Inujaša: Tenka hadó no ken (2003)

Ze všech Inuyasha filmů mě tenhle bavil nejvíc. Nejspíš díky silnému příběhu, který rozvíjí a osvětluje vztahy mezi hlavními postavami a netočí se výhradně kolem Inuyashi samotného, ale jeho starší bratr taky konečně dostal trochu prostoru. Už samotný úvod u moře měl výborně tajemnou atmosféru. A hudba je jako obvykle skvělá.

Troja (2004)

Nevím jak to, ale během filmu jsem se opravdu hrozně nudila. Navíc mi pokaždé stoupla žluč, když jsem viděla projev Otřesného Orlanda. Dokonce mě pár záběrů na jeho lesklé vytřeštěné oči děsil. Myslím, že tohle je naprosté dno jeho (ne)herectví a co hůř, nemá ani trochu šarmu, abych mu věřila aspoň že tu Helenu svedl. Vedlejší postavy to naštěstí zachraňují a film mě bavil pouze, když se zjevil Bana, Burrows nebo O'Toole, dalo by se říct, že za každého po hvězdě. No a Pitt vlastně taky nebyl špatný. Jinak akční sekvence neurazí, hudba OK, ale u některých scén až moc připomíná Lisu Gerrard a Gladiátora. Je to možná zábava, ale naprosto bez jiskry.

Dorian Gray (2009)

Mizerně pojatá první část dost sráží celý film. Jednu scénu tu máme Doriana, jak vyjukaně kouká na nádraží, v další scéně se zamiluje a okamžitě zasnoubí, najednou se účastní orgií, pak zase brečí, vzápětí je zase v klidu a jde zas do bordelu... No prostě divný. Ale jakmile začne bejt zlej se kvalita zvedá. Dobrý vizuál, hodně dobrá hudba a solidní výkony Bena Barnese a Colina Firtha a většiny ostatních vedlejších postav. Povedly se scény s obrazem, ačkoliv samotný obraz tam zas tak často vidět není. Konec by možná mohl být lepší, ale byl docela uspokojivý. A tak by se koneckonců dal shrnout celý film.

Loď duchů (2002)

Jsou dva druhy špatných hororů. Horory co jsou tak stupidní, že se ani nedají dokoukat (remake Mlhy, většina pozdních Hellraiserů) a horory špatné, ale s alespoň nějakou obsojnou zápletkou a efekty. A to je přesně případ Lodě duchů. Minimálně za úvodní scénu + flashbacky na čistku si Loď duchů nezaslouží úplně zavrhnout. Je to ještě celkem snesitelná hororová jednohubka s atraktivním prostředím, pár slušnými lekacími scénami a několika libovými úmrtími. Taky se tam mihne Gabriel Byrne a čím dál lepší Desmond Harrington.

Pan Rosnička (2005)

Nicolas Cage se u mě řadí k hercům, kterých je mi v jejich novejch filmech buď líto nebo mi přijdou směšní (jako Cage v Rituálu - odstrašující případ) ale čas od času překvapí. Pan Rosnička patří k té poslední možnosti. Cage tu hraje příjemně civilně, nemá ujetý účes a jeho problémy jsem mu opravdu nezáviděla. Dokonce se najde i pár úsměvných a vtipných momentů a Michael Caine je tradičně výborný. Fajn film co neurazí.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Přesně si pamatuju, do jaké chvíle mě bavila knížka, když jsem jí jako malá četla. Do chvíle, kdy Lucinka navštíví fauna v jeho domě. A přesně si pamatuju, že film mě bavil do té samé chvíle. To si ještě totiž udržuje punc pěkné pohádky s krásnou zasněženou atmosférou, než přijdou na řadu CGI mluvící zvířata (nesnáším je) a rozbředlý děj. Dorazil mě militantní Santa a jeho vražedné dárky, které rozdával s taťkovským širokým úsměvem. Obě starší děcka jsou nesympatický, hlavně ten nejstarší Mirek Dušín. Plus jedině za Tildu Swinton - lepší královnu nemohli najít. Princ Kaspian ovšem posunul Narnii ještě níž, takže tohle by tím pádem ještě nemělo být nejhorší.

Americké psycho (2000)

Jenom Christian Bale dokáže v pláštěnce naporcovat sekerou kolegu za zvuků "Hip to be Square" s takovou grácií a je to zase jenom Christian Bale, kdo dokázal jinak nepříliš zajímavý thriller pozvednout do lehkého nadprůměru.

Sedm (1995)

Nepřekonatelný vrchol Fincherovy tvorby a thrillerů vůbec. Žádný jiný film tohoto žánru nedosahuje kvalit Se7en, ačkoliv rozpoutal vlnu napodobenin a obšlehů. Absolutní špička.

Vetřelec ³ (1992)

Fincher se tady trochu utnul, ačkoliv zas tak strašné to taky nebylo. Odklon od klasické alienovské atmosféry a stylu vyprávění nebyl tak špatný, jako nesympatický vyšinutý vrahouni, ze kterých vyčnívá jen dobrý výkon Charlese Dance. Možná se Henriksen neměl ukázat až asi minutu před koncem, filmu by prospělo, kdyby mělo aspoň pár herců charizma. Samozřejmě Sigourney je fajn jako vždy a docela se mi líbil konec, musím ale uznat, že následující Vetřelci - vzkříšení, se mi líbili o trochu víc.