Jack a obři (2013)

Lepšia verzia Jacka a fazule, plná bojov a dosť drsných killov. Napriek tomu, že sú tu postavy udupané, roztrhané, rozšliapané a rozmačkané nepreleje sa ani jedna kvapka krvi. Ani keď obrovi pukne hlava, vyletí slizké oko ale tekutina žiadna. Hlavný hrdina mohol byť aj sympatickejší, ale sympatie si získal vedúci královskej gardy. Dlho som si lámal hlavu, kde hral ten král a asi po hodine filmu mi došlo, že v Rallye smrti. Hudba rozprávková, digitálne efekty na vysokej úrovni a príbeh obohatený obro-ľudskou vojnou. Čo viac od rozprávky chcieť 6 z 10.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Preakčnená rozprávka, akých sa teraz bude točiť kvantum. Inak fajn prostredie a herci. Tú Gemmu Arterton si začínam nejako oblubovať a dúfal som, že Stormare prežije trochu dlhšie. Koniec koncov jednohubka, ktorá neurazí, ale nedávam jej veľké šance v tom, že by som si ju pustil ešte raz. 6 z 10

Klub poslední naděje (2013)

Toto je fakt silný filmový zážitok. No aj napriek dokonalosti po všetkých remeselných ohľadoch mi to ako homofobikovi nesedelo. Odosobním sa a dám tomu plný počet. 10 z 10

Konečná (2013)

Parádna dvojhodinová zábavka, určite to uvidím ešte viac krát, ale prvý dojem to vo mne zanechalo perfektný. Schwarzenegger, Knoxville a Stromare je zostava, ktorá nemože sklamať žiadneho filmového diváka. Prestreliek tu je požehnane a krvi takisto. Sem tam udrie "šerif" nejakú trefnú hlášku. Jediný mi vadil ten agent FBI s ochrnutým ksichtom, toho herca fakt nemusím. Napriek nemu 10 z 10.

Lesní duch (2013)

Masakrózna a šťavnatá jednohubka. Film určite nemal za úlohu vyvolať strach, ale zhnusenie, čo sa mu podarilo pri nejednej scéne. Herci čo hrali postavu Mie a Davida by si zaslúžili určite nejaké ocenenie, lebo podali výborný výkon. Asi navždy mi zostane v pamäti scéna s krvavým dažďom. Pobavil ma tiež David s tým jeho ošetrovaním pomocou pásky na koberce a „McGyverovským“ poňatím defibrilátora. Tento remake nechal moje očakávania ďaleko za sebou a ťahal jeden triumf za druhým. 9 z 10

Machete zabíjí (2013)

Od jednotky slabšie, ale aj tak silný nadpriemer. Radšej si pozriem desať takýchto komédií ako jednu stupidinu, kde sa 16 decká snažia vybaviť si prvý sex. Film je nadupaný hláškami, extrémne absurdnými killmi a ako špeciálny bonus Charlie Sheen. Muzika parádna a už sa teším na Machete Star Wars. 7 z 10

Mama (2013)

Remeselne dokonale zvládnutý film. Dusivá atmosféra vybudovaná tak, až človek čaká, že pri každom pohybe niečo vyskočí alebo sa niečo udeje. MAMA je presne taká aby teenagerov U16 strašila po ceste domov. Polámané ruky a krivý chrbát to k riadnemu strašidlu patrí. Film zábermi na ducha nešetrí a v kine určite pri pohľade na plátno mnohým behali zimomriavky po chrbte (vrátane mňa). Predpokladateľné lakačky sa striedajú s takými menej čakanými a niekedy obyčajné buchnutie dverí nadhodí aj mnohými horormi skúseného diváka. Zápletka a dôvod prečo MAMA zostala na svete je celkom fajn, taká neopozeraná. Najviac ma film potešil tým, že záver neskončil tradičným akože happy-endom, kedy sa v poslednej scéne MAMA vracia a otvára dvierka nasledujúcim pokračovaniam. U mňa 10 z 10. Myslím, že keď sa niekto po tomto filme v noci zobudí na nejaký podivný hluk alebo zlý sen, tak určite od strachu nezakričí: "Mamííííííííí!!!"

Město nemrtvých (2013) odpad!

Nie, tento rok (2013) som nevidel ani jeden dobrý zombie horror, tvorcovia majú 3 mesiace aby to napravili. Toto je nadpozemská stupidina, ktorej dali korunu roboti. Lundgren tu spadol medzi ostatných nevýrazných hercov a svojím výkonom nijako neoslnil. 0 z 10

Millerovi na tripu (2013)

Stalo sa mi už druhý krát po sebe, že až na konci roka sa objavila komédia, na ktorej som sa naozaj z chuti zasmial. Úprimne a nesilene. Minulý rok to bol Méďa a tento rok to sú Millerovci. Perfektne absurdný humor, dej prešpikovaný trápnymi situáciami (najlepšia bola scéna s tarantulou) a to celé v podaní prvotriedneho hereckého obsadenia. 10 z 10

M is for Mackinaw (2013)

Priemerný kraťas, ale za ten záverečný zvrat si to hviezdu naviac zaslúži. 8 z 10