Havěť (2023)

Průměrná pavoukovina, která má dobré i slabší chvilky, ale žánru ostudu určitě nedělá. Nejvíce hororových je pak prvních třicet minut ze života "typických" Francouzů, kdy nám rejža Vaniček intenzivním a hrůzostrašným způsobem ukazuje, že ve Francii jsou města a místa, která nejsou vhodná k životu. 50%

Late Night with the Devil (2023)

Záznam jedné tv show, která se vydařila a je doslova nabitá zajímavými hosty. Moc líbilo. 75%

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Velkovýrobce hnusistických ideozvrácenin serflix povolal svého hlavního nádeníka Flanagana, aby předestřel pestrou paletu úchylů, umně zabalenou do hororového žánru. Aneb jak svět přichází o nadějného autora. 35%

Mladá dáma (2024)

Tak se nám Millie statečně prohekala až do finále... Pokus o fantasy pohádku zůstává na půl cesty. První půlka zajímavá a vydařená, pak už to kulhá. Jinak prostě Netflix. 50%

Přišla v noci (2023)

Simona Peková jako psycho-tchýně válí a první hodina filmu zaručeně baví. Zbytek filmu je pak málo uvěřitelný a tak nějak vyšumí. Každopádně na tuzemském poli konečně solidní zářez. 55%

S tebou nikdy (2023)

Taková typická romantická komedie z milionářského prostředí, která je slušně předvídatelná i klišovitá. Což v rámci žánru až tak nevadí. Romantická linie mezi dvěmi hlavními postavami pak probíhá na pozadí mohutné ideologie, která vříská z celého filmu. Vrchol romantiky, ať už předstírané nebo skutečné, pak představuje vzájemné strkání prstů do zadku. Vypadá to, že romantickým komediím které uměly vzít za srdce příběhem, inteligencí a půvabem zřejmě odzvonilo. 40%

Před soumrakem (2004)

Krásná romantika. O páté hvězdě rozhodl valčík. 90%

Svatba upírů (1993)

Povedená a skvěle obsazená upírská komedie, kterou můžu s větším časovým odstupem vidět opakovaně a vždycky mě pobaví. Žádné velké umění ale srandy dost, na rozdíl od většiny současných tuzemských rádobykomedií. 55%

Duna: Část druhá (2024)

Dnes konečně v kině. Duna 2 je kulervoucí audiovizuální zážitek pro všechny pravověrné fanoušky sci-fi. Podobnost s dnešním stavem světa čistě náhodná. Duna rozhodně splnila, co jsem očekával. Plný počet nedávám jen v kontextu s Dennisovým filmem Příchozí, který mě dostal o dost víc. 85%

Aftersun (2022)

Je mi líto. Možná předčasně, ale po cca. půl hodině jsem to vzdal.