Sebevražedný oddíl (2016)

Je to proste nahovno. Cool postavy nedostanú priestor ukázať sa, a tak ani nezachránia deravú zápletku, v ktorej elitný tím, poskladaný bez akejkoľvek zmysluplnej motivácie, je nakoniec jediným dôvodom toho, prečo musí byť postavený. Všetko to šuští papierom a je uvedené do pohybu v podivnom scenáristickom kruhu. Jared Leto zbytočný. Will Smith prekvapil. Margot Robbie je proste dokonalá žena. Hlášky a hudba pôsobia nepatrične – nemal ten film byť pred šialenými zásahmi štúdia predsa len o niečo temnejší? Najväčšia hanba pre DC: Konkurenčný Guardians of the Galaxy bol omnoho lepším Suicide Squad, než Suicide Squad.

Nepřítel (2013)

Z toho, aby ma fascinovalo moje nepochopenie hlboko tváriaceho sa filmu, som už asi vyrástol.

Love (2015)

Technicky tomu filmu nie je čo vytknúť – super kamera, super svetlá, super strih, super soundtrack. Ale akonáhle tam niekto otvorí držku, tak sa to nedá vydržať. Dialógy sú absolútne mimo misu a samotný dej je tak plytký a banálny, že tých 130 minút ubehne omnoho pomalšie než u iných filmov. A čo je to teda tá láska? Narcis Gaspar Noé má jasno, proste píchačka.

Survive Style 5+ (2004)

Výbuch kreativity a skvelých režijných nápadov a farieb a vtipov a skvele štylizovaného násilia a super hudby. Ak máte chuť koketovať s japonskou kinematografiou, alebo si chcete navodiť vianočnú atmosféru, choďte do toho, 5+/5. A možno vám aj príde ľúto, že Vinnie si nevyberá svoje role o niečo lepšie.

Pokoj (2003) odpad!

Ten film je ako sex. Na prvý krát to strašne bolí a človek na to chce zabudnúť, ale s ďalšími pokusmi je to lepšie a lepšie a nakoniec je to skoro závislosť, ktorú by človek chcel zdieľať so všetkými, ktorých má rád. Film, ktorý spadá presne na pomedzie medzi odpadom a plnou paľbou.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Zaviažte mi oči, zapchajte mi uši, a ja si pri sledovaní tohto filmu aj tak tipnem, že to natočil Fincher. Lenže pod (najmä) skvelou kamerou a dokonalou hudbou je podpísaný sympatický Kanaďan Villeneuve, ktorý ma kedysi dávno ohúril na Artfilme svojím kraťasom Next floor. Technicky filmu nie je čo vytknúť, práve naopak – o to viac zamrzí, že Sicario vystrieľa väčšinu svojej munície už v úvodnej tretine (a že to stojí za to!) a po zvyšok filmu značne poľaví tempo. Kvôli snahe problížiť divákovi chaos boja proti drogovým kartelom trpí i samotný príbeh a jeho postavy, keďže nie je jasné, koho vlastne máme sledovať a kto je hybateľom deja. V každom prípade sa začínam skutočne tešiť na nového Blade Runnera. Vďaka tomuto kanadskému zázraku to určite bude stáť za to.

Dívka z budoucnosti (2011)

Pekne natočený nezávislý film, postavený na dobrom scenári. Položí množstvo zaujímavých otázok, ale nakoniec neposkytne takmer žiadne odpovede. Brit Marling ma opäť dokázala potešiť, ale tentokrát ma zanechala s kvalitnými filmovými "blue balls"...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Abrams sa s gigantickým tlakom a veľkou výzvou popasoval so cťou a priniesol film, ktorý nielen že nesklamal, ale v mnohých ohľadoch príjemne prekvapil. Nijak výrazne mi nevadí ani to, že sa jedná hlavne o prerozprávanie hlavných motívov zo starej trilógie pre súčasné publikum. Vrátil sa humor, postavy s charakterom, westernový feeling a krásne exteriéry, vrátili sa komorné súboje, ktoré sa nespoliehajú na frenetický strih, ale skôr na emócie, vrátili sa obľúbené postavy a praktické triky, vďaka ktorým má človek chuť siahnuť si na plátno. Nový kánon je rozhodne na čom stavať. A ja si to s dovolením idem dať ešte raz.

Útok na věžák (2011)

Celkom príjemná blbá jednohubka plná hlášok. Samostatnú hviezdu si zaslúžia deväťroční gangstri. Ratings!

Zlatá mládež (2015) (pořad)

Recept na verejnoprávny hit podľa Zlatuškovej: Vezmite úplne obyčajných nýmandov z mesta, ktorí dúfajú v naštartovanie kariéry skrz objavenie sa v telke. Debilným komentárom a vyladenými vizuálmi z nich urobte lepších ľudí. Nasaďte ich do prostredia alebo situácie, s ktorými by malo problém asi tak 98 % populácie. Umelo vytvorenými konfliktami a papierom šustiacimi dialógmi z tých chudákov urobte ešte väčších kreténov, aby mal póvl na koho ukazovať prstom a mal sa voči komu vymedziť. HAHAHAHA DEBILNÍ PRAŽÁCI NA JATKÁCH!