Já, padouch 2 (2013)

Po prvním díle velké zklamání. Nějak tomu chyběla šťáva. Film se moc spoléhá na mimoně, kteří sice skvěle pobaví děti, ale dospělí už na tom tolik ve druhém díle tolik neujíždějí - ze subjektivního pohledu. Ve filmu jsou i narážky na různé filmy, třeba Vetřelce, ale nějak mě to nedokázalo rozesmát. Prostě zklamání, ale syn byl naopak nadšený...

Muž z oceli (2013)

Nový Superman je na světelné roky vzdálený tomu starému. A to je dobře. Celou dobu film šlape a udržuje diváka v napětí. Mírou destrukce se film snad vyrovnal i poslednímu Star Trek, což jsem vážně nečekal. K celému filmu mám snad jen jednu připomínku... jak to že mu sakra vlál plášť ve vesmíru :-)

Star Trek: Do temnoty (2013)

V tom filmu bylo vše, co jsem od něj mohl čekat. Ve srovnání s mou předchozí návštěvou kina (Rychle a zběsile 6) to bylo jako černá a bílá :-) Před návštěvou kina jsem si osvěžil všechny dosavadní Star Trek filmy a byl jsem mile překvapen spojitostí s jedním z dílů. A ač narážky na následující děj byly zábavné, nevím jestli film spoléhá na jinou odkloněnou realitu a nebo se prostě děj z tohoto filmu bere v tom starém navazujícím jako nevyřčený. Jinak akce i vizuál naprosto bombastické, tak jak jsme u Abramse zvyklí.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Říkal jsem to už u traileru a měl jsem pravdu. Bohužel. Neměl jsem se nechat přemluvit abych na to šel do kina. Musím říct, že mě už u první scény uráželo, jakého ze mě jako z diváka dělali blbce. To si mysleli že nebudou poznat zrychlené scény? Potom ta úžasná katapultovací formule. Nechci si ani představit, jak to musí být těžké, aby to všechno vydrželo. Prostě spousta nesmyslů. Jedna velká slátanina a nastavovaná kaše. Některé scény nebyly špatné, proto to nehodnotím jako odpad.

Equilibrium (2002)

Děsivá vize toto, co se může stát, když necháme jiné rozhodovat o tom, co je pro nás dobré.

Iron Man 3 (2013)

Pročítám všechny ty nadšené komentáře a trošku nechápu. Já jsem odcházel z kina se smíšenými pocity. A to jsem do něj šel řádně natěšený, protože oba předchozí díly se mi líbily. Budu trošičku spoilerovat. Hlášek byla spousta, to bylo super. Ale co mi hodně vadilo bylo to, že v předchozích dílech téměř nezničitelný oblek teď v podstatě pouhým dotykem vyřadil z provozu kdejaký jouda s rozžhavenou rukou. Navíc tolik opěvovaná scéna se sbíráním pasažérů z Air Force One... jak ten pád z 11 km sakrální ubrzdili? S body počkám až se mi to uleží, případně po dalším shlédnutí...

Zaklínač (2002) (seriál)

Komentář zkopírovaný z filmu: Hodnotit tento film je pro mě celkem komplikované. Sapkowského ságu mám moc rád. Seriál nebyl ještě tak špatný, ale film bez znalosti předlohy moc smysl nedává. Přesto bych na něm vyzdvihl tři věci. Michał Żebrowski je jako zaklínač skvělý. Povedené jsou i souboje s lidmi (s netvory je to katastrofa). A jako poslední je hudba. Ta se mi líbí moc. Možná je to tím, že to točili Poláci a nebo také proto, že tvůrci zohlednili, že Zaklínač odehrává ve slovanském prostředí. Zkrátka a dobře hudba tam sedí jak prdel na hrnec.

Zaklínač (2001)

Pí a jeho život (2012)

Je otázka, jestli dokonalý vizuál stačí na 5 hvĕzd. Tento film mĕ přesvĕdčil že ano. Z příbĕhu příliš chytrý nejsem. Historka pĕkná, ale pořád se v tom snažím najít nĕco víc.

Raubíř Ralf (2012)

Pro mě, jakožto ajťáka nastartovaného na osmibitech to byla povinnost jít na to do kina. A jsem moc rád, že jsem z kina neodcházel zklamaný. Film rozhodně netrpí neoriginalitou. A moc mě potěšily některé detaily v animaci, jako třeba rozpixelovaný cákanec na košili a podobně.