Souboj s rodinou (2019)

Film zůstal velice těsně pod 4* hodnocením. Určitě je to moc příjemný film, jen až příliš dělaný jako rodinný. Chybí více tréninkových záběrů, více psychologie přeměny z malé holky v bojovnici. Ale strávili jsme u filmu s přítelkyní příjemné pohodové odpoledne.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Pokus o napodobení Bláznivé střely v laciných kulisách s výbornými herci a ne příliš dobrými fórky.

Nejvyšší pocta (2019)

Neskutečné výkony herců starší generace počínaje Christopherem Plummerem a konče Peterem Fondou, pro něhož to byl poslední film jeho kariéry. Zde se nejedná o další patriotický blábol o amerických hrdinech. Tohle je o přátelství, obětování se pro jiné a o snech a traumatech. Kdo čeká akční válečný snímek, bude zklamám. Kdo má však v sobě alespoň kousíček empatie, bude pohlcený osudy jednotlivých postav a jejich poválečných životů. .

The Outpost (2018) (seriál)

Kdo hrál D&D, Dračí doupě a podobné fantasy hry na hrdiny bude určitě spokojený. Seriál pracuje s klasickým schématem setkání a vytvoření skupiny hrdinů se společným cílem. Navíc po prvním nemastném neslaném laciném díle se seriál zlepšuje díl od dílu a původní jednoduchý příběh se větví do složitějších vztahů a intrik. Důležité je nezapomenout, že se jedná o lacinější TV produkci. Na večerní posezení u TV určitě příjemná záležitost.

Pod vodou (2020)

Jedna hvězda za Kirsten, která snad jediná ve filmu opravdu hrála. Jinak céčková vykrádačka všech filmů na které se kdysi dalo dívat počínaje Vetřelci.

Lov na příšery (2015)

Klasická čínská kungfu blbůstka okořeněná kreslenými příšerkami, které evropany nijak neoslní a nezaujmou. Ale většina scének je dětsky vtipných a i dospělého sledování filmu neurazí.

Cesta za živou vodou (2019)

Jednoznačný kvalitativní příběhový posun. Mimo herecké výměny královny se vrátilo kompletní herecké obsazení z roku 2017. Více vtipu všemu prospívá a u scénky s vodníkem jsem se zasmál i nahlas. Je to pořád pohádka pro děti, ale roztomilá. Princezna je stále krásná a dostala daleko větší prostor než v Cestě za králem trolů. Espen je pořád sběratelem "odpadků" s odzbrojujícím srdcem plným dobroty, pohádkové postavičky jsou krásně zpracované.

Cesta za králem trollů (2017)

V celku příjemná TV pohádka bez ambicí být něčím víc, než dětskou pohádkou. Trol hezky vyvedený, hloupý Honza (Espen) je troubelín jak z učebnice, princezna krásná. Jen příliš rozehraných postav, které by mohly být zajímavé, se jen filmem mihne bez zasahování do děje.

Rivalové (2013)

První polovině filmu dominuje hejsek James Hunt a druhá část patří neuvěřitelnému bojovníkovi Niki Laudovi a jeho silnému příběhu "zmrtvýchvstání". Celé perfektně natočeno a skloubení reálných dobových záběrů s filmem je excelentní. Všem "klukům" s nižším datem narození lze jedině doporučit.

Le Mans '66 (2019)

Historicky poměrně přesné vyprávění s pár lehce upravenými dramatickými detaily. Matt Damon je tentokrát zcela přehraný vynikajícím Balem. Všichni víme, jak to tehdy celé dopadlo a přesto film drží diváka v neustálém napětí a vy se těšíte na závěrečný závod z dob, kdy ještě nebylo vše v závodním voze řízené elektronikou. Čistých 5* bez kompromisů.