Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Sama za sebe musím říct, že film nebyl zas tak špatný. Vlastně jsem byla i tak trochu příjemně překvapena. Po příšerném Zatmění, jsem očekávala větší hrůzu. Stále tu jsou ale věci, které bych vytkla. Nejsem fanouškem rozdělování uceleného příběhu do dvou či více částí. Ano, u některých filmů je to pochopitelné, ale myslím, že tady to bylo zcela zbytečné. Dále mi vadil scénář. Občas se sice objevila vtipná místa, ale většina vyzněla do prázdna a některá působila trapně. Opět. Možná je to pouze z mé strany, ale opět, a opět musím použít toto slovo, mi přišla práce grafiků naprosto příšerná. Rozhodně se víc přikláním k promo fotografiím ze samotného Stmívání či Nového měsíce. Co se mi ve filmu ale líbilo, bylo znázornění těhotné ale přitom vychrtlé až anorektické Belly. Zvláště pak scéna, kdy se chystá její koupel a my, diváci, spolu s Edwardem vidíme, jak moc je hubená. Celková myšlenka toho, co se stane, když si někdo něco vsugeruje a nevnímá okolní rizika, byla velmi dobrá. Ráda bych ještě pochválila představitelku Belly Swan, Kristen Stewart, která zde na mě působila, že svoji postavu umí ztvárnit i jinak než prázdným výrazem s otevřenou pusou, jaký předváděla v předchozích dílech. Twilight Sága: Rozbřesk I. část bezesporu představuje lepší renomé pro celou tuhle upíří romanci, a je rozhodně lepší než předchozí díl, ale přesto zbývá hodně věcí, které je třeba vylepšit. Moje hodnocení: 56% Více zde

Drive (2011)

Pokud hledáte nějaký dobrý film, na který byste rádi šli do kina a nechcete přitom zbytečně vyhodit peníze za nějakou béčkovou oddychovku, mohu vás ujistit, že Drive bude tou správnou volbou. Napovídají tomu už velmi kladné ohlasy v jiných zemích v čele se Spojenými státy. Tento snímek si stačil získat velkou oblibu a slibná hodnocení. Důkazem je cena pro Nicolase Windinga Refna za Nejlepší režii na letošním filmovém festivalu v Cannes. Nicolas Winding Refn zvolil správného herce pro ztvárnění hlavního hrdiny. Ryan Gosling je zde vážně perfektní. Tato role mu doopravdy sedla a poslední dobou stále častěji dokazuje, že umí hrát (Blue Valentine, Crazy, Stupid, Love). To samé platí o vedlejších rolích v čele s talentovanou Carey Mulligan či Bryanem Cranstonem. Dobrý výkon také předvedl Albert Brooks a Oscar Isaac. Herecké obsazení není jediné, co se povedlo. Hudba. Krásná. Skvěle ladí ke scénám a dává jim přinejmenším zajímavý podklad. Kromě již zmíněné skvělé hudby, nočních jízd a nostalgického retra bych zde ráda ještě zviditelnila úžasnou scénu ve výtahu. Ti, kteří film viděli, nejspíš vědí o čem mluvím. Ty měsíce čekání stály za to. Drive je novým akčním thrillerem, který sice nemá nějak překvapivou dějovou linku, ale i přesto vás dostane. Vřele doporučuji. 87% Více zde

Půlnoc v Paříži (2011)

