, ale ke konci už to bylo trochu natahované a i když si zřejmě Snyder "půjčil" od Nolana střihače, tak mě závěrečná bitka, i přes opět neskutečnou hudbu Hanse Zimmera, tolik neoslnila. A u takovéhleho filmu by oslnit měla. Suma sumárum: Dobrý film, Snyder nezklamal, jde ve stopách Nolana (co se týče propojení komiksu s reálným světem), akorát u Supermana se té dramatičnosti tolik najít nedá (až na ty psychické problémy, odkud, že to vlastně je a velmi dobré flashbacky). Střih, hudba, herci. DC se probírá a momentálně u mě pomalu vede před Marvelem. 4/5.

Po krk v extázi (2004)

Matthew Vaughn střídá Guye Ritchieho a natočil docela poutavou krimi/komedii o drogách, která určitě nezklamala. Naopak úvod filmu a celý jeho průběh je docela svižný, jsou tam hlášky a je tam i nějaký akce. Moc hezký první počin budoucí Hollywoodské režisérské hvězdy. Už po dvou filmech od tohoto tvůrce můžu říct, že Vaughn je svěží vítr filmu. 4/5.

Vesnice (2004)

Shyamalan a jeho pointy. Čím více filmů jsem od tohoto tvůrce viděl, tím mám spíš pocit, že všechno směřuje právě jen k těm pointám. Celý film může být půměrný, vleče se, ale díky pointě si přece jen řeknete, že to nebylo tak špatný. A že ve vesnici těch skrytých point je opravdu hodně. Na tohle mě ale Shyamalane nedostaneš! Vesnice je něčím úplně jiným, než se zdá být v trailerech. Při něm máte pocit, že se bude jednat o nějaký pěkný mysteriózní hororový zážitek. Jenže vesnice je nakonec úplně jinak pojata a do hororu má dost daleko. Uvidíme až shlédnu nějaký další Shyamalanův film, ale po Vesnici mám podobný pocit jako po Vyvoleném. Dobrý nápad, táhlé zpracování, šokující pointa. Hudba výborná. 3/5.

Fighter (2010)

Což o to, film je to kvalitní. Režie je určitě hodně dobrá, ale mě to nudilo. Životopisné filmy mám rád, ale nesmí nudit, což jsem si v průběhu filmu říct nemohl. Začátek byl slibný, velmi nabudil na zbytek filmu. Christianu Baleovi bych uvěřil snad všechno. Už vím, že opravdu patří k nejlepším hercům současnosti. Wahlberg proti němu vypadá v tomhle filmu jak kdyby mu ulítli včely. Tady je Oscar zasloužený, ale jiné nominované filmy roku 2010 (Počátek, Černá labuť) jsou přeci jen o třídu kvalitnější. Film vypráví ani ne tak o boxu, ale spíš o zázemí jednoho talentovaného boxera, který neměl příležitost ukázat svůj talent. Dostává se do nepříjemné situace. Vybrat si box nebo rodinu? Slušné sportovní drama, ale znám lepší. 3/5.

Pařba na třetí (2013)

Zklamání. První dil byl originální, vtipný a postavy měly určitou psychologii. V Bangoku byla největší slabina filmu, že děj prakticky kopíroval první díl až na to, že se odehrával v jiném městě. Ocenil jsem proto, že trojku pojali trochu jinak a snaží se spojit filmy jako trilogii. V podstatě celý třetí díl vysvětluje skryté události, které se odehráli ve Vegas. Ale čekal jsem, že když už je to pařba, tak to taky tak bude vypadat. Hlavní hrdinové nejsou celý film po opici jako v minulých dílech, což mi k nim nějak nesedělo. Postavy Phila a Stua tak zůstaly v ústraní, což je obrovská škoda (hlavně u Phila) a jeho skvělého ztvárnitele Bradleyho Coopera. Výsledný průměrný dojem z filmu nezachránil ani (občas) velmi dobrý vtípek. Průměr. 3/5.

