Nula nula nula (2020) (seriál)

Nečekejte nic světoborného. Nepovedlo se mi k žádné postavě najít sympatie či pochopení proč dělají to, co dělají. Více méně to pro mě znamenalo sledovat "dokumentární film" o třech rodinách pracujících v drogovém průmyslu. Zatím co já řeším za co si dojít na nákup a co v práci udělat abych měl na nákup i příští měsíc, tak oni řeší koho mají zabít, aby měli na kontě více milionů, které stejně nebudou mít za co utratit. A tak i když jsem se nenudil, bylo mi vcelku fuk kdo nakonec zemře a kdo "vyhraje"...

Vánoční princ: Královské dítě (2019)

Na rozdíl od předchozích filmů chyběly jak úsměvné, tak i romantické momenty. Jak konstatovala po shlédnutí přítelkyně: "Ale výzdobu měli na zámku hezkou" :-)

Vánoční princ (2017)

Nic nového pod sluncem, ale krásně natočené a Rose McIver je jako romantická blondýna roztomilá. Pozitivní vánoční film.

Chybí kulka (2019)

Dokoukal jsem to, ale jen díky zákazu vycházení v době koronaviru. Vcelku zajímavý námět (klidně tam mohl být Bruce Willis a jmenovat se to Smrtonosná past 99) se po prvních 40 minutách zvrhl ve sled nelogických zvratů v chování všech postav. A je to škoda, téma bylo velice nosné a mohlo se s ním pracovat daleko, daleko lépe :-( Závěrečné chování zúčastněných už hraničilo s pokročilou demencí chování a vysvětlování děje v závěrečných minutách už bylo pro diváka čirým utrpením.

Zakleté pírko (2019)

Už úvodních 20 minut filmu dá jasně najevo, že tohle se Troškovi nepovedlo. Drmolící sestry nabídnou divákovi to co zbytek filmu. Rychlé nesouvisející blábolení. Tu jednu hvězdičku si zaslouží jen představitelka Aninky Anstasia Chocholatá, které opravdu věříte její dobré srdce a čistou duši. Pavlásek naproti tomu po většinu filmu působí jako karikatura Luďka Soboty z jeho filmografie 80-tých let. Zmatený idiot, který nelogicky vyřeší závěrečnou zápletku. To, co se děje posledních 40 minut, je vrcholem stupidity s níž se snaží scénárista a režisér v jedné osobě Zdeněk Troška ukončit jednoduchý příběh. Nikdo divákovi nevysvětluje co, kdo a proč se v příběhu objevuje a jak se chová. Zlo má charismatický pohled Sara Sandevy, ale vlastně se není čeho bát. Ta, včetně své matky, se pouze snaží hrát s bídným scénářem své bídné role.

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Jako skalní fanoušek Next Generation jsem po konci 1 série absolutně spokojený. Začal jsem seriál sledovat s nadšením a první díl mě vyloženě navnadil. Po druhém až čtvrtém díle jsem začal ztrácet iluze. Proč nechali osmdesátníka točit akční scény? Prostě nešlo uvěřit že "dědula" svou pěstí drtí trénované vojáky a záběry ve kterých se snažil o rychlý běh byly vyloženě iritující. Naštěstí se vše pak vrátilo do starých kolejí a Picard se vrátil ke svému mudrování o podstatě života. Tam se zase našel a spousty velice milých cameo s členy původní posádky mě zase vrátili do mladých let :-)

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Geniální zábavný film z roku 1971 obsazený plejádou našich nejlepších herců té doby se změnil v senilně vyprávěný příběh s pixelovými postavičkami, které zjevně dělalo několik grafických studií nezávisle na sobě. Několik postav je na vysoké úrovni ve skvělém rozlišení a zbytek je jako první hra Warcraft s osmibitovou grafikou. Ambice tvůrců byly zjevně vyšší než rozpočet. Dialogy filmu jsou na úrovni amatérských vesnických divadel a jediné co vlastně připomíná slávu Dívky na koštěti je obsazení Nárožného, Somra a Lábuse. Ale ti bez možnosti podat díky dialogům a scénáři dopadli ve svých rolích stejně smutně, jako senilní blábolící Nesmrtelná teta Bohdalka.

Good Catch (2019)

Bezva amatérský 7 min produkt vzniklý za 48 hod. Snaha se cení...

Nabarvené ptáče (2019)

Možná skvělá práce kameramana, ale nicméně to nezachrání chaoticky sestříhaný film bez děje. Spíše je to dokument o válečných hrůzách, útrapách běžných obyvatel válečné doby, hnusu schovaném v lidských duších. Pro mě bylo těžké vydržet do konce a pak se vyrovnat s depresí, která se mi vplížila do hlavy.