• Krátkometrážní

Nikdy nezestárnou (2018)

Tie výpovede sú veľmi cenné. Taktiež spracovanie do dnešných farieb filmu dalo možnosť ľuďom sa do toho vžiť. Oproti klasickým dokumentom, ktoré rozoberajú fakty z mnohých bojíšť, toto bolo skôr orientované na život bežného britského vojaka na konkrétnom fronte. Brutalita z bojísk v Srbsku alebo v Halíči tu nie je ani len spomenutá. Nedozviete sa ani nič o vojnových pilotoch, vojne na mori, genodíce Arménov a dáva si to dlhý čas, kým to vhupne do farby, ale za to je to veľmi cenné pre vžitie sa do situácie mnohých vtedajších mužov, ktorí boli len číslom a tak sa s nimi narábalo.

Odvrácené póly (2015)

Nebolo to zas až tak zlé, aj keď, bolo to predvídateľné, to áno. Bolo tam aj veľa náhod, ale bavil som sa. Možno mi chýbali romantické filmy s dávkou humoru alebo ma bavilo ako to hrali, no hlavne to bola oddychovka zo súčasnosti bežných ľudí.

Herbář (2013) (pořad)

Tie informácie sú pre mňa veľmi cenné a som rád, že si ich môžem dohladať aj na webe. Moderátorky sú veľmi príjemné.

Polopatě (2013) (pořad)

Som rád, že na webe sa to dá pozrieť, lebo toľko užitočných informácií teda nemá hocijaký program.

Kolonie (2015)

Emma Watson s ľavičiarmi proti pravicovej diktatúre, tak to bolo celkom potešujúce vidieť, aj keď asi nie veľmi prekvapujúce. Film bol napínavý, aj keď som chcel vidieť iné veci rozoberať, no tento príbeh, najmä ak sa v závere ukázal ako pravidový je, ma priam šokoval. Natrafil som na to v TV v neskorej noci a skrátka som to musel dopozerať, čo je známka toho, že si ma to získalo.

Mauthausen - tajné popravy Čechů (2012) (TV film)

Šialené, čo sa dialo. Dobré, že ešte stihli natočiť hovorené spomienky ľudí, čo to zažili, aj keď je to len krátky popis dlhých hrôz.

Věčná Slavia (2016)

Ak to porovnám s dokumentmi o Chelsea alebo Manchesteri United, tak aj tento aj ten o Sparte sú odvar najmä čo sa týka informácií, ktoré som čakal, že mi o kluboch dajú. Má to možno stráviteľnú formu, ale z tohto necítim vášeň pre tie kluby iba suchú prácu.

Naše krev je Sparta (2014) (TV film)

Pomerne povrchne spracovaný dokument. Síce tu boli rôzne zábavné prvky, ale obsahovo málo informácií aspoň pre mňa.

1936: Nacistický olympijský sen (2016) (TV film)

Nečakal som takéto spracovanie, ale tie hrané časti boli z môjho pohľadu kvalitné. Informačne som sa tiež obohatil, akurát keď si človek uvedomí ako desivé to bolo, vníma to inak.

Anarquia - Un pueblo en armas (1937)

Podrobný popis vtedajšieho anarchizmu, až v oslavnom duchu. No tá prehra neprišla len kvôli zrade či vojenskej nevýhode, škoda že sa to nevenovalo aj zverstvám práve tak oslavovanej strany a príčinám.