Osamělý jezdec (2013)

Pro mě obrovské překvapení, které je lepší než poslední tři Piráti (pokud jsou tedy celkově čtyři). Film si na nic nehraje, je to především popcornovka, jak má být - akce, vtip, fajn hudba. Mouchy ve scénáři mi nijak extra nevadí, myslím si, že kdybych chtěl vidět dokonale sestavený film (scénář, děj, sled scén), tak bych nejspíš ani do kina nechodil na takový snímek, který se ani takto neprezentoval (proto moc nechápu lidi, kteří kritizují tento film po stránce logiky atd., přičemž, jak jsem již psal, film si nehraje na Nolanovky, Finchera apod.). Překvapením je hlavně, protože jsem čekal pouze nepovedené Piráty v poušti, ale místo toho jsem se dočkal zcela autonomního filmu, který disponuje fajn herci (Hammer to zvládl parádně, Johny si u mě polepšíl, protože i když to byla jeho typická - dnes již krapet nudná- herecká póza, dokázal mě i tak ní bavit, no a Wilkinson a Fichtner- to jsou parádní záporáci.). Sečteno a podtrženo = skvělá akční a vtipná zábava za 4/5.

Muž z oceli (2013)

Do dvou třetin skvělý film a nejlepší adaptace Supermana a jedna z nejlepších komiksovek, co byly natočeny. Avšak ke konci tomu realistickému střetu dvou světů ubere megalomanské pojetí. Což o to, triky jsou skvělé, ale prostě do celkového filmu mi ten konec nesedl, což je škoda, ale i tak je to stále hodně dobrý film. Výtečné herecké obsazení - Cavill to zahrál skvěle, Crowe - scény s nim byly jedny z nejlepších ve filmu, Costner taky fajn ale i ostatní, kdo mi nesedl byla představitelka Lois, ale přivřu oči. Hudba byla taky fajn a myslím, že Zimmer se vyvaroval svých typických hudebních propojení a opět přišel s něčím novým. Našlo se i pár klišoidních scén, které se kupily hlavně ke konci, ale zkrátka za celý časový rozsah si film minimálně 4 hvězdy zaslouží. S druhým dílem se prý už počítá, já tedy jen přeji tvůrcům, aby postupovali opatrně a navázali tak na skvělý první snímek.

Podfukáři (2013)

Těžko zařaditelný film - thriller je tomu asi nejblíže, ale takový, který opravdu baví a drží svou pozornost do konce, který je sice překvapivý, ale ten jediný mi přijde pokulhávající na celém film, neboť ono slibované epické finále a s ním trik se aspoň mě nedostalo. I tak, jak jsem již zmínil, je tento film skvělá zábava s překvapením (a ne jedním). Líbilo se mi, že po většinu snímku čtveřice iluzionistů je spíše takové synonymum pro tajemno a napětí, co asi zase udělají, a naopak linka vyšetřujících detektivů dostává nejvíce prostoru, tudíž si kouzelníci nechávají jistý odstup a nadhled nad divákem a to je fajn. Nevím, čím by tento film byl bez skvělého obsazení. Šel jsem na tento film více méně neobeznámen s tím, co mám očekávat, tudíž vidět tváře Caine, Freemana, Harrelsona, Ruffala a hlavně Mélanie Laurent bylo nejenom překvapením, ale také nadšením. Nevím, zdali je to na čisté 4 hvězdy, možná ne, ale mě to nezklamalo, bavil jsem se a ten konec nějak překousnu.

Star Trek: Do temnoty (2013)

V duchu jedničky pokračuje tento druhý díl, který je lepší hlavně díky skvělému záporakovy. Jinak to, co bylo na jedničce fajn, je i tu - tzn. žádný patos kolem, nebo slátaniny, sci-fi s vcelku chytrým scénářem (u podobných "akčňáků" bývají často logické trhliny ve scénáři, tam jsem jich našel málo, možná dvě tři), skvělým hereckým obsazením a také ,alespoň pro mě, feelingem ve stylu old school, který je zabalen do moderního kabátu. Když si vzpomenu minulý rok na Promethea, který touto dobou se také promítal v kině, je zde vidět krásný rozdíl, kdy Star Trek si na nic nehraje a je daleko napřed před zmiňovaným Scotovým vrakem. Zkrátka Abramsovi to jde. Můj kamarád zarytý fanoušek Star Wars po dnešním shlédnutí filmu pronesl "Ok SW je v dobrých rukou." - když to říká i on, tak tomu věřím taky a jsem zvědav. PS: Více rolí pro Cumberbatcha!

