Dobré ráno, Brno! - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

Průšo, jsi velmi schopný rejža. Ale na scénáře potřebuješ profi kolegu, neb bez něj je to takové mdlé. A ač nejsem žádný přehnaný estét, tím hovnem na kapotě jsi to zabil.

Docent (2023) (seriál)

Scénář Mareš-Malinda, a přesto to nefunguje. Režie Jirka Strach, a přesto to nefunguje. Hrají Vetchý, Trojan, a přesto to nefunguje.... Njn, občas se i hezkým rodičům narodí škaredé dítě. Tady se narodil špatný scénář, špatná režie a špatné herecké výkony... suma sumárum 30 %.

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Děj zatím nic moc, teprve se rozbíhá, tak jukneme na postavy. Trojanův mimoňský docent je hodně cajk, dvojčata taky. Vetchý roli šéfa mordparty hrát neměl, protože vzhledem k žánru a osobám scénáristů se jeho postava plete a nevyhne se srovnání s Kozákem z Případů. Ramboidní Vořech je pak úplně mimo. Taková ambiciózní blbkocajtka může existovat v primáckých VIP nebo nováckých Spešlech, ale v detektivkách blízkých realitě nemá taková postava co dělat. Leda by tam byla jen proto, aby Mareš demonstroval (stejně jako v Případech), že nemá ženské u policie rád.

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda)

Postavy Šery a Fousové jsou velmi špatně napsané a ještě hůř zahrané. Překvapí to zejména u Vetchého, který v jednu chvíli řve jako magor, ale v navazující scéně už je jako mílius. Možná ale jde o chybu režie nebo střihu. To Ramba řve pořád a její postava je zcela nevěrohodná. S takovým IQ (viz první díl) a vznětlivou letorou by ani náhodou neprolezla policejními psychotesty.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Divácké rozčarování spočívá v nepochopení žánru. Není to žádná romantika nebo fantasy, ale čistokrevná komedie, resp. parodie. Něco jako Bláznivá střela nebo Růžový panter. Třeba Damián s Matoušem jsou luxusní komediální dvojicí. Ty plky, co vedou, a jaké grimasy u toho dělají. Paráda. V linii ze současnosti je humor slabší, ale i tady se najdou perly. Třeba choreografie bitky v kuchyni a Eliščiny údery á la John Wick. K popukání. A baví mě i drobné dada vtípky. Třeba když Smetanová po rvačce vyvalí růžovou podprdu, do které nemá co dát. Osobně jsem se celou stopáž od srdce řehtal, a to jsem byl střízlivý. 80 % a těším se na další díly.

Eliška a Damián - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Tvůrci tvrdí, že natočili pohádku, ale přitom do tohoto dílu zakomponovali vynález viagry a markýrovaný gay oral. Je to pecka, skvěle se bavím. Nejen díky ujetému scénáři, ale třeba jen tím, jak většina zúčastněných toporně a ochotnicky hraje. Už chybí jen vichr z hor.

Eliška a Damián - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Tohle je český „The Room“. Je to tak blbé, až je to boží. Když se v roli falešného instalatéra zjevil Vaněk s parukou 80leté babči a nalepeným knírem pornoherce ze 70. let, spadl jsem smíchy z gauče.

Eliška a Damián - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Správce sjetý lysohlávkami a gerontofilní mamina od marmelád, kterou rajcuje santaclausovský děda Rakytník. Komediálně-recesní jízda pokračuje. P.S. A nevážení „odpaďáci“, jděte do prdele. Kdyby se vám to fakt echtovalo, tak na to po prvním, druhém dílu zanevřete. Ale že tady furt exhibujete, vypovídá jen o tom, že na to vůbec nekoukáte a hejtujete to ze setrvačnosti.

Idol - Zpívající kočička a myší ocásek (2023) (epizoda)

Na můj vkus je tam moc negrů, vepřů a negrovepřů. Tzn. nic pro 50+ A ještě je tam zoufalý ubožák Azaria, který se ponížil omluvou, že v Simpsonech namluvil Apua (zvracím). Takže ani depka se slabými dvoječkami to nezachrnání.

Jedeme na teambuilding (2023)

Nekorektní pecka, řezal jsem se prakticky nonstop. A zpruzený Kotek je top.