Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Ve třinácti jsem z toho byl totálně odvařenej a odpočítával jsem dny do televizní premiéry, ale v současnosti se mnou ani rozšířená verze nehnula. [60%]

Temný rytíř (2008)

Já nevím, prostě mi to nesedlo. Myslím si, že musíte být komiksový maniak, abyste si to ocenili, ale stejně ipřesto mi Burtonův Batman připadal mnohem více batmanovitější než toto. Kdyby tam byla cítit alespoň temná atmosféra jako u Burtona, ne prostě nic. Jedna věc, kterou ale musím zdůraznit je JOKER. Díky Heathovi mi v paměti alespoň něco z Temného rytíře zůstane. [60%]

Matrix (1999)

I. díl Matrixu je bezpochyby nejlepší sci-fi všech dob, ale jedničkou to mělo skončit, protože pokračování mu hodně uškodilo. [90%]

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Děj se odehrává v jedné místnosti, ale ipřesto mě to upoutalo více než Star Wars. Hold pokud má člověk dostatečně bujnou fantazii a rád přemýšlí, tak film nemusí mít ani milionový rozpočet. [95%]

Sedm (1995)

Fincher předvedl, že je mistrem svého řemesla. Podle mě se jedná o nejlepší krimi-thriller. Celou stopáž jsem buď skřípal zubami, zakrýval si oči, nebo lapal po dechu. [95%]

Big Lebowski (1998)

Úsměvný počin bratří Coenů v čele s Jeffem, Johnem a Stevem, který se pro mě stal po delší době vyloženě kultovním. Jednotlivé scény společně s geniálními hereckými výkony jsou jednoznačně předností snímku. Někdy si třeba vzpomenu, jak leží Dude ve vaně a Němci na něj pustěj kunu a rychle běžím k pc, abych si to pustil. Opravdová lahůdka, která vás možná napoprvé nechytne, ale vážně jí zkuste dát druhou šanci a uvidíte, že nebudete litovat a budete u Big Lebowskiho brečet smíchy jako já. [95%]

Legendy z Dogtownu (2005)

Při snímku mě napadl kousek z textu jedné známé písničky, který dostatečně charakterizuje atmosféru Legend, a to "Born to be Wild". Mě osobně se hudební doprovod opravdu líbil a i příběh jakožto báječné výkony všech aktérů, především Emila. Závěrečnou scénu ve vypuštěném bazéně mám hodně rád. [95%]

Opravdová kuráž (2010)

Moc westernům neholduji, ale vyjímka potvrzuje pravidlo. Jeff to s tím přízvukem už docela přehání, není mu moc dobře rozumět. Ten konec si tvůrci mohli odpustit, byl zcela zbytečný. [80%]

Cashback (2006)

Choutky malířovy duše mě minuly obloukem. [70%]

Kytice (2000)

Výborné filmové zpracování básnické sbírky Kytice J. K. Erbena. Vodník a Svatební košile mají kvality 5*, ale zbytek bohužel loďku tahá ke dnu. [80%]