Rozmarné léto (1967)

Film není vůbec špatný, Jiřího Menzela mám ráda a to samé platí i o hereckém obsazení v čele se skvělým Rudolfem Hrušínským. Bohužel, knižní předloha se mi nelíbila a snímek, natočený podle ní, také ne.

Čelisti (1975)

Film je to dobrý, líbil se mi již od prvního shlédnutí, zkrátka taková "dobrá Spielbergovská klasika". Velmi dobré herecké obsazení s vynikajícím Robertem Shawem. Přestože v dnešní době některé efekty někdy působí až vtipným dojmem, na tehdejší dobu se jedná o opravdu ojedinělé dílo a maketa legendárního a obávaného lidožravého monstra umí na plátně zapůsobit dodnes. Jen co je škoda, že možná právě Čelisti jsou jednou z příčin neustálého strachu a vyražďování žraloků, kteří nejspíš nemají nic jiného na práci než čekat ve vodě na nějakého smrtelníka, který se chystá na poslední "kolečko" kondičního plavání.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Velmi dobré politické drama, s jehož hodnocením jsem byla na rozhraní bodování čtyř až pěti hvězd. Divákovi je zde naskytnut náhled do "zákulisí" voleb ve Spojených státech do prezidentského křesla. Kromě zajímavého děje a skvělého zpracování, stojí za opomenutí perfektní herecké výkony. Woody Harrelson, Peter MacNicol nebo Ed Harris v roli jednoho z kandidátů Johna McCaina. Kdo mi ale vyrazil dech, byla Julianne Moore. Fakt, že je velmi dobrá herečka, je znám ujiž nějakou tu dobu, v této roli ale doslova zazářila. Rozporuplná osobnost Sarah Palin mi nikdy nebyla sympatická a s jejími názory bych jen ztěží souhlasila, přesto právě díky tomuto ztvárnění kandidátky na post více prezidenta USA divák na ní nalezne něco sympatického. Něco, co není všem na první pohled viditelné.

Králova láska (2011)

Můj hlavní problém s celým filmem byl, že jsem se nudila. Nezaujalo mě to. Možná díky tomu jsem přišla o pár dobrých scén, které jsem nevnímala tak, jak jsem nejspíš měla. Celý snímek na mě působil zvláštním a někdy až odtažitým dojmem. Což je velká škoda, protože téma je rozhodně zajímavé a Andrea Riseborough mi v roli milované i nenáviděné Wallis Simpson nevadila. Její obsazení mě celkem potěšilo a líbily se mi i kostýmy, ovšem to je asi tak jediné na celém filmu.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Nutno podotknout, že vážně nevím, jak by film šlapal bez Colina Firtha a Emmy Thompson. Nicméně tyto starosti jsou zbytečné, oba ve snímku hrají a také z části díky nim je z Kouzelné chůvy Nanny McPhee příjemná pohádková podívaná z britského kontinentu.

Amadeus (1984)

Naprosto perfektní a nezapomenutelý film, který upoutá divákovu pozornost již od samého začátku a "nepustí" ji ani po závěrečných titulkách, neboť se jeho mysl ubírá právě tím, co před chvílí viděla a slyšela. Často se říká, že Přelet nad kukaččím hnízdem je Formanův nejlepší film. Ačkoli se jedná o další velice dobré dílo, pro mě jeho nejlepším snímkem bude Amadeus.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Jako malá jsem se této pohádky poměrně dost bála a ani teď, o několik let později, z ní nemám zrovna nejpříjemnější pocity - děj, prostředí, nápad... Zkrátka jsem nikdy této další "uřvané" Troškově pohádce nepřišla na chuť.

Tudorovci (2007) (seriál)

Ať už je místy kvalita seriálu jakákoli a některé scény namísto historického seriálu mohou připomínat ukázku na bordel, já osobně jsem díky Tudorovcům objevila zalíbení v anglických dějinách, a to hlavně v době tudorovské a alžbětinské, a myslím, že nebýt tohoto seriálu, jen tak bych se k historickým bichlím na toto téma nepřinutila. Za mě tedy ano.

Greta (2009)

Scénář byl zajímavý, pak se zrealizoval, převedl do filmové podoby a výsledkem je další průměrné drama řešící vztahy mezi rodinou a problémy teenagerů. Přesto se ale odvažuji tvrdit, že se jedná o jeden z nejlepších filmů Hilary Duff.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Tento snímek bych nazvala jako klasický film Hugha Granta. Romantická komedie s britskými kořeny, převážně díky jeho účasti, která neurazí, ale ani kdo ví jak nenadchne. Pokud ale hledáte pohodový snímek na zaplnění volného odpoledního času, Hudbu složil, slova napsal je ta správná volba.