Prokletý ostrov (2010)

Tak toto bola podívaná! Film, ktorý ešte 10 minút pred koncom neviete, ako skončí, napriek tomu nezávisí len od svojho záveru. Tento thriller parádne plynie, od začiatku takým zvláštnym, až podozrivým a pochmúrnym tónom, ktoré podčiarkuje hudba. Prekliaty ostrov je snímka, v ktorej sa v samotnom finiši stávajú zo záporných postáv kladné a naopak. Sorry, ale ja nemôžem dať horšie (a bohužiaľ ani lepšie) hodnotenie ako plný počet. P.S. Ja som laik a aj tak hodnotím, nerozumiem sa do odborných filmárskych vecí ako kamera a jej použitie, no v tomto prípade som mal pocit, že tá kamera je použitá naozaj parádne.

Philadelphia (1993)

Philadelphia spracováva homosexuálov, AIDS, predsudky voči týmto dvom pojmom, čo sú naozaj citlivé témy. Keď sa snažím byť objektívny, tak to nie je na čistých 5 hviezd, myslím, že sa v príbehu vyskytuje zopár hluchých miest, aj keď zostava Hanks + Washington na mňa pôsobila výborne.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad) odpad!

Tak toto je hnoj, dámy a páni. Nehovorím o formáte a systéme súťaže, pretože ten nepoznám, lebo túto šou nepozerávam. Vravím už o konkrétnom obsadení. Pozerať sa na Rytmusa a Daru, ktorá namiesto porotcovskej stoličky mala takto sedieť v base, to je všetko len začiatok. Títo ľudia totiž vyberajú súťažiacich, a poviem vám, pri sledovaní a počúvaní upútavky, v ktorej sa vyskytli aj zábery z vystúpenia vybraných súťažiacich, sa mi chcelo vracať, ale čo sa dalo čakať, keď tam nieto odborníka? Na druhej strane, po vypočutí ukážky z UK som skoro "spadol na riť", je to ako milión a jedna oproti našej verzii. A Mareš? Musel by som mať IQ izbovej teploty, aby som ho vydržal sledovať.

Titanic (1997)

Bude to znieť možno smiešne, ale túto filmovú klasiku som si prvýkrát v živote pozrel celú až vo svojich 20 rokoch. Jedna z najznámejších filmových lások zasadená do jednej z najznámejších katastrof. Film sa delí na 2 polovice - 1. je ľahšia, často v nej počuť živú hudbu, tanec a pod., 2. je totálna dráma obsahujúca veľké množstvo obrazov, ktoré majú z diváka doslova vyžmýchať emócie. Niekomu častý výskyt týchto obrazov môže vadiť, no ja som sa rozhodol ísť inou cestou: prispôsobil som sa a užíval si film. Najväčšia sranda bola po skončení filmu, keď som zistil, že som Titanic pozeral 3 hodiny, čo sa mi absolútne nezdalo, t.j. dĺžka filmu mi absolútne neprekážala.

9 a 1/2 týdne (1986)

Melancholické, vláčne, miestami až príliš. Na druhej strane bolo dosť scén, ktoré sa mi páčili, napr. erotické scény boli spracované výborne. Kim Basinger často pôsobí utrápene, čo ma až tak nebavilo sledovať takmer 2 hodiny v kuse, možno to ale bol zámer. Na druhej strane, Mickey Rourke ako muž, ktorý sa totálne zmocní ženy, ma dosť bavil.

Mexická jízda (2001)

Naozaj ťažko hľadám pozitívne veci. Hoci dvojica mladíkov pôsobí celkom zohrato, tento druh humoru a la nahúlení mladíci a semeno vo vode ma nejak nezaujal.

Muž na Měsíci (1999)

Príbeh o tom, ako si jednotlivec dokáže podmaniť médiá, spoločnosť, o tom, že nie je všetko také, aké nám médiá ponúkajú, príbeh o Andym Kaufmanovi. (Ako vždy) skvelý Jim Carrey v postave Andyho Kaufmana ukazuje, ako môže preraziť jednotlivec, ak robí to, čo sám chce. Hoci ho neustále tlačila verejnosť a snažila sa mu diktovať, čo smie a čo nie, Andy si zakaždým nastavil vlastné tempo a bol to on, ktorý určoval tempo.. Jeho humor bol však natoľko provokatívny, že po ochorení mu rakovinu neverila ani vlastná rodina, preto sa aspoň na konci svojej cesty rozhodol priniesť niečo naozaj pozitívne do sveta iných.

Zelená míle (1999)

Film, v ktorom má jedna z hlavných postáv nadprirodzené schopnosti, no ani zďaleka to nie je rozprávka. Je to snímka, ktorá nesie určitú myšlienku. Páčili sa mi postavy (azda všetky), naozaj nemám, čo by som nejak výrazne vytkol, napriek tomu, že som pozeral v slovenskom dabingu, to moje hodnotenie neovplyvnilo.

Kick-Ass (2010)

V úvode veľa dobrých vecí, no ako plynul film, čím ďalej - tým ťažšie som hľadal veci, ktoré by ma zaujali. Rozumiem myšlienke toho celého - mladí ľudia, ničím nevynikajúci sa snažia preraziť do sveta a často sa uchýlia k hlúpym veciam, no toto mi nebolo nejak po chuti. Niečo medzi 1 a 2 hviezdičkami.

Nedotknutelní (2011)

Konečne snímka, pri ktorej som nehľadel na čas, ktorú som si proste vychutnal. Tak citlivá téma, akú tak bravúrne spracúva!!! Páčilo sa mi, že po každej scéne, situácii prišla ďalšia, ktorá ma rozosmiala, pohla mnou. Komediálna dráma je ťažký žáner, no Intouchables to zvládlo bravúrne. Ozaj, okrem skvelého humoru a hlavných postáv nemôžem zabudnúť ani na soundtrack. Skvelá hudba, skvelý klavír vo viacerých častiach filmu!