Earth (2007) (TV film)

GENIÁLNÍ, OKOUZLUJÍCÍ A VELKOLEPÉ! [100%]

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Skřípaly mi zuby, ježila se kůže, třeštily mi oči a tuhla krev v žilách. Tohle moc filmů nedokáže. [90%]

Nedotknutelní (2011)

Černá komedie bez jediného kazu... "Vše, co může být řečeno o přátelství, se mu podobá asi jako botanika květinám." (H. D. Thoreau) ... Stále více mi Francouzi dokazují, že jsou mnohem větší umělci než kdokoliv jiný, mají ten správný vkus a vědí přesně, co kam napasovat, aby to správně vyznělo. V tomto případě mě sled okolností mnohokrát dovedl až k samovolnému, nekontrolovatelnému výbuchu emocí, který nebral konce. Ani chvilku jsem neměl pocit, že je něco nepřirozené. Film nabízí upřímný a chytrý humor, který neztrácí na kouzle ani po vícerém zhlédnutí. ... S odstupem času musím říct, že Intouchables by bez obou hlavních představitelů neměl ani zdaleka takovou sílu.

Crash (2004)

Až přespříliš hra na city. Co se může jevit pro někoho naprosto dokonalým počinem, pro mě je vskutku průhledné a vyděračské průměrné dílko. [70%]

Za lepší život (2011)

Netypický americký film, který mě velice potěšil. Obětavý otec mexického původu, jež je ilegálním přistěhovalcem, žije se svým synem v USA a dře se jako mezek každý den od rána do večera a snaží se pro svého syna zajistit co nejlepší budoucnost, ale ne vždy se vše v životě podaří tak, jak bysme si přáli. [80%]

Gran Torino (2008)

Bravurně zpracovaný neobyčejně obyčejný příběh o osamělém válečném veteránovi, který nesnáší asijské přistěhovalce, za které nakonec položí svůj vlastní život.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tento filmový diamant patří mezi tu nejúžší elitu nejlepších filmů všech dob a to nejen zde, ale i na IMDB a svoji pozici si právem zaslouží. Kdybych se měl vyjádřit o kvalitách filmu ve zkratce, tak asi nejlepší režie Miloše Formana a nejlepší herecký výkon Jacka Nicholsona. Oscara bych dal s klidným srdcem i Dannymu de Vitovi, kterého jsem si oblíbil ze všech postav nejvíce. Každopádně celá herecká sestava hrála absolutně famózně a mě nezbývá než se jen kochat znova a znova. [90%]

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Benjamin má své nesporné kvality, které rozhodně mají hodnotu 5*, ale mě se nezdál až tolik oslňující a vyjímečný. Podobně originální kousky byly natočeny již dříve viz. např. Forrest Gump. Brad Pitt opět předvádí, že je kvalitním hercem hodný svého postavení, který dokáže zahrát téměř cokoliv. [75%]