Antikrist (2009)

Film, ktorý obsahuje scénu, kde som zavrel oči a vždy ich zavrem, aj keď myslím že viac krát si ho nepustím. Celkovo som príbeh nejak nepochopil lebo to bolo na mňa až moc preumelkované. 5 z 10.

Apocalypto (2006)

Silný príbeh zaodetý v perfektnom vizuále, poháňaný skvelou hudbou a autentickou domorodou rečou. 130 minút plnohodnotného sledovania krásneho prostredia dažďového pralesa. Sledovať postupné prekonávanie prekážok, ktoré pred človeka kladie džungla a pri tom unikanie pred nasranými indiánmi, ktorých ženie túžba pomstiť padlého syna náčelníka je v tomto filme doslova dychvyrážajúce. U mňa jeden z najoblúbenejších historických filmov a preto 10 z 10.

Argo (2012)

Dobrý film, s parádnym príbehom, ale niečo tomu chýbalo, privela rečí a všetka akcia v poslednej hodinke. Nehovorím, že chýbalo vela aby to malo plný počet bodov u mňa, ale na to, že to zhrablo niekolko Oscarov som čakal od filmu viac. Pre mňa 7 z 10, ale možno sa mi to rozleží v hlave.

Assassin’s Creed (2016)

Pekné choreografie útekov a súbojov. Inak prázdne a sterilné. Viac krvi som videl v reklame na zubnú pastu než v tomto filme, kde sa hrajú, že si podrezávaju hrdlá. 2 z 10

Atlas mraků (2012)

Tvorcovia Matrixu sa nezapreli a opäť posunuli svetu film, ktorý aj keby som videl 5x tak nepostrehnem všetky detaily a myšlienky. Kedykoľvek si na tento film spomeniem tak po pamäti si rozoberám rôzne scény. To herecké obsadenie, ktoré je v tomto filme je na prvý pohľad takmer dokonalé a pri pohľade na film si človek povie, že dokonalé aj bolo. Hudba neskutočná. Mňa osobne najviac zaujal príbeh servírky. 10 z 10

Avatar (2009)

Nadšenie! James Cameron opäť udrel klinec po hlavičke a natočil další velkofilm. Stále som tento film odkladal, lebo ma odrádzala 162 minutová stopáž, ale keď už sa to rozbehlo bola to pastva pre oči. Neverím, že tie potvory v tom filme vymysleli triezve mozgy, ale boli dokonalé, presne tak by mohli vyzerať bytosti na iných planétach. Celý film nesie jedno environmentálne posolstvo o nerovnomernom čerpaní neobnovitelných zdrojov a je zameraný na zlepšenie ekologického povedomia verejnosti. Mám taký pocit, že v tomto filme sa premielala aj "amerikánska" politika s vytváraním nepriateľov, aby mohli obsadzovať iné územia. "Pani Alienová" Weaverová dokázala, že nepatrí do starého železa a ja som rád, pretože patrí medzi moje oblúbené herečky. Ešte raz sa zopakujem, že po remeselnej, vizuálnej a zvukovej stránke je tento film stelesnením dokonalosti a preto 10 z 10.

Avengers (2012)

Tak nastal ten deň, keď som si po hodinách predfilmov typu Hulk (2003,2008), Iron-man jedna a dva, Captain America a Thor pozrel film, kde sa všetci títo hrdinovia stretávajú a čelia spoločne švihnutému Lokimu (ktorému som celkom fandil). Prvá 40 minútovka bola pre mňa nudná, ale to asi preto, že by som bol najradšej keby hneď bol smrtelný útok na Zem a hneď sa zachraňovalo. Tých prvých 40 minút nejdem hodnotiť a poviem len že od vtedy to bol vynikajúci film, čo sa superhrdinských komiksových námetov týka. Hudba, herci aj efekty na najvyššej úrovni. 9 z 10

Babadook (2014)

Nebál som sa tak ako som očakával, no film vo mne vyvolal negatívne emócie na podobnej úrovni ako sa to podarilo filmu Hon. Ťaživá psycho atmosféra sa tu dá krájať žabikláčom a "Ba Baa DUK duk DUK!!" mi ešte dlho zostane v pamäti. Ozajstný horor je keď osamotená matka vychováva problematické decko. 10 z 10

Barbar (2009)

Dokonale brutálne a absurdne umelecké. Mikkelsen počas celého filmu zo seba nevysúkal ani slovo. Nepochopil som tiež ani to rozdelenie na kapitoly. Po prvých 15 minútach som bol nadšený, ale nasledujúcich 75 minút som si pekne odtrpel. Preumelkovaná nuda okorenená niekoľkými fajn efektnými killmi. Hudbu som nejako nepostrehol. 3 z 10

Barbar Conan (1982)

Tento film je s najväčšou pravdepodobnosťou otcom všetkých fantasy príbehov s polonahým svalnáčom ako hlavnou postavou. Úžasná hudba musí byť spomenutá ako prvá, pretože tá ťahala film hore. Arnold to tam rezal jedna báseň a film v podstate nemal nejakú pasáž, kde by sa nebojovalo. U mňa jednoznačných 8 z 10.