Hledám dům holubí (1985)

Na svou dobu neslýchaně kvalitní hudební doprovod pro rodinný film. Kdo nezažil onu dobu anebo mu Pražský Výběr, Čok a Kocáb nic neříká, snímek mu nemá co nabídnout.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

I když se jedná o recyklát předchozích filmů, stále můžu říct, že jde o terminátora sakra zábavného. Vážnost děje je citlivě nabourána občasnými vtipnými momenty a celkově se jedná o parádní akci. V podstatě je to grandiózní ukončení trilogie. Další díl by mohl být už jen o současné válce se stroji, ale to už by nemělo tu původní atmosféru terminátora. Mám vyloženě obavu se shlédnutí Salvation a Genisys.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Ještě nikdy mě nebylo líto, že dávám odpadní hodnocení, až doteď. Ale tohle je prostě nevtipná nevkusná novácká reklama na odpornou popkulturní seriálovou společnost. Film je absolutně prázdný a zoufale nudný. Bolek ztvárnil duševně zakrnělého Bohuše, který zřejmě přicestoval z minulosti 92. roku. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit nulový myšlenkový progres postavy, která se za 22 let života ničemu nepřiučila. Kdysi tak excelentní komik a klaun klesl na tvůrčí dno.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tenhle film jest pro mě definicí klasiky akčního žánru a etalonem poctivého filmu z 90.let. Též ve své době i technologicky nadčasový. Dívám se rok co rok, někdy občas vynechám, ale nikdy se dostatečně nevynadívám.

Terminátor (1984)

Parádní thriller s Arnim v záporné roli, což už je samo o sobě v jeho tvorbě věc vskutku nevídaná. Hutná atmosféra, výborné ozvučení (všimněte si, že Fiedel zakomponoval do své hudby klasický zvuk úderu těžkého kovu o kov, což dává dohromady právě onu hutnou surově mechanicko - robotickou podobu celého filmu) a samozřejmě výborná parta herců. Spousta hlášek a situací je parodována či zrekonstruována i ve druhém díle. Trochu zamrzí některé méně zdařilé triky, což se nedá zcela omluvit datem výroby filmu. Podívejte se kupříkladu na "Věc", která je z roku 1982 a při které měli tvůrci dle mého názoru mnohem těžší úkol, neboť jejich rekvizity byly organického původu a výsledek i dnes působí neuvěřitelným dojmem. Výsledný zážitek to ale příliš nekazí, pořád se jedná a velice chytlavou klasiku.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Der Fliegende Ferdinand, sci-fi klasika z osumdesátek vzniklá z kooperace ČSSR a SRN s hudbou Karla Svobody.

Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Méně oblíbený Hill-Spencer snímek, zřejmě díky větší míře infantilnosti. Spíše průměrák. "Zjakatum !"

Toy Story: Prehistorický (2014) (TV film)

Příjemná jednohubka. Toy Story se standartní vysokou laťkou a ten kočičí andílek....ta kočička.......když promluví, je to jako...ja nevím....jako když vám něco velmi milého vyloudí upřímný smích od ucha k uchu a zároveň je vám do breku.