Pařba na třetí (2013)

Jiné, než dva předchozí díly. Řekl bych, že na jednu stranu se tímto dílem tvůrci umírnili a zvážněli, na stranu druhou to posouvají ještě někam dál a to ve všem (akce, humor, téma...). Do kina na komedie tolik nechodím, ale tohle bylo skvělé a stálo to za to. Přišlo mi to až trochu nostalgické. Někdy až za hranou Alan, ujetý Chow a skvělý Phil a Stu, díky za ty tři díly bláznivin. Solidních 75-80 %.

Training Day (2001)

Je to drsný. Hawke je borec a vládne filmu, za něj tři hvězdy, ale jinak...

Umění zapadnout (2011)

Tyto "feelingové" teen filmy mám vcelku rád, ale tento mě moc nepřesvědčil. Možná by to nebyly ani ty tři hvězdy, ale za Emmu Roberts jednu přidávám. Tyto role ji sednou (It´s kind of funny story), jsem zvědav, kam se vyvine dále.

Iron Man 3 (2013)

Ono to pro mě asi ani moc zklamání není. Iron mana jsem prožíval hodně, ale spíše jen první díl, když jsem byl mladší. Kdyby této sérii nekraloval Downey, tak bych ji nejspíše ani tolik neregistroval, ale s tímto pánem, musím říct, že ji mám rád. Asi ne tolik rád, jako třeba podobný šálek kávy/čaje jako sérii od Nolana (Batman), ale i tak si ji rád občas pustím. Třetí díl je jiný než ostatní, ale i tak, prostě vtipný akčňák, který je nadstavený právě hercem v hl. roli. Vtipný tento díl rozhodně je a ta hodně zmiňovaná sebeironie je dosti povedená. Herci jsou fajn (Ben Kingsley si to hodně užíval a Pearce to je naprosto brilatní herec - to se ví již déle), co mi ale trochu vadí je zbytek - příběh hlavně (kromě skvělé sekvence v s malým Mechanikem). bla bla... už je pozdě . jedna ráno, zkouškové uprotřed...... no 3-4 hvězdy, ale je tam Downey , tedy Tony, tedy pardon - Iron man.

Nevědomí (2013)

Po dlouhé době v kině a i to možná o hodnocení rozhodlo. První půlka filmu naprosto bez chyby, následná zápletka ovšem pokulhává, ale nakonec závěr, který může překvapit a na víc, je závěrem velmi dobrým. Opravdu po delší době sci-fi, která je velmi povedená, čistá práce. A to po většině stránkách - úžasný svět, výprava, kamera, parádní soundtrack (ty bicí mi připomínali 80. - 90. léta, ano vzpomněl jsem si na Top Gun), no a i herci - musím říct, že Tom Cruise u mě dosti stoupl, možná je v soukromý, jaký je, ale herec je to skvělý a tyto scifárny mu sedí (Válka světů ap.) a musím říct, že svými výkony předčí většinu mladších kolegů. Ostatní odvedli také pěkné výkony, ale kdo mně překvapil byl Jaime Lannister, tedy Nikolaj, nevěděl jsem, že ve filmu hraje, ale byl jsem za něj velmi rád a modlil se, aby jeho charakter neskončil smrtí..... Celkově tedy 5 hvězd, možná s mírně přivřenýma očima, ale, co fajn kino zážitek, šel bych ještě jednou, ale je to drahé.

Gebrian versus (2012) (pořad)

Nejlepší pořad na streamu a skvělá věc celkově! Jen škoda, že se problematika týká jen více méně Prahy (no týká, minimálně v pořadu ano). Tak třeba časem toho bude z republiky víc. Jen tak dál. Ad. Po pár dalších dílech beru zpět, tématika dílů se zabírá celým územím českých měst. Pořad neztrácí kvalitu, ovšem některé díly mi přijdou lehce hluché.