Truman Show (1998)

Parádny filmový počin! Skvelý výkon Jima Carreyho, ktorý dokazuje, že nie je len kráľom komédií, ale dokáže nahodiť vážnu tvár. Pre mňa jedna z najoriginálnejších myšlienok v kinematografii, ktorá bola parádne spracovaná. Tomuto môžem len zatlieskať!

Moneyball (2011)

Je to dobré! Brad Pitt - tradične kvalitný výkon, Jonah Hill sa k nemu šikovne pridal. Dialógy slušné, aj príbeh, k 5 hviezdam mi chýba možno o niečo viac akcie, ešte o niečo lepšie spracovanie, kvalitnejšia zápletka, možno trochu viac emocionálneho vydierania...

Telefonní budka (2002)

Dámy a páni, asi takto nejak má vyzerať thriller! Skvelé, skvelé, skvelé! Výborný nápad s malým priestorom(čo mi vôbec neprekážalo) vytvárajú skvelú "podívanú". Hlas v telefóne je taký tajomný, tak ma vtiahol, že som Telefónnu búdku jednoducho musel dopozerať na jedenkrát.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Kultová snímka! Každú scénku viem naspamäť, film som videl asi 1000x a predsa mám chuť znova si ho pustiť! Rozhodne sa v tomto prípade neriadim hláškou starého Košťála: "Co to je za sračku?"

Rafťáci (2006)

Mňa to dostalo. Skvelá hudba, taktiež postavy, príbeh príjemne plynie, opäť nesúhlasím s priemerným hodnotením na csfd.cz.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Seriál fungujúci na porovnávaní úspechu(Charlie) a neúspechu(Alan) dopĺňanom skvelými vedľajšími postavami. A Jake? Bez neho by ten seriál nebol tým, čím je.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Videl som asi 10 sekúnd, no potom som si spomenul: Život je príliš krátky na to, aby som ho zabil takýmto hnojom. Je mi zle z toho, čím nás spoločnosť kŕmi.

Warrior (2011)

Už pri semifinálovom súboji Brendana s Kobom som mal zimomriavky, finále bolo čerešničkou na skvelej torte menom Warrior. Nick Nolte podáva skvelý výkon vo vedľajšej roli. Ďakujem!

Lví král (1994)

Úvodná časť pre mňa trochu slabá, po smrti Mufasu to začalo mať grády,šťavu. S nástupom Timona a Pumbu tomu nechýba zábava, neskôr akčnosť, dobrodružstvo, výborný pavián Rafiki dodáva animáku múdrosť, piesne ma taktiež upútali(v slovenčine som pozeral). Niečo mi však k 5 hviezdam chýba...

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Myslím, že Toy Story 3 bolo jedno veľké riziko. Predsa len, 1 a 2 boli neskutočne úspešné, od dvojky uplynulo 11 rokov, preto som aj ja čakal, či nebude len výstrelom do tmy. Ale nebola! Hoci hračky ako Dino, Prasiatko a pod. sa nevyznačovali takým humorom ako v predošlých častiach, celkový príbeh mi túto absenciu dokonale zastúpil. Bolo to skvelé!