Woody Allen se vrací a se svojí fantasmo pohádkovou cestou Paříží uvádí dívaky do nostalgie a chvilkového zapomnění. Nevím, jak jinak definovat novinku tohoto slavného režiséra. Na svůj věk má stále potenciál, který umí využít. Na rozdíl od některých dnešních hollywoodských tvůrců. Jeho filmová novinka Půlnoc v Paříži, je přesně taková, jaká by měla být. Herecké obsazení je dokonalé. Owen Wilson se oprostil od svých někdy až přílis komediálních prvků. Postava spisovatele Gila mu opravdu sedla a jeho "transformace" do mladší verze Allena byla vážně skvělá. Rachel McAdams tu vidíme v trochu jiném světle a svoji úlohu zvládá více než věrohodně. Také bych ráda pochválila obsazení všech historických velikánů v čele s Adrienem Broodym, který si svoji pasáž užil dokonale. Kdo se mi ale líbil nejvíc, byla Marion Cotillard. Její ztvárnění atraktivní, snílkovské ženy Adriany bylo dokonalé. Tento francouzský klenot neustále dokazuje, že je jednou z nejlepších hereček současnosti. Půlnoc v Paříži je milý, pohodový film s inteligentním humorem. Který ale nemusí ocenit všichni, kteří se o literaturu a kulturu tolik nezajímají či jim uvedená jména nic neříkají. A i když konec snímku sebou přináší trochu ohrané klišé, na kvalitě filmu to nic nemění. 80% Více zde

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Někdo by si mohl říct, že jde o další průměrnou a dopředu předvídatelnou americkou komedii. Omyl. Tohle je opravdu výjimka, která potvrzuje pravidlo. Můžete se zasmát, můžete si pobrečet, ale nikdy si během filmu nepokladete otázku, proč jste sem na to vlastně šli. Herecké výkony jsou výtečné. Tato sestava se vážně povedla. Steve Carell vás zaručeně rozesměje a přesvědčí v jaké svízelné situaci se nachází, Ryan Gosling dokazuje, že umí hrát a dámy jistě potěší svým zevnějškem, hlavně v jedné scéně, krásný pohled je také na Emmu Stone a Julianne Moore a pozadu nezůstávají ani Kevin Bacon a Marisa Tomei. Ráda bych zde ještě upozornila na samotný závěr filmu, který přináší nečekané rozzuzlení. A také příjemnou hudbu, která film doprovází od začátku až do konce. 81% Více zde

Jeden den (2011)

Celý film bych rozdělila na dvě části: první a druhou polovinu. V té první se 15. července, v den Svatého Swithina, seznamujeme s Emmou (Anne Hathaway) a Dexterem (Jim Sturgess). Čerstvými absolventy vysoké, kteří stojí na pokraji vstupu do nové fáze života. Právě první polovinu filmu bych popsala jako milý, příjemný úvod, který neurazí, ale ani nenadchne. Zvrat nastává kolem roku 1998, kdy se film přehoupne do druhé části. Zde se z průměrného romantického filmu, stává úžasný divácký zážitek. Zážitek, jenž je dobrým filmovým zpracováním knižní předlohy. Právě ta je pro celý film klíčová. A může se stát, že si nakonec třeba řeknete, že díky té druhé, ta první část "tak" špatná nebyla. Pokud čekáte klasický románový příběh, musím vás zklamat. Emma a Dexter spolu hned nezačnou žít a ani se hned nerozejdou. Jejich a celkový příběh filmu je zcela jiný. V den, kdy se seznámí, se stávájí něčím víc. Víc než přáteli na celý život. Víc než dvojicí zamilovaných. Ale protože se jejich cesty musí rozejít, rozhodnou se, že se setkají každý rok na svátek Svatého Swithina podobu dalších 20 let. Tedy v den, kdy se potkali. A tak se my, diváci, stáváme svědky jejich vzestupů a pádů, úspěchů a prohry. Přesvědčíme se s nimi, jak hořký život někdy dokáže být. Jeden den asi nebude filmem, který zaujme všechny diváky (o tom vypovídají některá hodnocení na filmových databázích), ale sama za sebe mohu říct, že zklamána nejsem. Snímek splnil má očekávání. V kině jsem se zasmála, zamyslela, zasnila a ukápla i nějaká ta slzička. Takže pokud máte rádi romantické drama, nemusíte se bát, že tento film vám ho zkazí. 76% Více zde