Tři mušketýři (1993)

Mí oblíbení herci působí jako mušketýři sympaticky, ale ... Střílení z bambitek jak ve westernu a absolutní neznalost scénáristů jak historických faktů, tak i románu A. Dumase, z filmu dělá americký paskvil. Ti kdo nemají rádi Sheena, Sutherlanda, Donnella a Platta si s klidným srdcem mohou odečíst z mého hodnocení 2 hvězdičky.

Telefonní budka (2002)

Při prvém sledování se vám napětím tají dech a čekáte co se z nevinného zvednutí telefonu na rušné ulici vyvine. A já rozhodně nebyl zklamán. Netřeba stomilionový rozpočet a tisíce komparsistů. Stačí nápad a Joel Schumacher, Colin Farrell a Forest Whitaker. O výsledné napětí a zábavu je excelentně postaráno.

Lovec policajtů (2001)

Přemýšlel jsem proč je pro mě tento film o hvězdičku lepší, než ostatní Stevenovi nejlepší filmy. A nakonec jsem pochopil. Daleko víc humoru mu jen prospělo. Konečně si dokázal dělat legraci ze svého drsňáctví a zašel si s tím problémem i k psychologovi :)

Machete (2010)

Jeden béčkový záběr za druhým, jedno béčkové klišé za druhým a pokud nečekáte sofistikovanou sondu do psychologických hlubin jednotlivých postav, budete se áčkově bavit a vzpomínat na porevoluční hltání videokazet s touto tématikou.

24 hodin (2001) (seriál)

Hodnocení po všech sériích: originální, napínavé a hlavně drsné, jistě že kvalita má někdy klesající a jindy stoupající tendenci díky protahování na 24 dílů v každé sérii. Ale tvrdohlavé hledání pravdy s velkým počtem osobních obětí, to je prostě Jack Bauer a nikdo jiný. Zvraty působivé a ani politici a presidenti nesmí lidem lhát beztrestně... Tedy bohužel jen v USA :-)

xXx (2002)

Začátek se tvářil jako áčkový akční film s kvalitním obsazením. Počáteční chlapácké hlášky Vin Diesela zněly patřičně drsně. Ale najednou se z toho vyklubalo hrozné béčko plné trapných a podivných kaskadérských výkonů.

Riddick: Kronika temna (2004)

Slušný nápad na volné pokračování dobrodružství postavy jménem Riddick. Hezky zpracované, dobré výkony herců, ale kdoví proč to nefunguje zdaleka tak dobře jako Černočerná tma.

Černočerná tma (2000)

Za pár korun hooodně muziky. Myslím, že ani sami tvůrci nečekali vznik kultu jménem Riddick.

Ruský dům (1990)

Kdo nezažil blížící se konec studené války a rozpad SSSR, film plně nepochopí. Lehce romantické špionážní drama, ve kterém Sean Connery a Michell Pfeiffer profesionálně táhnou film k poklidnému konci.

První rytíř (1995)

Filmové hvězdy, legendární příběh, ale nějak to spojení nefunguje. Film se táhne pomalým tempem jakoby Jerry Zucker nevěděl k jaké straně se přiklonit... Nakonec nevyhraje ani romantika, ani dobrodružství a bohužel ani divák.