Ip Man 2 (2010)

Napriek tomu, že jednotka ponúkla počas svojích skoro dvoch hodín veľa, tak dvojka jej neostala nič dlžná a vytiahla eso rukáva. Tým esom bol súboj arogantného boxera a pokorného a vyrovnaného majstra Ipa. Ďalšie dve hoďky vycibreného bojového umenia. 10 z 10

Iron Man (2008)

Ironman bol jedným s mojich veľkých restov, čo sa týka sfilmovaných komiksov. Teraz, keď už ho mám za sebou, nemôžem inak ako sa tešiť na to, že si pozriem pokračovanie. Som tiež celkom rád, že som pred týmto filmom (omylom) videl tú animovanú verziu, pretože síce mali spolu veľa spoločného, ale veľmi ma potešilo, že tu neboli tie nadprirodzené postavy. Herecké obsadenie prefektné a ja som sa celú dobu výborne bavil. Čo sa efektov týka je tento film jedno veľké labúžo. Tony Stark patrí k tomu druhu superhrdinov, kde najväčšia superschopnosť sú peniaze. 8 z 10

Iron Man (2007)

Na DVD bolo napísané Ironman a hovorím si, že doženiem ďalší komiksový rest a ľaľa ho celé animované a nijaký Downey Jr., tak som si povedal tu niečo nehrá ale dopozeral som to. Sklamaný som nebol len mi celý film prišiel príliš azioidný. Mám síce stále nepozretého origoš Ironmana, ale to doženiem a toto má odo mňa 5 z 10.

Iron Man 2 (2010)

Uá! Tak toto bolo minimálne o polovicu lepšie ako jednotka. Prvú časť prekonal na plnej čiare záporák v podaní výborného Rourka. Scéna na VC F1 Monaco ma úplne dostala a žasol som nad tými elektro bičmi. Jednoducho takéto niečo v jednotke chýbalo a tu sa mi to dostalo. Všetko ostatné bolo podobne ako pri prvej časti výborné a preto už nemám inú výhovorku, prečo nedať plný počet 10 z 10. P.S. Tá laserová zbraň bola čerešnička na torte.

Iron Man 3 (2013)

Po pozretí Iron-mana 1,2,3 musím usúdiť, že je to asi najlepší komiksový hrdiny, ktorý sa dostal na filmové plátna. Kam sa hrabe vytrasený Spider-man, večne nešťastný a nasraný Batman alebo nafúknutý Hulk. Opäť sa raz potvrdilo, že najlepšia superschopnosť sú peniaze. Iron-man 3 je film so všetkým, čo k tomu patrí. Je tam akcia, efekty, hudba, parádne obsadenie a ešte omnoho viac. 10 z 10

Iron Sky (2012)

Nadčasový film, ktorý nie každý správne poberie, pretože nacizmus (resp. neo-nacizmus) je pre mnohých veľmi citlivá téma. Ja osobne nemám problém sa smiať na čiernejšom humore a preto som sa královsky bavil aj pri tomto filme. Počas celej stopáže padajú perfektné hlášky a film samotný je satirickým odzrkadlením politiky USA, OSN, NASA a iných srandovných skratiek. Vadil mi ten preživší kozmonaut, pretože asi nesympatickejšieho herca tam nemohli dosadiť. 8 z 10 P.S. Absolútny WIN bolo, keď celá rada OSN vysmiala Severnú Kóreu!!! (myslel som že skapem vtedy)

Jack a Jill (2011) odpad!

Adam Sandler to domrvil až tak, že ani prdy a stupidnosti nejsù vtipné. Tiež nechápem prečo sa Al Pacino takto zahodil. 0 z 10

Jack a obři (2013)

Lepšia verzia Jacka a fazule, plná bojov a dosť drsných killov. Napriek tomu, že sú tu postavy udupané, roztrhané, rozšliapané a rozmačkané nepreleje sa ani jedna kvapka krvi. Ani keď obrovi pukne hlava, vyletí slizké oko ale tekutina žiadna. Hlavný hrdina mohol byť aj sympatickejší, ale sympatie si získal vedúci královskej gardy. Dlho som si lámal hlavu, kde hral ten král a asi po hodine filmu mi došlo, že v Rallye smrti. Hudba rozprávková, digitálne efekty na vysokej úrovni a príbeh obohatený obro-ľudskou vojnou. Čo viac od rozprávky chcieť 6 z 10.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Riadená akčná filmová raketa zameraná presne na diváka mojho typu. Maximálne sympatické obsadenie hercov až na toho policajta trapného. Neviem dokedy bude Cruise vystrájať ako 30 ročný, ale každý krát ma velmi poteší, keď ho v nejakom filme vidím. Chladnokrvný armádny vyšetrovatel spolupracuje s fešnou advokátkou a odhalujú sprisahanie, ktoré som síce po nejakom čase prekukol, ale zážitok z filmu mi to nepokazilo. Remeselne zvládnuté na jednotku s hviezdičkou, s parádným hudobným doprovodom a chvílami strhujúcou atmosférou. U mňa 9 z 10, na plný počet to nie je, ale neviem prese zadefinovať čo tomu chýbalo. P.S. "Potřebuju něco vidět abych Vás tam pustil." "Co třeba sanitku zevnitř?"