Nevědomí (2013)

Opäť raz jedno úžasné sci-fičko. Výborný príbeh o zlikvidovanej zemi a rekonštrukčnom tíme, ktorý sa stará o technickú stránku obranných dronov a ťažobné veže. Tomovi Cruisovi takéto akčné postavy nadmieru pasujú, potvrdilo sa to už pri Mission Impossible alebo Jack Reacher. Nečítal som si obsah ani obsadenie pred zhliadnutím filmu, vedel som len, že tu bude Cruise a aj preto som bol veľmi príjemne prekvapený obsadením Olgy Kurylenko a Morgana Freemana. Neskutočne dobre zvládnutá zvuková stránka filmu. Úplne mi naskakovali zimomriavky pri tom dunení dronov. Záver perfektný s (pre mňa) nečakaným zvratom. Jednoducho tento film mi zahral na moju nôtu a nemôžem dať iné ako veľmi vysoké hodnotenie. 9 z 10 kiež by sa podobných filmov točilo viacej.

Hitchcock (2012)

Perfektne natočený životopisný film. Či už boli niektoré detaily pravdivé alebo vymyslené, vcelku fungovali dokonale a ja som sa bavil od začiatku do konca. Zákulisie natáčania legendárneho filmu Psycho tu bolo vykreslenédetailne a človek si nevšimne nijaký nedostatok ani keby sa moc snažil. Pán Hopkins zase raz ukázal, že nepatrí do starého železa. Hudbu myslím, že ani nemusím spomínať lebo bola adekvátna k prvotriednemu filmu. 10 z 10

Rec 2 (2009)

Nie som zástanca katolíckych princípov a vysvetlení v hororoch, ale tu to fungovalo na výbornú a bolo to fakt prekvapko. Film je rovnocenný konkurent vynikajúcej jednotky. Atmosféra rovnako výborne vybudovaná a ja som sa bavil priamo kráľovsky. 10 z 10

REC (2007)

Dokonalý horor so stupídnou kamerou, aj keď v inej verzii si ho neviem predstaviť. Film som videl už niekoľko krát a vždy je pri tom ten pocit zatajovaného dychu a strachu z toho čo bude ďalej. Ano povedal som strachu. Prvé zhliadnutie bol neskutočný zážitok, na ktorý asi nikdy nezabudnem. 10 z 10

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Moja najobľúbenejšia časť. Tri náročné úlohy pre štyroch mladých čarodejníckych šampiónov. Draky, morské červíky a desivý labyrint pokračujú v mierne hororovej atmosfére, ktorú zaviedla trojka. Sympaťák profesor Moody robil z filmu super show. Záverečný fight na nejakom krchove mi z celého filmu asi najviac utkvel v pamäti. 10 z 10 P.S. +10% za homo-vampire kill

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Od mierne atmosférickej dvojky do skoro hororovej trojky. Toto môžem. Dementori, vlkodlaci a prízraky pridávali filmu na vážnosti a dali zbohom detskej rozprávke. 9 z 10

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Prvý Harry bol jediný, ktorého knižnú predlohu som čítal. Vo filme je zhrnuté takmer všetko čo je v knihe, takže nič dôležité nebolo vynechané. Radcliffe je pre postavu Harryho Pottera ako stvorený. Efekty sú tu na výbornej úrovni a celé to je sprevádzané výbornou hudbou pána Williamsa. Počas celého filmu som sa náramne bavil. 10 z 10 P.S. Wingardium leviosa!

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Každý kto hral PC hru MAFIA si tento seriál zamiluje. Brutálne herecké obsadenie počínajúc Stevom Buscemim a končiac Michaelom Pittom robí z tohto seriálu niečo viac. Prvá séria u mňa padla za necelý týždeň, človek pri tomto nepotrebuje jesť, piť ani spať. Seriál sa síce kvalitatívne nedoťahuje na vrchol kinematografie, ale nemá od toho moc ďaleko. Neviem o čom bude druhá séria, ale svojím spôsobom sa na ňu teším, ale mám aj obavy, že to nedosiahne kvalitu prvej a zabijem pri tom čas. Za prvú sériu 10 z 10 po druhej uvidím ako ďalej.

Ranař (2011)

Áaaaaa! Konečne dobrá komédia z hokejového prostredia, kde navyše hokej nehrá trapný šimpanz. Niekto má na ľade za úlohu streliť gól, niekto nahrať na gól a niekto zošlahať súpera ako žito. Toto je presne to čo môžem hokejové bitky, vyrazené zuby, rozfašírované papule a to celé navyše v štýle komédie. Super záver a vôbec mi nevadila taká nasilu vložená romantická dejová línia. 10 z 10

Nepřítel před branami (2001)

Tento film je autentickým pohľadom na Rusko z doby II. svetovej vojny. Snajperské vyčkávacie súboje mi nedovolili sa poriadne nadýchnuť, aby som Vasilijovi nevychýlil mušku. Herecké obsadenie asi ani nemohlo byť lepšie, lebo Jude Law a Ed Harris sú zárukou hereckej kvaliity. Škoda rýchleho odpratania Rona Perlmana, dúfal som, že vydrží vo filme omnoho dlhšie. Film dokáže svojím vlastným spôsobom celkom silno divákovi zabrnkať na nervy a aj na city. Určite sa tento film radí medzi najlepšie vojnové filmy. 10 z 10