Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Pokračování fantasy-pohádky, jejíž první film se mi líbil jak vizuálem, tak příběhem. Dvojka pokračuje v tomtéž, akorát přibyly nějaké to nové postavy. Kouzelný vizuál zůstal, došlo i na větší bitvu, která už mě značně otravovala. Dnes si zřejmě většina režisérů myslí, že v jejich filmu musí být nějaká ta epická bitva ve stylu GOT, jinak to nebude ono. Je to asi trochu jinak... Film je poměrně průměrný, za kouknutí ale určitě stojí. Taky je tady jednoznačně vidět, že Disney své kvóty ohledně obsazení bere opravdu poctivě :-) 60%

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Parádní filmová zombie-jednohubka, která sice nijak zvlášť nenadchne, ale dokáže pobavit, což skutečně mraky jiných rádobykomedií nedokáží. Zoey je děsivější než nemrtví, Woody jako Elvis taky nesmrtelný a Rosario s Emmou stojí za kouknutí. Je moc fajn, že si dvojka dokázala udržet stejně dobrou lajnu jako jednička. 65%

Alfa (2018)

Evropa před 20 tisíci lety. Příběh o putování za obživou i za domovem, který se moc nepovedl. Děj je opravdu velice chabý, bez nějakého solidního vývoje a zejména zoufale nevypointovaný. Dramatické scény buď moc nefungují, nebo jsou svojí nereálností strašlivě přepálené. Škoda, protože vizuální stránka je velice podmanivá, ale nakonec je to téměř jediné pozitivum. Hezký film na víkendové odpoledne. 40%

Anihilace (2018)

Výborné sci-fi, které nikam nespěchá a fanoušky žánru nezklame. Příběh mladé bioložky, která se vydává prozkoumat záhadnou oblast X a pokud možno také zachránit svého manžela. Zajímavý příběh, vydařený vizuál, solidní kamera. Jediná výtka směřuje ke scéně, kdy (zbytečně) zemřela Shepperdová. Blbky se utáboří na strážní věži a z nepochopitelných důvodů si stanoviště k hlídání udělají dole na zemi. To byla slušná blbost. Ale jinak mě film solidně bavil. Je fajn, že se Netflix do takových projektů pouští. Alex Garland je jeden z nejzajímavějších současných režisérů. 70%

Anon (2018)

Povedené sci-fi z dílny Netflixu o světě, kde většina lidí nemá soukromí a zločinnost je vyšetřována pomocí implantovaných čipů a naprosté kontroly nad jejich životy. Hackeři to ale dovedou někdy úspěšně řešit... Film má bezvadný vizuál i dobrý námět, kvalitní herce a v druhé polovině i slušný tah na branku. Především pasáže, kdy se detektiv už tak nějak nemůže spolehnout na svůj zrak jsou výborné. Závěr je lehce uspěchaný a nedotažený, každopádně pro fandy sci-fi a dystopických námětů lze snímek jen doporučit. 65%

Apostle (2018)

Celkem teror. Noční můra o hledání unesené ségry bez kompromisů. Intenzivní a brutální. Gareth Evans se s tím rozhodně nemaže. Pro fanoušky žánru určitě ano. 60%

Aquaman (2018)

Velice příjemná komiksová pohádka v níž se James Wan opravdu odvázal a ústřední dvojici to spolu skvěle ladí. Jinak se nejedná v komiksovém žánru o nic nového, ale je to fakt pěkně natočené a kouká se na to parádně. 65%

Avengers: Infinity War (2018)

Ale jo. Film představuje rozhodně to lepší z marvelovek, má i některé nadprůměrné pasáže. Banda superhrdinů se snaží zachránit vesmír před genocidou a maxi-záporákem Thanosem, jehož logika věcí mi lehce uniká a nejspíš to je jasný psychopat. Líbilo se mi tradičně ztvárnění vesmíru i různých planet. Bitvy byly ucházející, rozhodně ne epické. Ale scénáristé se celkem předvedli - převést na plátno tolik postav aby to nebyl úplný chaos je celkem kumšt. Taky mi vyhovovala temnější linie celého příběhu. Ale tipuju, že v závěrečném kvapíku se pomocí prstenu času stejně polovina rozprášených týpků zase vrátí... 65%

Beze stop (2018)

Poutavé vyprávění o svobodném způsobu života v nesvobodném světě. O tom, že drtivému tlaku civilizace se nedá vyhnout a také o tom, že někteří takto žít prostě nemůžou. Výborný Ben Foster a především velký talent Thomasin McKenzie. 60%

Black Panther (2018)

Koukatelná blbůstka za miliony dolarů. Přepálená stopáž i závěrečná bitka. Pro fanoušky komiksů určitě cool, pro mne film na odpoledne. Jednou jsem se zasmál a to se počítá. 40%