Koupili jsme ZOO (2011)

Snímek nabízející klasický obsah, které mají ve své náplni rodinné filmy. Nešťastná událost, snaha o nápravu, vidina nového a lepšího života, šťastný konec. Jedno velké klišé, které ale nakonec nevyzní vůbec špatně a řadí se tak mezi průměrné filmy, které neurazí ale také ničím nenadchnou.

Pokání (2007)

Jeden z filmů, které si 100% ještě nekolikrát pustím a stále mě neomrzí. Snímek jsem poprvé viděla před 4 - 5 lety a ještě dodnes si dokážu vybavit pocit, který jsem měla při jeho sledování a jaký filmový zážitek jsem si z něho odnesla. V podstatě nemám co dodat. Skvělá režie (již několikrát zmiňovaná ona scéna z Dunkerque), nádherná hudba, scénář, výběr hereckého obsazení, závěr filmu. Úžasné. Pro mě Pokání je a bude jedním z nejlepších natočených filmů vůbec.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Ačkoli někteří nadávají a jiní jsou zase spokojeni, já proti "pětce" nemůžu nic namítat. Změna režie se mi líbila, to, jak film Yates pojal mi přijde dobré a fakt, že nám odrežíroval i zbylé potterovské kousky mi vůbec nevadí. Jedná z věcí, která mě na pátém pokračování Harryho Pottera zaujala a zároveň potěšila nejvíc, je herecké obsazení. Nemluvím teď o hlavním triu a jejich přátelích. Mám na mysly postavy, které jsou buď nové nebo "méně důležité". Například Imelda Staunton coby ne příliš oblíbená Dolores Umbridge byla výborná, věřila jsem ji každou scénu, ve které se objevila. Gary Oldman, Ralph Fiennes či Jason Isaacs tihle všichni a mnozí další byli velmi dobří. Koho jsem ale na plátně nejvíc vyhledávala a těšila se na každou jeho scénu je Helena Bonham Carter v roli Bellatrix Lestrange. Její postavu jsem v knize tolik neregistrovala, ale to co převedla tady, bylo skvělé. (Mluvím- li o verzi v originálním znění, dabing jsem naštěstí neslyšela, ale podle názorů jiných čeští dabéři nejspíš opět odvedli kus slušené práce a opět zničili další film :D) A jsem moc ráda, že vybrali zrovna ji pro tuto roli. (Škoda jen, že v závěru její konec doslova odflákli. Ale to už je zase o ničem jiném..)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

David Yates se mi v režii Harryho Pottera osvědčil již v pátém pokračování této ságy. Po shlédnutí první částí Relikvií smrti jsem měla pocit, že to finále, které nás tedy za nějakou tu dobu čeká, bude doopravdy velkolepé. Z kina jsem tehdy vyšla nadšená, první část se mi vážně líbila. O to větší zklamání mě pak potkalo u té druhé. Celkově film nebyl špatný, navazoval dobře na předchozí utnutí, herecké výkony byly opět podány velmi dobře. Co mi ale hodně vadilo, bylo výrazné zkrácení některých důležitých scén a pak jistá úprava oné závěrečné bitvy. Já chápu, že do filmu prostě nejde narvat všechno, co čtenář najde v knížce, přesto jsem úpravě posledních bitev nepřišla na chuť ani po druhém shlédnutí, kdy jsem snímek viděla konečně v anglickém znění s titulky takže dabing na vině nebyl. Myslím si, že kdyby se tvůrci drželi zadání a natočili poslední scény podle předlohy, výsledek by byl o hodně lepší. Ale to je pouze můj názor a chápu ty, kteří knihu nečetli a tím pro ně bylo toto finále doopravdy velkolepé.

