Příběh Audrey Hepburnové (2000) (TV film) odpad!

Natočit životopisný film o světoznámé osobnosti, jejíž jméno se zapíše do srdcí několika generací, je vždy těžkým úkolem. K úspěšnému rozlousknutí tohoto oříšku je zapotřebí dobrého scénáře, schopného režiséra a vhodného hereckého obsazení, a i tak nemá filmový tým leckdy vyhráno. Všem se zavděčit zkrátka nelze, zejména ne zarytým fanouškům. Obsadit ale do role slavné hvězdy s velkým H, jakou Audrey Hepburn bezpochyby byla a je nadále, někoho jako je Jennifer Love Hewitt, je vážně výsměch.

Lidé jako my (2012)

První polovina filmu je příjemná a naznačuje příjemnou podívanou. Jakmile se děj a celkově celý film dostane do své poloviny, divák si pomalu začíná uvědomovat, že kvalita snímku nenápadně klesá, pak se ale objeví nová scéna, která jeho pocit vyvrátí. Ten se ale najisto vrací v samotném závěru, kdy se z původně příjemného romantického dramatu s dobrým hereckým obsazením stává další "americká slaďárna" s dopředu předvídatelným koncem.

Máslo (2011)

Jediné, co stojí za to vidět u tohoto filmu, je Olivia Wilde, která s každou scénou do tohoto poněkud "zvláštního" projektu přináší onen slibovaný humor další americké komedie. Co se týče zbytku snímku, odnáším si z něho zážitek, který nejspíš už nebudu potřebovat zopakovat.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Velmi příjemná, novodobá romantická 'komedie' se skvělým hereckým obsazením a povedeným soundtrackem. Steve Carell a Keira Knightley jsou ve svých rolích skvělí a jsou to právě oni, kteří z tohoto snímku utvořili velmi milou podívanou.

Zatímco jsi spal (1995)

Klasická romantická komedie s plnou řadou již zažitých klišé a pro některé už dopředu jasným koncem... toho všeho jsem si vědoma, ale i přesto si mě tento snímek něčím získal, okouzlil a můžu s jistotou říct, že se na něho v budoucnu ještě několikrát podívám.

Babycall (2011)

3* za skvělý výkon Noomi Rapace.

Sněhurka a lovec (2012)

Ačkoli hlavní role patřila především Kristen Stewart, tou hlavní postavou, o které divák přemýšlí, i když není na plátně, je právě Ravenna v podání Charlize Theron, která si ukradla celý film pro sebe. O hereckém umění či talentu Kristen Stewart stále předsvědčena nejsem, přesto ale Sněhurka pro ni znamená malý krok k lepšímu od dob Twilight ságy. Co se týče filmu jako takového, jak už zde bylo několikrát řečeno, jdete-li do kina s očekáváním, většinou vyjdete zklamáni. Pokud ale od filmu nic moc nečekáte, necháváte to náhodě či se jdete jen odreagovat, třeba právě Vy budete i potěšeni. Mně osobně by film ani tolik nevadil, kdyby do role titulní hrdinky byl obsazen někdo, kdo umí alespoň trochu hrát, a to se, bohužel, o Kristen Stewart stále říct nedá.

Temné stíny (2012)

Jak někteří píší, takovou katastrofu v tom nevidím, ale je pravda, že Tim Burton na tento projekt asi moc hrdý nebude.

S ledovým klidem (2012)

Jediné co tento žalostný pokus o další super akční thriller zachraňuje, možná chytře, vybraná lokace určená k natáčení.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Už kvůli Emily Blunt, kterou mám jako herečku moc ráda, mě to mrzí, ale tenhle film by chtělo celý předělat, a pak by z něho snad byla novodobá a především zdařilá romantická komedie. Co dle mého názoru snímku škodí nejvíc je jeho délka, mám ráda filmy s dlouhou stopáží, ale taky to bylo spíš na obtíž. Začátek a i konec běží vcelku svižně, přináší s sebou vtipné scény a dokonale tak nahrávají na další průměrnou romantickou komedii. Ono klišé, které se táhne většinou filmu, se dá přehlédnout, protože to k většině snímků tohoto žánru patří, ovšem prostřední část děje, kdy má dojít k jistému osudnému zvratu, je, namísto klasického dramatu, dokonalým zabijákem a ti, kteří se dívají doma a ne v kině, budou mít značné problémy vydržet to až do konce.