Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Akční

Poslední recenze (1 772)

plakát

Obecná škola (1991) 

Třicet let od natočení filmu jsem schopen se k němu vyjádřit...záměrně nadnesené, ale Ty to jistě chápeš, že? Krásné. Atmosféra dnes již vlastně nenapodobitelná. Režie s asistentem, kterého nezaplatíš, přirozený zápal nebo-li tvůrčí entusiasmus a srdce. Vše je zde znát a prakticky mne baví každá scéna. Politické bezčasí Československa, kdy se republika rozhlížela s vyděšenýma očima, a zoufale koukala po někom, kdo by jí zrovna teď ochránil...Součkova prezentace postavení republiky (onen Most při polévce) v této době, je nezpochybnitelná, stejně tak závěrečný proslov učitele Hnízda při scénce svých žáků...o práci a nadšení, že ta naše republika v srdci Evropy může být příkladem...ale to už je dnes všechno pryč. Raději si užívám nádherně vyobrazený dětský svět v nejčerstvějším poválečném období, tu naději, jež byla nakonec rudě...krvavě...ubita. Také toho Dvořáka a jeho kousek z Novosvětské, kdy vlak projíždí překrásnou českou krajinou. Jedinečný film, jak o období, o kterém vypráví, tak v rámci doby, ve které byl natočen. Já osobně děkuji.

plakát

Ještě než zmizí (2021) (TV film) 

Předchozí počiny tohoto televizního rybáře jsem neviděl, jen registroval, ale myslím, že srovnávat to s tímto nelze. Takže nikterak ochuzen o nějaký autorův styl, je-li vůbec nějaký, jsem si tento, skromně pojatý, přesto maximálně vypovídající, dokument hodně užil. Je prakticky investigativní, doprovozen rozhovory s kompetentními lidmi, kteří jsou přímo u toho, je také lidsky dojemný, šokující v tom, co už nás dáávno nešokuje a s čím jsme se naučili s úsměvem, plnou hubou, ledničkou a garáží v pohodě žít. Přesně tak, jaký je v naší společnosti životní standart, nemáme jinou možnost, podobně jako kmeny i malé rodiny žijící v jihoamerických deštných pralesích, kde nelze (pře)žít jinak než tímto způsobem, pokud tedy domorodec není přesvědčován na vírou pravou, nedostane ke čtení bibli poskvrněnou ropou a pokud není omámen americko-západoevropskou materiální šalbou. Stále ovšem existují lidé, kteří vychovávají děti a vyrábí oštěpy a foukačky pro nás jen těžko představitelným způsobem, pevně ale věřím, že někteří z nás by si to rádi vyzkoušeli, což je takový malý střípek ve velkém lidském marasmu, naděje pro lepší zítřek, kteréžto to slovo má v těchto místech stejný význam, jako výraz pro budoucnost.

plakát

Čína ve filmu (2018) (TV film) 

Zcela unikátní, ohromě zajímavé...krásné, hledět těm náhodně natočeným lidem do očí. Lidem, ve kterých se odráží tisícileté tradice a zároveň se rodí nový pohled na společnost i svět kolem nich. Výborný doprovodný komentář odborníků na čínskou historii, sledující společně s divákem filmečky, vzniklé díky koloniální politice západních velmocí, jež chtěly Čínu tak nějak prožrat zevnitř. Dokument by mohl být daleko kritičtější, co se těchto mocenských zájmů týče, ale to by se tyto archivní materiály musely nalézti někde jinde. I tak se divák, znalý historie a britské celosvětové roztahovačnosti, utvrdí v tom, jaká tato koloniální politika asi byla. Dokument mohl také nabídnout i více ohledně Maovy kulturní revoluce, jež v určité fázi dosahovala statusu zvrácenosti a současnou čínskou společnost určitě také dost ovlivnila.

Poslední hodnocení (3 731)

Neznámí hrdinové (2014) (TV film)

08.05.2021

Jennie Gerhardtová (1979) (TV film)

01.05.2021

Ještě než zmizí (2021) (TV film)

01.05.2021

Nahá pastýřka (1966)

27.04.2021

Black Power (2011)

25.04.2021

Boží mlýny - Spící lodě (2021) (epizoda) (E02)

19.04.2021

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda) (E01)

19.04.2021

Captain America: První Avenger (2011)

17.04.2021

Mazlíček (1934)

17.04.2021

Reklama

Poslední deníček (24)

Rozšířené TOPky

Každý milovník kvalitního filmu se mnou bude jistě souhlasit, že vybrat deset nej od všeho a všech, tedy nuceně vynechat další své oblíbené filmy a tvůrce, je náročné a trochu i smutné...

 

Ovšem když něco či někoho skutečně obdivuješ a máš rád/a, vždy si poradíš a můžeš tak ukázat celému světu, co a kdo další patří k Tvým oblíbeným :)

 

Má skromná tabulka rozšířených TOP filmů a tvůrců.

Reklama

Reklama