Bůh masakru (2011)

Roman Polanski patří mezi mé oblíbené režiséry. Jeho filmová tvorba se mi vždy líbila, ať už některé snímky byly méně kvalitní oproti jiným. U tohoto filmu jsem se skvěle pobavila, líbily se mi dialogy mezi postavami, které často vyzněly velmi vtipně a i fakt, že k celému dějství bylo zapotřebí tak málo prostoru a výsledek je přitom skvělý. Herci byli perfektní a své role zvládli velmi dobře. Těžko říct, kdo z nich se mi líbil nejvíce. Na každou postavu spadají nejméně tři vtipné hlášky, kvůli kterým stojí za to ten film vidět. 80%

Z nóbl společnosti (1956)

Remake, který svým hereckým obsazením a dějem přináší příjemnou atmosféru a celkově se na něho dobře dívá. Přesto ale se jen stěží vyrovná originálu, podle kterého byl natočen (The Philadelphia Story 1940). Což se mu tak trochu stalo osudným. Když divák nezná původní verzi, chápu, že si tuhle zamiluje. Kdo ji ale zná, těžko tento film pak soudí jinak. 70%

Okno do dvora (1954)

Zde není nic co bych vytkla. Tahleta Hitchcockova práce mě doopravdy zaujala a líbila se mi zdaleka víc než třeba slavné Psycho či Ptáci. Zápletka byla zajímavá a dobře zpracovaná, herecké obsazení bylo vybráno velmi dobře a perfektně spolu ladilo. Film tak díky skvělé reřii, dobrým hercům a zajímavým dějem působí na diváka podmanivým dojmem, který zaručuje skvělou podívanou. 85%

Hugo a jeho velký objev (2011)

Hugo a jeho velký objev není klasickým výpravným snímkem a nejspíš neosloví každého. Je snímkem, který svým kouzelným dějem a celkovou myšlenkou dokáže mnohé dojmout k slzám. A já patřím mezi ně. Hugo se pro mě stal jedním z nejlepších filmů minulého roku a jeho několikanásobné výhry na letošních Oscarech jsou jedině oprávněné. 87% Více zde

Umělec (2011)

Skutečně i teď v roce 2012, v době, kdy většinou největším úspěchem filmů bývá nesčetné množství počítačových efektů a kdy herecké obsažení je složeno z populárních ačkoli ne tolik talentovaných herců, byl natočen němý film. A přes velké překvapení některých jedinců, je snímek nejenže kvalitní, ale také úspěšný. Herecké výkony jsou neuvěřitelné. Přestože se jedná o němý film, herci dokázali svým postavám vštípit natolik silný charakter a bezmeznou věrohodnost, že si divák leckdy ani nevšimne, že postavy nemluví. V podstatě není nic, co by mělo být filmu vytknuto. Odcházela jsem z kina naprosto spokojená což se mi už dlouho nestalo. The Artist je výborným filmem, který rozhodně vstoupil do dějin světové kinematografie a oslnil již spoustu diváků. 85% Více zde

Neklid (2011)

Stalo se vám už také, že jste náhodou objevili menší, nezávislý snímek, který na sebe nestrhával veškerou pozornost, jeho děj vás něčím zaujal a od prvního traileru jste se těšili až ho uvidíte? A přestože se ve finále nejednalo o přelomový film, který by nabízel něco nového, přesto si vás něčím získal? Podobné pocity jsem měla po shlédnutí snímku Neklid. Herecké obsazení je povedené. Nejvíce na mě ale zapůsobila Mia Wasikowska, jejíž ztvárnění umírající ale přesto šťastné dívky jsem ji uvěřila. Tato rodačka z Austrálie o sobě nechá jistě ještě slyšet a o svých hereckých kvalitách nás již přesvědčila v Alence, v Říši divů nebo v Jane Eyre, kde si zahrála roli titulní hrdinky. Pokud by někoho napadlo, proč sem o tom vlasntě píšu, že se jedná o žánr zapadající do červené knihovny pro milovníky nekonečných a jednotvárných telenovel, musela bych ho uvést v omyl. Ano, pokud vám popis zní příšerně ohraně, jako nějaký béčkový a ještě ke všemu nepodařeý film, nedejte vždy na první dojem. Neklid (Restless) není zázrakem dnešní kinematografie co se počtu nových filmařských technologií týče, nechlubí se jmény slavných celebrit a nesnaží se předehnat jiné, slavnější filmy. Je to menší, nezávislý snímek, který okouzlí svojí jednoduchostí, jehož krásná podstata si získá mnohé příznivce. A za sebe mohu říct, že patřím mezi ně. 75% Více zde