Saw 3 (2006)

Saw 3 je na tom asi stejně jako druhý díl. Postavy se sice nechovaj zase tak debilně, ale ty rádoby momenty překvapení, které ve dvojce ještě fungovaly, tak tady už ne. Závěr má být tak překvapující, až je skoro nepochopitelný a logicky se otvírají dějové mezery, které v předešlém díle (a už vůbec ne v jedničce) nebyly. Ale pořád se na to dalo docela koukat. 3/5.

Sin City - město hříchu (2005)

Sin City je po vizuální, dialogové a režijní stránce parádní. Hlavně po těch prvních dvou. Tady zapomenu, že to dělal Tarantino s Rodriguezem, protože je to opravdu zábavný, trochu depresivní film. Plnej počet nedám jen proto, že jsem si z toho úplně nesednul na prdel. 4/5.

Captain America: První Avenger (2011)

Nevím, co se to se mnou dělo, ale jednou ráno jsem vstal a řek jsem si, že mrknu na nějakej komiksák. Napadl mě Captain Amerika, a i když tu postavu opravdu nemusím, tak jsem si řek, že to nemusí bejt špatnej nápad. Ale jo, docela byl. Nemá cenu se tu pitvat v režii, scénáři nebo v hereckým obsazení. Mně prostě tenhle hrdina absolutně nesedí, protože to podle mě ani není hrdina. Ale abych jen nekritizoval. Přeměna Chrise Evanse z mezichlebáka na skutečného vojáka byla opravdu efektní a Hugo Weaving, jakožto rudá maska opravdu potěšil. Naopak třeba Tommy Lee Jones mi do role generála nebo co to bylo, moc neseděl. Opět se setkáváme s jednookým Samuelem, který nás "rozehřívá" na Avengers. Kdyby nebyl Captain America pro mě tak nezáživnou postavou, tak by bylo hodnocení vyšší, protože po stránce herecké a režijní bych toho moc nevytkl. Vytkl bych stránku scénáristickou a příběhovou, která podle mého vaří z vody. Docela pěkné akční scény nezachránily ten fakt (pro mě), že 119 minutová stopáž utíkala pomalu. Prostě se z toho dalo udělat víc. 2/5.

Iron Man 3 (2013)

Třetího dílu Iron Mana se chopil Shane Black, který je známý Hollywoodský scénárista, takže se dal čekat trochu jiný pohled na plechového hrdinu Marvelu. Pár desítek minut po skončení filmu můžu říct, že očekávání byla splněna, ba možná i překonána. Film začíná trochu pomaleji, což mě malinko překvapilo, ale neodradilo. Moderní trend komiksových adaptací se dotkl i Marvelu a Shane Black rozehrává velice atraktivní akční podívanou plnou skvělého humoru, smíchaných se skvělou akcí a dobrým příběhem. Nemám daleko od toho dát plný počet, protože ve filmu je i skvělá hudba. Ten progres oproti předešlým dvou dílům je znatelný, ale opět jsem byl nespokojen se záporňákem (y). Z Bena Kingsleyho, jakožto neznámého teroristy šel v první polovině snímku docela strach. Nečekal jsem, že v průběhu filmu se z něj stane to, co se stalo, ale to je zase ten nečekaný moment překvapení. A ty do moderních komiksů taky patří. Na druhou stranu bych nečekal, že tohle někdy Ben Kingsley bude hrát. Opět mě potěšila spousta odkazů na Avengers ( událost v New Yorku), ale i na Thora. Suma sumárum: Trojka je rozhodně nejlepší díl celé trilogie a dojem z ní celou trilogii hodně zvedá, nýbrž přesto nemůžu dát ani poslednímu dílu plnej počet, protože natolik jsem se zase u filmu nebavil. I přes dobré tempo nejsem po skončení z filmu odvařenej. Shane Black nezklamal. 4/5.