Dokonalý podraz (2008) (seriál)

povedená partička v které jsem nenašel jedinou mě protivnou postavu a všichni jsou sympatičtí. První série vypadala, že budeme sledovat i hlubší myšlenková dilemata sjednotitele party, ale v dalších dílech už jednoznačně převládla zábavná složka seriálu.

Povinnost a čest (2012)

Herci ani scénáristé jistě nedosáhnou na Oskara, ale to určitě není smysl filmu. Nikdo z nich není Rambo, jsou to lidé a obětují své životy pro své blízké a svou vlast. Držel jsem jim palce a bál se o ně. Nevidím v tom akční film, spíš válečný, podle skutečných událostí. Act of Valor bych povinně přibalil ke každé počítačové hře s podobnou tématikou. Rád si sám zahraji Call of Duty, Medal of Honor a pod. Jenže by měl každý chápat, že ve skutečnosti nestačí se k doplnění zdraví schovat na pár sekund za nejbližší roh. Ani že nenajdeš v další místnosti lékárničku, co ti doplní zdraví na maximum....

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Po přetechnizovaných a velkoměstských CSI krimi seriálech je Justified příjemným překvapením. Drsná krajina s obyčejnými lidmi, co se snaží uživit jak se dá. Žádní unudění multimilionáři v Porsche, nažehlení právníci, žádné rozbory DNA, snímání otisků přes skenery počítače. Jaká je v Justified krajina a lidé, takoví jsou i vyšetřovatelé. Drsní, s vlastním citem pro spravedlnost. Tak často jako v CSI berou do ruky pinzetu a navlékají gumové rukavice, tak často tu US marschalové používají pěst a zbraň. Navíc postavy zahrané Waltonem Gogginsem a Timothy Olyphantem do seriálu neskutečně sedí a často přemýšlím, kde je vlastně dobro a zlo, kdo je zlý a kdo čestný.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Chlápek co vyřídí bez problému partu drsňáků a přitom dokáže stále mluvit tichým klidným hlasem, mi od dob Jacka Bauera chyběl. Zrovna tak mi chyběl i seriál, kde hlavní hrdina mluví jen kde je to potřeba a ne, že neustále vtipně hlásí aby před svou smrtí zřejmě pobavil gorily, co mají v rukách jeho život. James Caviezel mi připomíná svým stylem hraní Terminátora. Tvář bez emocí a přitom nebezpečná síla skrytá kdesi v temnotě jeho duše. Seriál má jednoznačně stoupající tendenci a velkým plus je i uzavřenost jednotlivých epizod, s lehce se prolínající hlavní linií.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

parádní rozjezd, dokonce se i poprvé v Mission Impossible objeví i trocha humoru, což není rozhodně na škodu, objeví se skvělé technické vychytávky a .... pak najednou zlom a film se v druhé polovině stočí do béčkového děje bez větších nápadů a bez charismatického protivníka. Není to špatné, ale očekával jsem víc a upřímně daleko víc.

Ve službách FBI (2009) (seriál)

vtipné, příjemné a pohodové. Jak dokázal v dávných dobách už Colombo, jde udělat krimi seriál zábavnou formou nejen bez potoků krve a vyhřezlých vnitřností, ale i bez neustálého používání střelných zbraní.

Slunečno, místy vraždy (2010) (seriál)

Žádné brutální vraždy plné krve a násilí, žádná střelba od boku a pouliční boje, žádné supermoderní laboratoře a geniální vědci, žádné hlášky co by rozechvěly bránice. Ale přesto čas u TV s hlavními postavami příjemně plyne...

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Daleko vtipnější partička než jakákoli skupinka z kriminálek CSI,. Neberou případy a vyšetřování až tak vážně. Tak se i brutální a krvavé zločiny podávají ve snesitelné formě bez nechutností.

Událost (2010) (seriál)

seriál který skvěle udržuje napětí přenášené z dílu na díl bez hluchých míst, výborný mix thrilleru a scifi

Bonanza (1959) (seriál)

krásná vzpomínka na dětství a sledování rakouské stanice ORF v černobílém provedení, rád bych si to znovu shlédl