Saw X (2023)

Celkom dobré to bolo, ale chýbalo tomu určité kúzlo. Táto časť bola trochu romantická až filozofická. John Kramer tu vyzerá skoro ako hrdina, ktorý bojuje proti zlu. Trochu zvrátené, ale dalo sa vydržať.

Sound of Freedom (2023)

Veľké odhalenie sa nekoná, zase sme tam, kde sme boli. Rozvojové krajiny sú tie zlé a Amerika ako vždy, tá dobrá. Statoční Američania zachraňujú bezmocné malé deti. Žiadni ilumináti, žiadni boháči z Floridy alebo z Kalifornie. Len upotení a špinaví grázli s pochybným pôvodom. Ďakujeme Jim, že si nám to ukázal takto natvrdo. Konečne vieme pravdu.

Ostrov (2023)

Celkom dobrý film. Chcelo by to menej dialógov a viac prírody, ale dalo sa pozrieť. Na malom ostrovčeku veľký vodopád. Ale čo tam po logike, hlavne, že je romantika. Tak ma napadlo, či tú haváriu nemá na svedomí Alice, ženy sú nevyspytateľné.

Gomora (2014) (seriál)

Don Pietro Savastano, La Scampia, neapolský Luník 9, Ciro Di Marzio a Gennaro. Seriál je napísaný tak, aby sa mafia čo najviac zhnusila divákovi. Zo začiatku sa to dalo pozerať, don Pietro vládol tvrdou rukou. Ale keď ho zabili, prestalo ma to baviť. Ostatní herci už v sebe nemajú to kúzlo.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Debilný koniec. To som nečakal. Ale je tam plno dobrých scén, hlavne bojových. A tiež plno skvelých hercov. Nie je to len o zabíjaní, ale aj o priateľstve. Zvláštne, nevieš, či ho máš zabiť alebo zachrániť.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Lisa Charmon! Poďte sa pozrieť, Lisa Charmon je tu! Myslím, že táto holka by mohla robiť čokoľvek. To, že hrala šach, je iba náhoda. Videla príležitosť a využila ju. Pravdepodobne najsilnejším prvkom seriálu je Anya Taylor-Joy, bez nej by to nebolo ono. Skvelý príbeh priviedla k dokonalosti a úplne chápem, prečo sa tvorcovia boja natočiť pokračovanie.

10,5 stupně (2004) (TV film)

Je mi jasné, že na tomto serveri pozerať na hodnotenie je zbytočné. Som rád, že takéto filmy sa natáčajú, aj keď ich je veľmi málo. Rozhodne sa na to pozriem radšej, než na nejakého hlúpeho Avatara. Dej je nabitý udalosťami, má vysoké tempo a ukazuje bezmocnosť ľudí voči prírode. Škoda, že aj dvojka nebola natočená rovnakým štýlom.

Ďáblovi běžci (2019)

Je to rozhodne lepšie, než to, na čo sme zvyknutí v poslednej dobe od Nicolasa Cagea. Keby tam nebol liberálny koniec, dal by som aj viac. Film ukazuje cestu kokainu do USA a praktiky drogovej mafie. Každý, kto stojí v ceste, je buď kúpený alebo odstránený. Som rád, že Nicolas Cage vie zahrať aj bezcharakterného hajzla, nie iba bojovníkov za spravodlivosť. V tom spočíva veľkosť herca. Tak čo, dáme lajnu?

Rychle a zběsile 9 (2021)

Stará dobrá klasika, naháňačky, bitky a plno rozbitých vecí. Lietame, skáčeme a robíme kotrmelce. Tak je to správne súdruhovia, tak to má byť. Pretože to je tá správna hollywoodska zábava. Uáááááááááá!!!

Pod rouškou temnoty (2022)

Jeden z lepších filmov Liama Neesona. Ukazuje prehnitosť amerického systému, kde účel svätí prostriedky. Obyčajní ľudia radšej nechcú nič vedieť, sladká nevedomosť. Naháňačky, prestrelky, osobné súboje, akčňák ako má byť. A k tomu dobré hlášky. Strelné zbrane nie? A čo výbušniny?