Slíbená princezna (2016) (TV film)

Opravdu škoda, že se tvůrci nakonec rozhodli pro...ehh...skoro to ani nelze napsat, pohádku. Z tohoto kankánového maglajzu mohl být velice slušný porno film s humorným dějem, v tomto podání vše vyznělo jen jako stupidní rychlo podívaná pro zdegenerované před puberťáky se zajímavou kamerou a všudypřítomnými ženskými vnady. Pohádka je žánr určený dětem, v nejlepším případě by je mohla i trochu vychovávat, komu byla určena tato ubohá šaškárna za veřejnoprávní finance jsem opravdu nepochopil.

Svoboda pod nákladem (2016)

Velmi inspirující přístup k životu, ke svému místu na této planetě. Pokora a souznění s přírodou, staleté tradice a přirozený životní elán. Kde? V nehostinné a drsné krajině jednoho z nejkrásnějších pohoří světa. Po všech stránkách velmi povedený dokument skoro až z jiného světa, když se rozhlédnu kolem sebe.

Žena za pultem - Vánoce Anny Holubové (1977) (epizoda)

"A nebojíš se toho?" "Ne, s Tebou ne, s Tebou bych vedl třeba bleší trh, natož takovýhle krcálek". Toto milé vyústění vzájemného vztahu Anny Holubové a vedoucího Karase lze považovat za první dárek pro Annu. Po předchozím prozření své dcery najde Anna Holubová pod stromečkem, a následně před domem ve Škodě 100, ten druhý. Anna Holubová je šťastná.

Žena za pultem - Svatba lahůdkové Olinky (1977) (epizoda)

"Ahoj, Oli, co pořád děláš?" "Jak vidíš, trochu se vdávám.". Naplno rozjetá Olinka ubírá plyn, v podstatě brzdí a upíná se na jednu starší bednu (myšleno chytrého muže) přes polovodiče. Anna Holubová dobrovolně žije s mužem, kterým zcela pohrdá.

Žena za pultem - Příběh šéfova syna (1977) (epizoda)

"Nic nemůžete brát jako ponížení, když Vám to vrátí syna...". Jeden z nej dílů. Opravdu skvělé dialogy, některé lehce zrudlé, ale celkový příběh o Škodě Rapid, jako poctivém daru od srdce, tedy než se objeví generační rozkol v konzervativních názorech na obraz rodiny, nabízí skvělého drámo Menšíka, kterého dokonale doplňuje stejně laděný vývoj v životě Anny Holubové...smutní a trápí se, i když venku čeká někdo, kdo ji miluje.

Žena za pultem - Příběh důchodkyně Kubánkové (1977) (epizoda)

"Nazdar, babi, tak já su zase tady...Vy tady teda taháte té prázdné flaše?" "Já tady netahám té prázdné flaše, já tady mám na starosti úsek všech vratných obalů...". I důchodkyně Kubánková, která po celý rok krásně vyhrožuje, že tam už opravdu nebude a jejíž pleťová vizáž se od mužské liší jen velmi málo, je žádaná žena. Také pracovitá, koukat doma do holých zdí a do čtyř rendlíků, i když zajištěna, jde tahat zpět ty prázdné flaše. Anna Holubová začíná prožívat své největší životní dilema.

Žena za pultem - Příběh dvou pokladních (1977) (epizoda)

"Samozřejmě, že tě nechá, od takový uřvaný krávy by odešel každej!". V mužské stránce zkušená Olinka dává přátelské rady zaláskované Soničce, tedy Daniele Kolářové v nejkrásnějším provedení, jež jde hrdě a nebojácně za svým vyvoleným taxikářem, který měl žen vždycky mraky a jehož způsob byl vyběhnout rychle do druhého patra, tam vykonat potřebu a potom si hledat další ryto. Také Anna Holubová ukázala Karlovi po několika měsících víc než jen krk a kousek ramen.

Žena za pultem - Příběh učednice Zuzany (1977) (epizoda)

"Paninko, jak si to vlastně představujete, sápat se na mladý hochy??". Mladistvá revolta, které se přizpůsobil i skladatel Fischer a která dostává jakýž takýž obraz v partě pitrýsků obcházejí prodejnu v prosluněné Praze sedmdesátých let. A kapka morálky...hipísáci z Československa nekradou!

Žena za pultem - Vítězství prodavačky Kaláškové (1977) (epizoda)

"Podle mě, je tohle všechno pořád ještě málo...to chce zmobilizovat rodiny ze všech stran a hlavně...konalo Vaše dítě nátlak na otce?". Prodavačka Kalášková, již hledící na zenit, bojuje o svého Marlona Branda Kaláška, který se nějak zapomněl s jednou Barborou z galanterie.

Žena za pultem - Příběh starého Dominika (1977) (epizoda)

"Tak aby si voni támle mohli válet šunky někde u moře, tak mi tady zhebneš pod rudlem?!". Díl, ve kterém vedoucí Karas polemizuje s vyslancem z generálního o vykořisťování v socialistických rodinách, ve kterých se rodí malí buržousti, řvou a mají se čile k světu. Vinklář to zase odnesl a Olinka opět perlí..."Tak jediná, naprosto perfektní výmluva je nemoc...ovšem nesmíte mít nemoci, který zná každej!"